Neler Yeni

CORSAİR HS50 PRO HAKKINDA

Dahası  
Reaksiyon skoru
9,409
İsim
Diyarhan
Arkadaşımda kullandım ben de kulak kısmı rahat olsa da bir süre sonra kafamı ağrıtmıştı.

Onda kendimce bir eq ayarı yaparak sorunu büyük bir çoğunlukla çözmüştüm. Bir deneyin derim. Programı silince normale dönüyor zaten kaybedecek bir şeyiniz yok.

Ben EQ yapılmış E900 ile mutluyum şu anda. :D
Güzel tercih indirimde olmasaydı bende e900 pro tercih edecektim ama sağolsun aliexpress kuponu tr ye kapattı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşımda kullandım ben de kulak kısmı rahat olsa da bir süre sonra kafamı ağrıtmıştı.

Onda kendimce bir eq ayarı yaparak sorunu büyük bir çoğunlukla çözmüştüm. Bir deneyin derim. Programı silince normale dönüyor zaten kaybedecek bir şeyiniz yok.

Ben EQ yapılmış E900 ile mutluyum şu anda. :D
E900 hs50pro ya göre nasıl ses şiddeti dışında.

OnTheRoonKilled

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,851
İsim
Paylaşmak İstemiyorum
Güzel tercih indirimde olmasaydı bende e900 pro tercih edecektim ama sağolsun aliexpress kuponu tr ye kapattı
Mesaj otomatik birleştirildi:

E900 hs50pro ya göre nasıl ses şiddeti dışında.
Yani tek artısı usb üzerinden bağlantı sağlanılması ve 7.1 bulundurması ki 7.1 açarsanız EQ ayarı yapmanız gerek süper derecede boğuklaşıyor. Normalde de boğuk bir sesi var 7.1 ile daha fazla boğuklaşıyor.

Daha rahat hafızalı süngerler sağ olsun, hafif ağrıtmıyor. Ne kadar yaz aylarında olsak ta öyle aman aman terletmiyor benden kaynaklı da olabilir am terletme yok. Ses yalıtımı bir tık kötü dışarı ses veriyor Bu da tabii open-back olduğundan kaynaklanıyor. Dışarıdaki sesi duyabiliyorsunuz aynı şekilde open-back olmasından dolayı. Belli bir seviyede ses gelmese de open-back sonuçta.

Ben tam zamanında almışım 235₺'ye geldi bana vergi dahil ülkemizin insanları o zaman 450'ye Drop Plus alıyordu.

onur.a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Onur şen
Ürün elime ulaşalı 2 gün oldu ve ben ilk günden sadece denemek için kutuyu mecburi açtım ve bi kaç ambalajı sökme durumunda kaldım. Geri iade için bugün hepsijet kargosunu bekliyorum ve geri göndereceğim. İade alacaklarını düşünmüyorum ambalaj açılımından dolayı ama bence almalılar, yani bu ürüne nasıl bakacağız, anlıyacağız o zaman ? Ve kulakiçi gibi sağlık açısından aşırı sorun yaratacak bi türü yok.
İlk olarak kulaklığın incelemesinde de belirttiğim gibi HS50 Pro modeli Corsair markasından ötürü her ne kadar diğer (gamepower, rampage vb.) ürünlerin üstünde yer alıyor gibi görünse de bu model piyasaya göre eski bir model ve kaliteli bi markanın kendine göre düşük bütçeli sayılacak kulaklığı olduğu için stereo olmasına rağmen yeterli ses kalitesini ve performansını sağlayamadığını düşünüyorum. Örnek olarak müzik dinlemek için kullandığım Jbl Tune 500 BT modelini söylüyorum ve bu jbl modeli 24dB / 32mm sürücülere rağmen, Cs Go gibi oyunlarda ve diğer aktivitelerde çok daha doygun ve sağlam bir sese sahip, corsair bu konuda bu modeliyle baya bi aşağıda kalıyor. tabii ki 7.1 ve surround özelliklerinin olmadığını bilerek aldım fakat bu kadar düşük ses ile karşılaşacağımı ve dış iskeleti,yapısı kaliteli olsa da çene bölgeme yaptığı baskıdan dolayı 5 dakikadan sonra ağrı yapacağını tahmin etmemiştim. Aşırı rahatsız eden bir durum.
Ve şu kanıya vardım. En azından bu bütçelerde (400-500 TL) gaming kulaklık alacaklara tavsiye niteliğinde olsun naçizane fikrim. Kaliteli markaların 1000-2000 TL kulaklıkları varken 400 TL lik stereo kulaklığından aşırı bir performans beklemek yerine, biraz risk alıp gamepower, rampage gibi sanal da olsa 7.1 ve surround taşıyan kendi ses kartları olan ürünlere şans vermek lazım. Deneyimime göre bu böyle. Asla burda rampage vesaire olan markaları küçümsemiyorum, sadece maalesef ülkemiz ekonomisinde bu denli uçuk fiyatlar varken en azından performansı önemseyen çok fazla üst markalar olmayan ürünlere şans vermek, risk almak ta olsa yapılabilecek şeylerden. Kendim de eğer bu memnun kalmadığım Corsair HS50 Pro modelini elden çıkarırsam diğer markaların performans kulaklıklarına yönelip deneyeceğim.
1000 tl hyper x cloud 2 al

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
964,838
Üyeler
152,342
Son üye
slayer721
Top Bottom