Neler Yeni

Rehber CORSAIR RMA-GARANTİ REHBERİ

MSI aşığıyimm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,072
İsim
Ali Batmaz
Aynı şekilde void wireless kulaklığımı gönderecekken konunun denk gelmesi iyi oldu, mailde pdf olarak atılan 3 sayfayı 3er adet çıkarttırıyorum sonra dediğin şekilde paketliyorum, bana beyaz yerine stoğu kalmadığı için siyah vereceklermiş. Umarım kutulu gelir bu ürünün kutusuna bayılıyorum, kutusuz mu göndersem :D :D
Kulaklıklar 0 kutulu olarak gönderiliyor sorun olduğunda tamir yok

freygasm

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,276
İsim
yusuf ecer
Kulaklıklar 0 kutulu olarak gönderiliyor sorun olduğunda tamir yok
Evet biliyorum, daha önce de yararlandım rmadan bu konuda zaten bilmeyen arkadaşlar içindi. Arkadaşa cevap olarak yazmıştım onu.

freygasm

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,276
İsim
yusuf ecer
10.04 16.55de rma için hollandaya gönderdiğim kulaklık 14.04 15.25de değişim yapılıp bana geri ulaştı :) Bir kez daha corsair kalitesi. Bu rehber umarım size yardımcı olur da Türkiyedeki distribütörlerin ağız kokusunu çekmezsiniz.
IMG_20230414_161306.jpg

Muazed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Muaz IŞIK
Forumda çok fazla satın aldığım yer ''sıkıntılı ürünü değişim yapmıyor, sorunumu çözmüyor'' tarzında konu gördüğüm için bu rehberi açmak istedim. Tam şuan da Corsairle süre gelen bir RMA işlemim olduğu için tüm detaylarıyla bu konu altına yığıyor olacağım. Kulaklığımın mikrofonu aşağı yukarı indirdiğim kısmı gevşediği için mikrofon kapalıyken bir anda aşağı düşüp açılıyordu.
Öncelikle yurtiçi-yurtdışı aldığınız tüm Corsair ürünlerine, Corsair global tarafından da destek sağlanıyor. Ben garantiye ihtiyacım olduğu zamanlarda her zaman global yoluyla çözdüm. Distribütörler veya satın aldığım firmalar ''Ürün 1 ay içinde elinizde olur, kullanıcı hatası'' tarzı söylemlerde bulunduğundan asla tercihim olmadı.
Şimdi gelelim bu işlem, bu süreç nasıl ilerliyor;

CORSAIR RMA burası Corsairin kendi global sitesi. Bir hesap oluşturun, sonrasında ''Contact us'' yazan yere tıklayın. Karşınıza böyle bir yer gelecek; burada istenilen bilgileri doldurun.Alıntıyı görüntüle
Ticket açıldıktan sonra my activities kısmında ticketiniz gözükecek ve bu ticket kayıt olduğunuz hesabın mailine bağlanacaktır; yani mail üzerinden konuşmaya devam edebilirsiniz.(Site üzerinden de aynı şekilde devam edebilirsiniz.)
Alıntıyı görüntüle
Bu mesaj sonrasında corsair en kısa sürede sizle iletişime geçiyor (cmt-pazar off day).
Alıntıyı görüntüle
Bu bilgileri de doldurup corsaire ilettikten sonra, size iade için gereken ; PREPAID LABEL (karşı ödemeli ups veya dhl kargo kodu), COMMERCIAL INVOICE (ürünün gümrüğe takılmaması için içerisinde ne olduğu-fiyatı yazan fatura) ve RMA onayının kanıtı olan belgeler (garantinizin onaylandığını belirten belgeler) tarafınıza gönderiliyor.
Şimdi bu belgelerle ne yapacağımızı, kargoya nasıl vereceğimizi anlatacağım. Tarafınıza gönderilen mesajların altında linkler-ek dosyalar olduğunu görecekseniz. Bunlardan biri fatura,biri rma onayı, biri karşı ödemeli kargo kodu. Aşağıya hepsinden kaçar tane çıktı almanız gerektiğini ve nasıl koymanız gerektiğini ekledim. Bunlara ek olarak küçük bir kağıda ''#RMA NUMARASI - AD SOYAD'' yazıp ürünün üstüne yapıştırın.
Alıntıyı görüntüle

