Neler Yeni

DA-V6 2. ELE DÜŞTÜ BİLE

cagdascelebi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Çağdaş ÇELEBİ
Instagram
cagdas_celebi
Steam
cagdascelebi
Facebook
cagdasclbi
Twitter
cagdasclbi
Discord
! 𝓔𝓥𝓘̇𝓝𝓓𝓐𝓡 +𝟮𝟯#0001
250 stok düşün. Random 8 haneli numara oluşturucudan (aynı sayıları vermeyen) 250 tane farklı numara oluşturacaksın ve yukarıdan aşağı yazakcsın. Sonra 250 tane isim seçip sırayla atacaksın. Yönetici + modların sayısı 5. (merti saymadım) 250/5 25 eder. 25 25 böl önce kodları modlara ver. Üyeleri de 25 25 böl ve dağıt işte 10 dakkalık iş :D

Kafaya koyan her türlü yapar.
Hangi üyelere verileceği nasıl belirlenebilir peki ? Eminim bu yorumları Abdullah abi okuyordur ve kafasına yatarsa illa ki yürürlüğe koyacaktır.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
49,109
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Hangi üyelere verileceği nasıl belirlenebilir peki ? Eminim bu yorumları Abdullah abi okuyordur ve kafasına yatarsa illa ki yürürlüğe koyacaktır.
Belirli bir mesaj eşiği belirlenir ve o mesaj eşiğinde konuya ilk yazan 250 üyeye verilir gibi. 17 sayfa ediyor.

Delart

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Tuğrul
Al satçılardan ziyade gerçekten kullanıcak arkadaşlar alabilseydi keşke ama ne çare serbest piyasa :)

sezerbey98

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
499
İsim
Sezer Aktaşlı
şu açıdan düşün. temel gıda malzemeleri şeker yağ un vb. pahalı demi. %60 indirimli toplu paket halinde satılıyor. uyanığın biriside gelip 10 20 paket alıp normal fiyatının %5 ucuzuna satıyor. nerden baksan %50 55 karlıdır. lakin gerçekten ihtiyaç sahibi kişiler bunun gibiler yüzünden alamıyor. ben buna karşıyım. ya stoklar fazla olsun. yada çözüm bulunsun.

Ennn iyi çözümü söyleyeyim . Part part satış.

Atıyorum 300 stok var.

İlk 150 stok öğrencilere öğrenci belgesi olanlara satış olacak

ertesi gün diğer 150 stok ise mağaza tarafından paketler açılıp kasaya dizerek müşterilere sunulacak ama ürünün kutuları ( GPU , işlemci kutuları gibi ) ise ürün kara borsaya düşmemesi için 1 ay sonra taraflarına kargolanacak . Bu sayede satış yapan kişiler kutuları erken temin edemediği için satarken öyle sıfır fiyatına da rahatça satamayacak . Bunun için 1 ay bekleyip kar etmeye çalışacak varsa helal olsun . Yada devam ederse bu olay 2 ay sonra kargolansın :D ( Kutusuz ürünleri satmak kar etmeye çalışmak sıfırına koymak pek de yemez )

Çok mu mantıksız acaba :D bilemedim ama ben buna kabul olurdum. PCyi satmak için kullanmayan adam mağazada açılıp paket edilmiş sistemi neden almasın ki

Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Ahmet Köroğlu
yöntem basit aslında. denetleme olacak sarı sitede olsun pembe site olsun. denetleme. belli süre aralığında aynı kelimelerle koyulmuş ilanlar tespit edilip mercek altına alınması lazım. mesela rtx 3060 aero ıtx sistem kelimesi ile 1 haftada 50 kere ilan yazılmışsa bakılıp kontrol edilmesi lazım. veya itopyanın siparişlerinin dağılımına bakması lazım. mesela ankara çankaya tunalı hilmi cad. civarında anormal sipariş olup olmadığını kontrol etmesi lazım veya. bunun gibi özel sistemleri her üyelik 1 kere alabilecek. hatta aynı adrese gönderilen başka hesaplardan sipariş alınmaması lazım. mesela her hesaptan 1 sistem alınma gelse sen ananın babanın adına hesap açarsın lakin adres aynı olur. onunda çözümü başka yeri adres göstermekle çözülür lakin amaç bunların almalarını önlemek değil almasını güçleştirmek.

cagdascelebi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
778
İsim
Çağdaş ÇELEBİ
Instagram
cagdas_celebi
Steam
cagdascelebi
Facebook
cagdasclbi
Twitter
cagdasclbi
Discord
! 𝓔𝓥𝓘̇𝓝𝓓𝓐𝓡 +𝟮𝟯#0001

Atıyorum 300 stok var.

ertesi gün diğer 150 stok ise mağaza tarafından paketler açılıp kasaya dizerek müşterilere sunulacak ama ürünün kutuları ( GPU , işlemci kutuları gibi ) ise ürün kara borsaya düşmemesi için 1 ay sonra taraflarına kargolanacak . Bu sayede satış yapan kişiler kutuları erken temin edemediği için satarken öyle sıfır fiyatına da rahatça satamayacak . Bunun için 1 ay bekleyip kar etmeye çalışacak varsa helal olsun . Yada devam ederse bu olay 2 ay sonra kargolansın :D ( Kutusuz ürünleri satmak kar etmeye çalışmak sıfırına koymak pek de yemez )

Çok mu mantıksız acaba :D bilemedim ama ben buna kabul olurdum. PCyi satmak için kullanmayan adam mağazada açılıp paket edilmiş sistemi neden almasın ki
Öğrenci olmayanlarda gelir belgeleri ile gelsinler :D

Kutuları sonradan teslim etmek gayet mantıklı aslında ama firma bununla uğraşır mı bilemiyorum.

yufuscuk

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,326
İsim
YUSUF BAĞRIYANIK

Yorum yapan bazı arkadaşlar siz nerenizle düşünüyorsunuz ? Sadece şimdiden sahibinden'e düştüğünü söylüyorum. Boş boş yorum yapmadan önce iyice düşünün.
Çok normal

Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Ahmet Köroğlu

Atıyorum 300 stok var.

öğrenci belge sistemi olabilir aslında.

Top Bottom