Neler Yeni

Öneri Corsair icue 4000x RGB mi, PHANTEKS Eclipse P500A MESH mi alsam ?

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,921
İsim
Enver Eryalçın
3 Ay beklediğim kasa şimdi stoklara geliyor 4000x gibi kasa çıkınca mı stoklara gelmek zorun da, az önce inventus sitesine girdiğim de Phanteks yeni kasası stoklara gelmiş fakat Corsair icue 4000x RGB de çok derli toplu duruyor diye kafamda belirlemiştim herşeyi eksiksiz istediğim gibi ve itopya dan x670 anakart aldığım da belki babama aldıracaktım 6 taksitle aynı yerden.
Ancak Phanteks P500A bu sitede stoklara geldiğini görünce bi ikilem de kaldım ne yapsam ya Phanteks P500A aldığımda aradan 1 ay geçtikten sonra corsair icue sp120 rgb pro fanlarını eklemek zorunda kalacağım birde babama bu kasayıda alırmısın desem almayabilir. Hadi tamam dese farklı yere gidip almak zorunda kalacaz, kargo ile getirsem kırık gelme ihtimali de var.

@crazyreign

Son düzenleme:

Railgun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
Mikoto Misaka
P500 ARGB modeli ve fan alınıp geçilebilir aslında.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,196
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
P400A' da bakılabilir. Veya XPG Battlecruiser

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,921
İsim
Enver Eryalçın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,921
İsim
Enver Eryalçın
P500 ARGB modeli ve fan alınıp geçilebilir aslında.
İşte alınabilir ama itopyadan çıktığımızda babamı ikna edememe imkanım var ama itopya da 4000x alırmısın derse aman alayım diyebilir mezun oldum sonuçta bi güzellik yapar belki diye.
Mesaj otomatik birleştirildi:

XPG Battlecruiser bak o zaman 360 destekli
Biliyorum o kasayı içime sinmedi yok genişlik anlamında uyumluluk anlamında güzel kasa.

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,921
İsim
Enver Eryalçın
P500A’yı @HABAR bayağı öneriyordu.
Ama 465x varken bende bu kasayı alırım diyordum ama 4000x gibi kasayla kıyaslayınca arada kalabiliyorum çünkü kasa o kadar sade her şey yerli yerindeki phanteks p500a alasın gelmiyor ama airflow açısından da p500a önde menşeteli cam 420mm radyatör desteği önde 360mm üst radyatör desteği fakat extra corsair fan almam gerek kendi fanlarıyla çok kötü duruyor.

Birde çok toz alan yerde duruyorum phanteks p500a nın ön tarafında filtre yok çektiği hava ile tozuda bi nebze içeri atacak. Corsair hiçbir yerde boşluk bırakmayacak kadar filtre koymuş.

Birde birşeyi bozulsa direk garantiyle mağazaya götürdüğüm gibi parçasını bulurlar diye corsair seçesim var sizce doğru değil mi ?

Son düzenleme:

HABAR

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,435
İsim
Ahmet Burak ARSLAN
Discord
HABAR#0001
Reddit
Either-Professor
Birde birşeyi bozulsa direk garantiyle mağazaya götürdüğüm gibi parçasını bulurlar diye corsair seçesim var sizce doğru değil mi ?
Coraxalpha daha güven veriyor bana bu konuda. P500A bu bütçede alabileceğiniz en iyi kasa. Öndeki fanlar 140mm ve ARGB zaten.

Railgun

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
505
İsim
Mikoto Misaka
Birde birşeyi bozulsa direk garantiyle mağazaya götürdüğüm gibi parçasını bulurlar diy
Türkiye içerisinde garantisine göre ürün almak mantıklı değil.

Zaten kasa ile nasıl bir sıkıntı yaşayacaksınız?

somoncum

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,921
İsim
Enver Eryalçın
Türkiye içerisinde garantisine göre ürün almak mantıklı değil.

Zaten kasa ile nasıl bir sıkıntı yaşayacaksınız?
4000X ile p500a arasında 5 derece fark var. Ama ne yapacam bilemiyorum ben black modelini alırım ancak ARGB olan modelini almam tuşla veya anakart kontrolü istemiyorum. Corsair icue LL120 fan veya SP120 fan eklemesi yaparım diye düşünüyorum corsair fan kalitesi ve yazılımına aşırı derecede güveniyorum. Ama bu modeli alırsam içine çok toz alırmı diye düşünüyorum temperli camı menşeteli yapıda ve mıknatısla sabit duruyor, ilerleyen zamanda mıknatıs gücü azalma yaparmı diye korkum yok değil hatta menşeteyi eğer miyim diye düşünceler var. Kasa içi acayip derin ama ufak tepek kusurları olacak hissi neden oluşturuyor bilmiyorum.

HABAR

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,435
İsim
Ahmet Burak ARSLAN
Discord
HABAR#0001
Reddit
Either-Professor
Corsair fan alsanız icue yazılımı üzerinden, kasa fanlarında da anakart yazılımı üzerinden kontrol ediyorsunuz zaten.

Top Bottom