Neler Yeni

Cs 2 oynarken yüksek sistemde düşük fps alıyorum

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yunus Emre Demirci
Herkese merhaba arkadaşlar. 2 hafta önce aldığım monster abra a5 v20.3 model numaralı laptopuma counter strike 2 yükledim ve fps durumuna baktım. Yüksek ayarlarda 150-160 fps civarında alıyor. Bana kalırsa benim sistemimde daah çok fps vermesi lazım. Sizce doğru mu düşünüyorum veya nerede hata yapıyorum. Bu arada oyunu D dizinine yani windows kurulu olmayan dizine yükledim ama onunla bir alaksı var mı bilmiyorum tabi
Sistem özellikleri;
İntel i7 13700H
Nvidia 4050 ekran kartı
16 Gb ram
500 gb ssd

KYLORIN90

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
613
İsim
Eymen
en yüksek grafiklerse gayet normaql

Thadox

80+ Bronze
Dikey senkronizasyonu açmış olabilirsiniz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monitor 165 hz mi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yunus Emre Demirci
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocam benim kuzenimin lenovo 3060ti ekran kartlı bilgisayarı da 165 fps civarı alıyor en yüksek ayarlarda. Ben en yüksek değil onun bir alt kademesi olan yüksek ayarlarda 160 fps sabit alamıyorum

Dikey senkronizasyonu açmış olabilirsiniz.

Monitor 165 hz mi
hayır 144 hz dikey senkronizasyon açınca 144 fps sabitleniyor

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
378
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Sizler için hazır sistem araştırıp, öneri de bulunabilmem için etiketleyebilirsiniz.
Instagram
Emirkanyvs
Ekran kartından ziyade cs gibi oyunlarda işlemci de çok önem taşır arkadaşınız işlemcisi ne ? 3060ti ekran kartı da zaten 4050'den daha üstündür muhtemelen (hiç incelemedim 4050'ı).

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
378
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Sizler için hazır sistem araştırıp, öneri de bulunabilmem için etiketleyebilirsiniz.
Instagram
Emirkanyvs
3060TI 4060 dan az farkla daha güçlü
Aynen ordan bildiğimden öyle yorum yaptım. Gene de sizin gibi bilgili arkadaşlarda yorum yapsın diye parantez açtım, teşekkürler.

GörkemW

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
591
İsim
Görkem çetinkaya
Herkese merhaba arkadaşlar. 2 hafta önce aldığım monster abra a5 v20.3 model numaralı laptopuma counter strike 2 yükledim ve fps durumuna baktım. Yüksek ayarlarda 150-160 fps civarında alıyor. Bana kalırsa benim sistemimde daah çok fps vermesi lazım. Sizce doğru mu düşünüyorum veya nerede hata yapıyorum. Bu arada oyunu D dizinine yani windows kurulu olmayan dizine yükledim ama onunla bir alaksı var mı bilmiyorum tabi
Sistem özellikleri;
İntel i7 13700H
Nvidia 4050 ekran kartı
16 Gb ram
500 gb ssd
Hocam sisteminiz cok yuksek degil beklenitiniz cok olmasin ilk olarak. Ikinci olarak raminiz tek slot sanirim daha sonra gecmis olsun monster almissiniz zaten. Oyunun optimizasyonu da iyi degil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yunus Emre Demirci
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam sisteminiz cok yuksek degil beklenitiniz cok olmasin ilk olarak. Ikinci olarak raminiz tek slot sanirim daha sonra gecmis olsun monster almissiniz zaten. Oyunun optimizasyonu da iyi degil.
ram çift slot fakat yeni aldığım için arttırmadım. Lenovo kullanan arkadaşın yanlış hatırlamıyorsam i5 12. nesil işlemcisi olması lazım

Emirkanyvs

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
378
İsim
Emirkan Yavaş
İlgilendiği Kategoriler
Instagram
Emirkanyvs
Tam alacağın fps değerlerini alıyorsun bence. Bu arada FPS'ye takılma oyundan keyif almana bak eğer ekran kasıyomuş gibi oluyorsada grafik ayarlarından dikey senkrenizasyonu aç.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Yunus Emre Demirci
sistemim tabii ki aşırı yüksek değil fakat en azından cs2 de daha yüksek fpsler hayal ettirmişti ne yalan söyleyeyim. Şuan youtubedan lenovo loq modelinin 4050 veriyonlarının cs2 test videolarını bulup izledim de onlar da benim gibi fps alıyorlarmış bir sıkıntı yok demek ki

Top Bottom