Neler Yeni

darboğaz var mı ? ne yapmam lazım ?

Muratm3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Murat

ÖZELLİKLER:
Ryzen 7 2700x
Rtx 3050 gainward 8 gb
Thermaltake toughram rgb 3200mhz ram
msi mortar titanıum b450m2
xigmatek 650w 80+ bronze stok
msi mag 100R
AOC C27G2ZU/BK 27" 0,5ms 240Hz 300nit Freesync2 G-Sync Curved Gaming Monitör

özellikler bunlar videosunu da çektim darboğaz var mı ? varsa ne yapmam lazım. videoda ilk defa msi afterburner kullandığım için karışıklıklar olmuş olabilir. anlayan arkadaşlar bakabilirse sevinirim . 28 'inde 14 gün tamamlanacak ona gore ekran kartını iade ederim. eğer ekran kartıyıla alakalıysa , zamanı geçmeden yardım ederseniz sevinirim.

Ekler

• efefsaef.jpg
    efefsaef.jpg
    86.2 KB · Hit: 46

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
Sistemde fps dropları oluyor ? Ve sistemde performans anlamında bir problem bulunuyor gibi ancak sistemi sıfırdan mı kurdunuz ? Yoksa sistem kurulu ve işletim sistemi varken ekran kartını sonradan mı değiştirdiniz ? Eğer böyleyse format atmanız gerekiyor.

Ahmet Sevinç

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,304
İsim
Ahmet Sevinç

ÖZELLİKLER:
Ryzen 7 2700x
Rtx 3050 gainward 8 gb
msi mag 100R

özellikler bunlar videosunu da çektim darboğaz var mı ? varsa ne yapmam lazım. videoda ilk defa msi afterburner kullandığım için karışıklıklar olmuş olabilir. anlayan arkadaşlar bakabilirse sevinirim . 28 'inde 14 gün tamamlanacak ona gore ekran kartını iade ederim. eğer ekran kartıyıla alakalıysa , zamanı geçmeden yardım ederseniz sevinirim.
3050 en az 3500x ile bir darboğaz yaşamıyor ancak 2700 ile emin degilim

BeKo'O

80+ Silver
Videoyu izlemeden yorum yapacağım ama Ryzen 7 2700x o ekran kartına darboğaz yapacak bir işlemci değil. Ryzen 5 2. nesillerle bile kullanıyorlar o kartı

Muratm3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Murat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistemde fps dropları oluyor ? Ve sistemde performans anlamında bir problem bulunuyor gibi ancak sistemi sıfırdan mı kurdunuz ? Yoksa sistem kurulu ve işletim sistemi varken ekran kartını sonradan mı değiştirdiniz ? Eğer böyleyse format atmanız gerekiyor.
format atmadım direkt taktım nvıdıa yukledım. atıcam ama format

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
format atmadım direkt taktım nvıdıa yukledım. atıcam ama format
Format attıktan, sonra bir daha test videosu çekerseniz iyi olur. Sizin peformans değerleri çok fazla düşük gibi geliyor.

Muratm3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Murat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Format attıktan, sonra bir daha test videosu çekerseniz iyi olur. Sizin peformans değerleri çok fazla düşük gibi geliyor.
şimdi format attımm da GeForce Experience kurdum işlemci için bir şey kurulmuyor demı amd işlemci ekran kartıda amd ydı ikisi birlikte aynı uygulamada gorunuyordu hepsi , nvıda yı bılmıyorum nasıl kruulduğunu tam olarak GeForce Experience yetiyor mu sadece kurdum özel kurulum yaptım şimdi oyunalr iniyor. varsa bilmediğim yapılcak bir şey yapıyım

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
şimdi format attımm da GeForce Experience kurdum işlemci için bir şey kurulmuyor demı amd işlemci ekran kartıda amd ydı ikisi birlikte aynı uygulamada gorunuyordu hepsi , nvıda yı bılmıyorum nasıl kruulduğunu tam olarak GeForce Experience yetiyor mu sadece kurdum özel kurulum yaptım şimdi oyunalr iniyor. varsa bilmediğim yapılcak bir şey yapıyım
Sadece ekran kartı sürücüsü ve Windows güncellemlerini yükle, farklı bir uygulama yüklemeden deneyin.

Muratm3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Murat
Sadece ekran kartı sürücüsü ve Windows güncellemlerini yükle, farklı bir uygulama yüklemeden deneyin.
GTA 5 te boyle ise diğerleride aynıdır . yarın bakıcam yıne ınsın oyunlar . neyde kaynaklanıyor olabilir bu işlemci dandık te değil anlamadım ki ona guvenerek aldım bi de
Mesaj otomatik birleştirildi:

normlade ekran kartı 100 99 da felan açlışması lazım demi

Ekler

• DSGFSAEF2.png
    DSGFSAEF2.png
    549.3 KB · Hit: 37

Muratm3

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
Murat
normal yayın izliyorum değerler sürekli değişiyor normal mi bu

forza 5 bunda sorun yok gibi

Ekler

• dsf2.png
    dsf2.png
    942.7 KB · Hit: 35
Son düzenleme:

f0ze

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,953
İsim
Yasin
normal yayın izliyorum değerler sürekli değişiyor normal mi bu

forza 5 bunda sorun yok gibi
Ekran kartı kullanımı değişmesi Twitch ile alakalı denebilir. GTA 5 de ise ayarları ultura en yüksek seviyeye getirip tekrar deneyebilirsiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
901
İsim
Onur Uygun
İlgilendiği Kategoriler
PC toplama
Instagram
onur27uygun
Ekran kartı kullanımı değişmesi Twitch ile alakalı denebilir. GTA 5 de ise ayarları ultura en yüksek seviyeye getirip tekrar deneyebilirsiniz.

ÖZELLİKLER:
Ryzen 7 2700x
Rtx 3050 gainward 8 gb
msi mag 100R

Bariz bir darboğaz oluyor volarant da en yüksek grafik de daha fazla FPS alıyorsun düşük de ise daha düşük fps aliyosun sana tavsiyem paran olunca işlemci degiştir

• Üzgün
Reaksiyonlar: f0ze
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,457
Üyeler
156,777
Son üye
İreoooni
Top Bottom