Kargonuzu verdikten sonra tracking number kısmında takibini yapabilirsiniz. Ürün hollandaya gidiyor, değişim yapılıp geri tarafınıza geliyor. Kargodan çıktığı günden itibaren bana her seferinde maksimum 10gün içinde geri ürünüm geldi, 4günde bile geldiği oldu. İlk mesajınıza cevap vermeleri 2-3gün sürüyor sonrasında ise işlem hızlanıyor. Aklınıza takılan, çözemediğiniz herhangi bir sorun olursa bu konu altında cevaplayacağım. Ben kulaklığımı bugün 16.55gibi kargoya verdim. Süreci sizinle paylaşıyor olacağım :') İyi forumlar.
Selamlar dostum öncelikle rehberin için teşekkürler. Ben de HS35 kulaklığım için RMA sürecini başlattım ve onaylandı. Bahsettiğin gibi evraklar mail üzerinden bana ulaştırıldı. RMA onaylanmadan önce gümrük ve kargo masraflarından endişe duyduğumu belirtmiştim. Onlar da; lütfen bu ücretlerin sizi ilgilendirmemesi gerektiğini bilin şeklinde dönüş yaptılar. Bana Ticari Fatura, UPS Takip numarası, RMA onay belgesi ve kargo etiketi olmak üzere 4 adet belge gönderdiler. Kargo etiketi ile UPS takip numarası etiketleri birbirinin aynısı. Herhangi bir yerde Prepaid Label ibaresi de göremedim. Kargoyu benim mi ödemem gerekiyor?

quejy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
404
İsim
halil
Selamlar dostum öncelikle rehberin için teşekkürler. Ben de HS35 kulaklığım için RMA sürecini başlattım ve onaylandı. Bahsettiğin gibi evraklar mail üzerinden bana ulaştırıldı. RMA onaylanmadan önce gümrük ve kargo masraflarından endişe duyduğumu belirtmiştim. Onlar da; lütfen bu ücretlerin sizi ilgilendirmemesi gerektiğini bilin şeklinde dönüş yaptılar. Bana Ticari Fatura, UPS Takip numarası, RMA onay belgesi ve kargo etiketi olmak üzere 4 adet belge gönderdiler. Kargo etiketi ile UPS takip numarası etiketleri birbirinin aynısı. Herhangi bir yerde Prepaid Label ibaresi de göremedim. Kargoyu benim mi ödemem gerekiyor?
ben uğraşmadan direkt bana kulaklık yolladılar asdfs

freygasm

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,276
İsim
yusuf ecer
Hocam selam, eğer prepaid label verilmedi ise tarafınıza onlardan isterseniz size ileteceklerdir.

Muazed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Muaz IŞIK
Hocam selam, eğer prepaid label verilmedi ise tarafınıza onlardan isterseniz size ileteceklerdir.
Şimdi farkettim, RMA onaylandıktan sonra ilk gelen mail bu şekildeymiş. İngilizcesinde pre-paid shipping label yazıyor. Sanırım ücretsiz kargo olması için göndermişler.

Sayın Muaz I.

Öğenizin iade sevkiyatını hızlandırmak için Corsair size ön ödemeli bir nakliye etiketi veriyor.

• Ekli GIF dosyasını kullanarak etiketi yazdırın.
• Etiketi paketinizin dışına yapıştırın.
• Lütfen paketinizin dışına RMA numarasını yazdığınızdan emin olun .
• Bir gönderi kutusunu yeniden kullanıyorsanız, gönderinizle ilgili gecikmelere neden olabileceğinden lütfen önceki gönderi etiketlerini ve barkodları kapattığınızdan emin olun.
• Son olarak, paketi herhangi bir UPS mağazasına veya teslim noktasına bırakabilirsiniz. Size en yakın konumu bulmak için lütfen https://www.ups.com/dropoff adresini ziyaret edin .
• Bizden standart bir iade etiketi almış olabilirsiniz, lütfen dikkate almayın.

freygasm

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,276
İsim
yusuf ecer
Şimdi farkettim, RMA onaylandıktan sonra ilk gelen mail bu şekildeymiş. İngilizcesinde pre-paid shipping label yazıyor. Sanırım ücretsiz kargo olması için göndermişler.

