Neler Yeni

Cubecraft oynayan Türk kaldı mı acaba?

iBugraat

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Ahmet Buğra Tezcan
Dediğim gibi Cubecraft oynayan Türk kaldı mı? Biliyorsunuz ki bi ara baya popülerdi Türkiyede. Belki benim gibi 2016'da ailesine premium için yalvaran ama karşılık bulamayan insanlar vardır. Bana gelecek olursak ben o dönem pırlanta gibi parlayan ve arkadaşlarımın önerisiyle aldığım ininal karttan 2. el hesapla başlamıştım bu serüvene. Tabii ki hesaplarım 30 kez çalındı ama neyse sonuçta pek bir değeri yoktu benim için. Cubecrafttan uyuyup uyandığımda ilk işim cubecrafta girmek oluyordu. İnternetim çok iyi olmasa bile keyifliydi. Üst katın interneti, benim modem odasına olan uzaklığım ve ttnet adsl hızı ne beklenir ki? Lobilerin yüklenmesi için dakikalarca bekliyordum hatta arkadaşlarıma siz bir el atın ben anca gelirim diyordum. Ama o günler hayatımın en mutlu günleriydi beni sınıf arkadaşlarım başlatmıştı oyuna ve onlarla her akşam okuldan sonra oynuyorduk. Sadece cubecraft oynamıyorduk. O dönem popüler olan "Obsidyen Savaşları" oynuyorduk ve tonlarcasını. O kadar kötüydüm ki başlarda oynadığım oyun umrumda değildi. Eski bir laptopta oynuyordum. O kadar seviyordum ki oyunu iyi oynamam umrumda değildi hatta touchpad ile oynuyodum uzunca bir dönem. Tabii her arkadaş grubu gibi biz de dağıldık. Sonra internetten yeterince beraber zaman geçiremediğimizi düşündüğüm 2 arkadaş edindim. İkisinin arası pek iyi değildi ama ikisi de benimle iyi anlaşıyordu. Bildiğiniz bir köprü gibiydim ve hala öyleyim bence. İkisiyle de hala arkadaşız ama onların ikisinin arası pek iyi değil. Neyse aralarımızın iyi olduğu dönemden devam edelim. Deliler gibi Egg Wars oynuyorduk. Gittikçe iyi oynamaya başlamıştık hepimiz. Sonra adlarını dahi hatırlayamadığım yeni dostlar edindim ama onlar çok erken bıraktılar oyunu. Maalesef hepsini unuttum. Oysa oyunda arkadaş eklemeyi bilmediğim dönemde sırf bir el çok iyi anlaştık diye arkadaş olduğumuz birisi vardı ben arkadaş ekleyemediğim için bana "Beni unutma" yazdı ben de unutmamak için chatin fotoğrafını çektim. Google fotoğraflar sağolsun hala o fotoğraf elimde. Acaba o beni hatırlıyor mudur? Kim bilir? Neyse sonrasında dediğim 2 arkadaşımın arası bozuldu ama araları ne kadar kötü olsa bile sırf benim için birlikte kaç kez oyun oynadılar. İkisine de teşekkür ederim. Ama yine de devam edemediler. Bir arkadaşımla beraber win kasmaya başladık. Arkadaşımın rankı vardı hatta sırf win kasabilmemiz daha kolay olsun diye aldığım bir hesaba rank bile almıştı. Ama ne yazık ki o hesabım çalındı. Sonra gerçekten orjinal bir hesap aldım ve o hesabın sırasıylar rankı yükselttim. Sonra aldığım orjinal hesapla oyunda sıralama kasmaya baaşladım deli gibi. halloween gelince oyunu Nightmares adında bir win kasma mapi geliyordu. 10vs10 olan bu map için insanlar 10 kişilik partiler kurup win kasıyordu. Biz bu dönemde çok az uyuduk ve deliler gibi o partiden şu partiye bundan ona diye win kastık. Tabii her güzel rüyanın bir sonu var. Cubecraft yavaş yavaş ölüyordu. şu an baya küçük ve oynayanı 1.000 kişiyi geçemiyor. O kadar ayların ardından bugün sunucuya girmeye karar verdim ve gerçekten gözlerim doldu. Win kasarken gelen 10vs1 olsa bile direnen bütün geçmiş düşmanlarımı bile özledim. Gerçekten hep düşünüyorum nasıl o kadar iyi oynuyorsunuz. Bu sunucuyla ilgili anılarım anlattıkça aklıma geliyor ve maalesef hepsini yazamayacağım. Merak eden olursa eğer Egg Wars'da 4k ya yakın bir winim var benim için az sayılır çünkü ben arkadaşımdan daha önce bıraktım oyunu o şu an sıralamada 31. ve hesabı çalındığı için oyunu bıraktı. 154 seviyeyim ve sunucudaki çoğu moderator ile arkadaşım. Eski günleri hep arayacağım. Cubecraft sen gerçekten bir zamanlar en iyisiydin şimdiki yeni oyuncular da umarım seni sever. Okuduğunuz için teşekkürler bu zor günlerimde anıları hatırlayıp içimi dökmek çok iyi geldi, insan babasını kaybedince yolu şaşırıyor. İyi geceler.

Top Bottom