Neler Yeni

CS:GO düşük fps sorunu

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,906
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Kankacığım MSI after burner programını kullanarak deneme yanılma yöntemiyle belli bir miktar FPS artışı sağlayabilirsiniz Ama şöyle bir durum var power suplayınız overclock için yeterli mi anakartınız bunun için yeterli mi aynı zamanda bilgisayarınızın ısısı bunun için yeterli mi bunun gibi faktörler etkileyebilir kesinlikle ben sorumluluk almıyorum Ama zamanında benim de gt730 ekran kartım vardı ve belli bir miktar overclock yapmıştım fakat ben termal macununu değiştirip düzenli bir şekilde ona göre yapmıştım yani siz de deneme yanılma yöntemiyle yapabilirsiniz ama aşırıya kaçmayın çünkü elinizdeki parçadan da olabilirsiniz ufak ufak deneme yanılma yöntemiyle bulabilirsiniz bence en uygun ayarı Bir de en uygun ayarı bulduğunuzu düşünüp öyle bırakmayın biz sağdaki saat kadar oyunlar da deneyin bazen güç yetersiz kalıyor veya farklı durumlar oluyor bilgisayar kapanıp açıyor veya yani 150 FPS alıyorsun birdenbire 60'a düşüyor takılmalar donmalar bugünün gibi sorunlar yaşayabiliyorsunuz bir denemek lazım
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kankacığım senin kısaca sanki bir işlemci upgrate'ine ihtiyacım var
9100f 1650 li sisteme sahip olan arkadaşım 100+ çok rahat alabiliyor ? 2200g 1650 li arkadaşımda 100+ rahat alabiliyor ayrıca bu durum sadece csgoda geçerli valo veya lolde kılçıksız 150+ fps alıyorum ayrıca şunuda belirtiyim internetteki görüp göremeyeceğin birçok yolu denedim kartta denemediğim yol kalmadı
örnek:

-nod3d9ex1 bunun gibi kodların hepsini denedim​

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Muhammet açıkgöz
9100f 1650 li sisteme sahip olan arkadaşım 100+ çok rahat alabiliyor ? 2200g 1650 li arkadaşımda 100+ rahat alabiliyor ayrıca bu durum sadece csgoda geçerli valo veya lolde kılçıksız 150+ fps alıyorum ayrıca şunuda belirtiyim internetteki görüp göremeyeceğin birçok yolu denedim kartta denemediğim yol kalmadı
örnek:

-nod3d9ex1 bunun gibi kodların hepsini denedim​

Kankacığım overclock seçeneği her bilgisayarda stabil düzenli iyi şekilde çalışacak diye bir şey yok yani sıfırdan bir bilgisayar topladığımda bile stabilizasyon değeri ölçüyorsun yüzde kaç stabil çalışıyor diye test ediyorsun yani senin sisteminde belki işe yarar veya başka birinin sistemde işe yaramaz Benim sistemde işe yarar seninkinde yaramayabilir yani overclock dediğimiz zaman bu tek bir parçaya bağlı bir şey değil yani bunu ram'de etkiliyor anakartta power supply da ekran kartı da etkiliyor veya bilgisayarın sıcaklık değerleri adam kapalı bir kasa kullanıyordur bilgisayar aşırı ısınır soğumaz droplar Yaşar lag girer bilgisayar kapanır yani bunun gibi faktörler etkileyebilir

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,906
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Kankacığım overclock seçeneği her bilgisayarda stabil düzenli iyi şekilde çalışacak diye bir şey yok yani sıfırdan bir bilgisayar topladığımda bile stabilizasyon değeri ölçüyorsun yüzde kaç stabil çalışıyor diye test ediyorsun yani senin sisteminde belki işe yarar veya başka birinin sistemde işe yaramaz Benim sistemde işe yarar seninkinde yaramayabilir yani overclock dediğimiz zaman bu tek bir parçaya bağlı bir şey değil yani bunu ram'de etkiliyor anakartta power supply da ekran kartı da etkiliyor veya bilgisayarın sıcaklık değerleri adam kapalı bir kasa kullanıyordur bilgisayar aşırı ısınır soğumaz droplar Yaşar lag girer bilgisayar kapanır yani bunun gibi faktörler etkileyebilir
Overclock hiçbirimizde yok onuda bi yandan belirteyim adamlar stok fan + sadece turbo ghzlerde kullanıyorlar aynı benim gibi ayrıca sistemde ısınmamakta furmark occt cinebench hepsini yaptım hwmonitör açıkken stok fanla işlemcide 66 max derece ekran kartında max 61 derece

Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Muhammet açıkgöz
Overclock hiçbirimizde yok onuda bi yandan belirteyim adamlar stok fan + sadece turbo ghzlerde kullanıyorlar aynı benim gibi ayrıca sistemde ısınmamakta furmark occt cinebench hepsini yaptım hwmonitör açıkken stok fanla işlemcide 66 max derece ekran kartında max 61 derece
Ya kanka şimdi ben de şunu demeye çalışıyorum sana yanlış anlamaya beni lütfen senin bilgisayarınla yani sendeki özellikteki bilgisayarlar daha farklı ısı değerlerine veya FPS değerlerine sahip olabiliyorlar markadan marka değişiyor yani bir RAM markası ile başka bir RAM markasının dual olarak kullanımındaki FPS değerleri yer yer 3 5 10 gibi değerler arasında farklılık gösterebiliyor keza Bu anakartta da kaynak da olabilir mesela sen gidip 730 ekran kartını daha güzel bir anakarta falan taktığın zaman daha farklı değerler alabiliyorsun demek istediğim şey bu overclock yapılabilir fakat her sistemde aynı sonuçları vermeye de bilir

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,906
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Ya kanka şimdi ben de şunu demeye çalışıyorum sana yanlış anlamaya beni lütfen senin bilgisayarınla yani sendeki özellikteki bilgisayarlar daha farklı ısı değerlerine veya FPS değerlerine sahip olabiliyorlar markadan marka değişiyor yani bir RAM markası ile başka bir RAM markasının dual olarak kullanımındaki FPS değerleri yer yer 3 5 10 gibi değerler arasında farklılık gösterebiliyor keza Bu anakartta da kaynak da olabilir mesela sen gidip 730 ekran kartını daha güzel bir anakarta falan taktığın zaman daha farklı değerler alabiliyorsun demek istediğim şey bu overclock yapılabilir fakat her sistemde aynı sonuçları vermeye de bilir
Biraz çıkışıyor gibi gözüküyor olabilirim ancak benimde amacım sorunumu çözmek tek kanal 8 gb kullanan 9100f li arkadaşım 100+ alabiliyorken r5 2600 rx570 kullanan arkadaşım 100+ rahat alabiliyorken ben bu sorunu 6 aydır çözemedim artık kafayı tırlatmak üzereyim win 10 denedim 11 denedim üstüne bütün başlatma seçeneklerini denedim aynı sistemi gt710 ile kullandığım dönemdeki fps değerlerimle birebir aynı

Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Muhammet açıkgöz
Biraz çıkışıyor gibi gözüküyor olabilirim ancak benimde amacım sorunumu çözmek tek kanal 8 gb kullanan 9100f li arkadaşım 100+ alabiliyorken r5 2600 rx570 kullanan arkadaşım 100+ rahat alabiliyorken ben bu sorunu 6 aydır çözemedim artık kafayı tırlatmak üzereyim win 10 denedim 11 denedim üstüne bütün başlatma seçeneklerini denedim aynı sistemi gt710 ile kullandığım dönemdeki fps değerlerimle birebir aynı
Kankacığım rica etsem tam parçaları sırasıyla madde madde şeklinde marka model şeklinde atar mısın bana tekrardan bir atarsan sevinirim çünkü bulamadım

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,906
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Kankacığım rica etsem tam parçaları sırasıyla madde madde şeklinde marka model şeklinde atar mısın bana tekrardan bir atarsan sevinirim çünkü bulamadım
Ryzen 3 3100 3.9 ghz turbo frekansta kullanıyorum
Sapphire Pulse Rx6500xt (kart furmarkta en fazla 90w çekti onuda belirtiyim psu yetersizliği değildir muhtemelen)
Gskill Ripjaws 2x8 3000 mhz ram (xmp açık)
Gigabyte B450M S2H
Kingston HyperX 240 gb ssd
Wd Elements 2 Tb Taşınabilir Hard disk
Rampage Fusion Kasa
Xigmatek 500w 80+ Psu
Ve bu fps düşüklüğü durumu sadece csgoda geçerli

Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Muhammet açıkgöz
Ryzen 3 3100 3.9 ghz turbo frekansta kullanıyorum
Sapphire Pulse Rx6500xt (kart furmarkta en fazla 90w çekti onuda belirtiyim psu yetersizliği değildir muhtemelen)
Gskill Ripjaws 2x8 3000 mhz ram (xmp açık)
Gigabyte B450M S2H
Kingston HyperX 240 gb ssd
Wd Elements 2 Tb Taşınabilir Hard disk
Rampage Fusion Kasa
Xigmatek 500w 80+ Psu
Peki kankam şöyle söyleyeyim sana daha önce rx6500xt ekran kartıyla ryzen 3 3100 işlemcisini testlerine hiç bakmadım fakat işlemci bayağı eski Bir işlemci benim bildiğim kadarıyla çünkü bundan bir 3 yıl 4 yıl önce falan ben 3.600x işlemcisini falan almak istiyordum çünkü diğer işlemciler bazı ekran kartlarında darboğaz yapıyordu bir oyun testiyle darboğaz yapıp yapmadığını bir bak bakalım yani ekran kartının yüzde kaçını kullanıyor

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,906
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Peki kankam şöyle söyleyeyim sana daha önce rx6500xt ekran kartıyla ryzen 3 3100 işlemcisini testlerine hiç bakmadım fakat işlemci bayağı eski Bir işlemci benim bildiğim kadarıyla çünkü bundan bir 3 yıl 4 yıl önce falan ben 3.600x işlemcisini falan almak istiyordum çünkü diğer işlemciler bazı ekran kartlarında darboğaz yapıyordu bir oyun testiyle darboğaz yapıp yapmadığını bir bak bakalım yani ekran kartının yüzde kaçını kullanıyor
Rdr2 gibi ağır bi oyunda rahat %100 kullanıyor zaten 1650s yakını bi performansı var saf kas gücünde internette 3100 fps testlerine bakarken rx560 ve 3100 ile 4.3 çözünürlükte adamın 300 fps alabildiğini görmüştüm 6 aydır bu sorun devam ediyor öncesinde herhangi bi sorunum yoktu

Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Muhammet açıkgöz
Rdr2 gibi ağır bi oyunda rahat %100 kullanıyor zaten 1650s yakını bi performansı var saf kas gücünde internette 3100 fps testlerine bakarken rx560 ve 3100 ile 4.3 çözünürlükte adamın 300 fps alabildiğini görmüştüm 6 aydır bu sorun devam ediyor öncesinde herhangi bi sorunum yoktu
Rdr2 Grafik tabanlı bir oyun diye biliyorum ben yani onun haricinde bir pubg Steam testi yap bir god of War varsa god of War testi yap Ne bileyim bir need for speed veya forza horizon 5 forza horizon 4 testi falan yap bakayım bir de bir de öyle bakalım

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,906
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Rdr2 Grafik tabanlı bir oyun diye biliyorum ben yani onun haricinde bir PUBG Steam testi yap bir god of War varsa god of War testi yap Ne bileyim bir need for speed veya forza horizon 5 forza horizon 4 testi falan yap bakayım bir de bir de öyle bakalım
Hepsinde rahat %100 kullanabiliyor hepsinede sahibim 55 saat gow oynadım %98 in altına düşmedi kullanımlar gowda

Dahası  
Reaksiyon skoru
95
İsim
Muhammet açıkgöz
Hepsinde rahat %100 kullanabiliyor hepsinede sahibim 55 saat gow oynadım %98 in altına düşmedi kullanımlar gowda
Nerelisin peki kanka nerede yaşıyorsun veya bulunduğunuz ev kaç yıllık

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
977,120
Üyeler
154,521
Son üye
RYZEN 4070 Tİ
Top Bottom