Sayın Muaz I.

Öğenizin iade sevkiyatını hızlandırmak için Corsair size ön ödemeli bir nakliye etiketi veriyor.

• Ekli GIF dosyasını kullanarak etiketi yazdırın.
• Etiketi paketinizin dışına yapıştırın.
• Lütfen paketinizin dışına RMA numarasını yazdığınızdan emin olun .
• Bir gönderi kutusunu yeniden kullanıyorsanız, gönderinizle ilgili gecikmelere neden olabileceğinden lütfen önceki gönderi etiketlerini ve barkodları kapattığınızdan emin olun.
• Son olarak, paketi herhangi bir UPS mağazasına veya teslim noktasına bırakabilirsiniz. Size en yakın konumu bulmak için lütfen https://www.ups.com/dropoff adresini ziyaret edin .
• Bizden standart bir iade etiketi almış olabilirsiniz, lütfen dikkate almayın.
Evet hocam doğrudur, bazen vermiyorlar siz talep ederseniz veriyorlar. Size vermişler. Nasıl kargolamanız gerektiği hakkında bilgiler konuda mevcut, sıkıntı yaşadığınız-anlamadığınız bir durum olursa beni rahatsız etmekten çekinmeyin.

Muazed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Muaz IŞIK
Evet hocam doğrudur, bazen vermiyorlar siz talep ederseniz veriyorlar. Size vermişler. Nasıl kargolamanız gerektiği hakkında bilgiler konuda mevcut, sıkıntı yaşadığınız-anlamadığınız bir durum olursa beni rahatsız etmekten çekinmeyin.
Hocam online olmanıza çok sevindim. Kargomu UPS ile göndericem. Kargo alım talebi oluşturuyorum da kafama takılan bir kaç durum var. Eklediğim SS'de ihracat ve ETGB seçenekleri var. Bunlardan birini seçmem gerekiyor mu? Bir de aşağı kısımdan ''Return Service etiketi ile'' yazan yeri seçeceğim değil mi?

Ekler

• Screen Shot 9.06.2023 at 03.54.png
    Screen Shot 9.06.2023 at 03.54.png
    22.9 KB · Hit: 27

freygasm

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,276
İsim
yusuf ecer
Hocam online olmanıza çok sevindim. Kargomu UPS ile göndericem. Kargo alım talebi oluşturuyorum da kafama takılan bir kaç durum var. Eklediğim SS'de ihracat ve ETGB seçenekleri var. Bunlardan birini seçmem gerekiyor mu? Bir de aşağı kısımdan ''Return Service etiketi ile'' yazan yeri seçeceğim değil mi?
Hocam bunun hakkında bilgim yok, upsten hiç kurye çağırmadım:( Eve yakın diye gidip veriyordum.

Muazed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
502
İsim
Muaz IŞIK
Talebi yarın sabahtan UPS'yi arayıp, bilgi aldıktan sonra oluşturayım o zaman. Daha isabetli olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bana gönderdikleri tüm evrakları kolinin dışına yapıştıracağım sanırım. Koli içine koymam gereken bir evrak var mı?

freygasm

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,276
İsim
yusuf ecer
Talebi yarın sabahtan UPS'yi arayıp, bilgi aldıktan sonra oluşturayım o zaman. Daha isabetli olur.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bana gönderdikleri tüm evrakları kolinin dışına yapıştıracağım sanırım. Koli içine koymam gereken bir evrak var mı?
1686273015642.png

Şu şekilde olcak hocam evraklar.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,521
Üyeler
156,509
Son üye
manko6060
Top Bottom