Neler Yeni

Csgo ve Valorant gibi oyunlar için toplama PC.

enesugur

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Enes
Bütçe
5500
İyi günler arkadaşlar. Uzun süredir para biriktiriyorum ve sonunda bir PC almaya karar verdim. Csgo ve Valorant tarzı oyunları daha çok oynadığım için bütçemi, ekran kartından ziyade işlemciye yüklemek istiyorum.
İşlemci: AMD ryzen 5 3600 pro
Ekran kartı: PowerColor red dragon rx550 2 GB
Anakart: Biostar B450MH 3200mhz
Ram: 2x8, 16gb, Cirucial Ballistix 3000
PSU: 650w, 80+ bronz
SSD: Patriot Burst 240 GB 550/500
Toplam fiyat: 5500 TL
Ekran kartının düşük ve kötü olduğunu biliyorum, daha sonra yükseltmeyi de düşünüyorum. Bu noktada ne gibi eksikleri var, ne gibi sorunlar olabilir, darboğaz vs. yapar mı? Yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
30
İsim
Kerem
sanırım sıkıntı olmaz valorant ve csgo ekran kartından daha çok işlemciyi kullanıyor

ahlatliinsan

80+ Bronze
İyi günler arkadaşlar. Uzun süredir para biriktiriyorum ve sonunda bir PC almaya karar verdim. Csgo ve Valorant tarzı oyunları daha çok oynadığım için bütçemi, ekran kartından ziyade işlemciye yüklemek istiyorum.
İşlemci: AMD ryzen 5 3600 pro
Ekran kartı: PowerColor red dragon rx550 2 GB
Anakart: Biostar B450MH 3200mhz
Ram: 2x8, 16gb, Cirucial Ballistix 3000
PSU: 650w, 80+ bronz
SSD: Patriot Burst 240 GB 550/500
Toplam fiyat: 5500 TL
Ekran kartının düşük ve kötü olduğunu biliyorum, daha sonra yükseltmeyi de düşünüyorum. Bu noktada ne gibi eksikleri var, ne gibi sorunlar olabilir, darboğaz vs. yapar mı? Yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.
Bu sistem alınmaz. Bu bütçeye apu bakın ya da 2. el. İsterseniz hemen bir apu sistem dizebilirim.

enesugur

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Enes
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
sanırım sıkıntı olmaz valorant ve csgo ekran kartından daha çok işlemciyi kullanıyor
Darboğaz muhabbeti falan olur mu, ekran kartının düşük olmasının ne gibi eksileri var? FPS oyunları için işlemcinin önemli olduğunu bilerek bu şekilde bir sistem topladım ve bütçem de aynı şekilde sınırlı.

ahlatliinsan

80+ Bronze
Darboğaz muhabbeti falan olur mu, ekran kartının düşük olmasının ne gibi eksileri var? FPS oyunları için işlemcinin önemli olduğunu bilerek bu şekilde bir sistem topladım ve bütçem de aynı şekilde sınırlı.
Bu sistem gereksiz işlemci ağırlıklı olmuş ama

enesugur

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Enes
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bu sistem alınmaz. Bu bütçeye apu bakın ya da 2. el. İsterseniz hemen bir apu sistem dizebilirim.
Apu sistemlere oranla daha optimal ve yüksek FPS değerli verdiğini gördüm. İkinci el de almak istemiyorum. Sizce neden alınmaz, ne gibi eksiklikleri olduğunu düşünüyorsunuz?

ahlatliinsan

80+ Bronze
Apu sistemlere oranla daha optimal ve yüksek FPS değerli verdiğini gördüm. İkinci el de almak istemiyorum. Sizce neden alınmaz, ne gibi eksiklikleri olduğunu düşünüyorsunuz?
Çok daha uyguna çok yakın hatta bazen de bir tık daha iyi performans alırsınız. Hem ileride güzel bir ekran kartı takar yolunuza devam edersiniz. Fiyat farkı çok fazla

Jauvin

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,024
İsim
Iowa Hersberg
İlgilendiği Kategoriler
Valorant - PC
Steam
https://steamcommunity.com/id/jauvinqq/
Discord
Jauvin #4666
Hocam sistem atıyorum özelliştirmesiyle beraber
Anakart biostar seçin 150tl fark
işlemci 2600
ssd patriot burst
ram 16
klavye, mouse kaliteli ve ucuza geliyor diyorlar bak istersen

enesugur

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Enes
Çok daha uyguna çok yakın hatta bazen de bir tık daha iyi performans alırsınız. Hem ileride güzel bir ekran kartı takar yolunuza devam edersiniz. Fiyat farkı çok fazla
Öneri olarak hangi apu sistemini öneriyorsunuz hocam, bir bakmak isterim.

Aizen

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
532
İsim
Harun Kayatekin
Hocam sistem atıyorum özelliştirmesiyle beraber
Anakart biostar seçin 150tl fark
işlemci 2600
ssd patriot burst
ram 16