Neler Yeni

Dark freezer x128 AM5 Anakartına uyumlu mu ?

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
346
İsim
Mert Camran
yani sonuçta ab350 anakart kullan 5 - 6 sene nasıl kullandıysa ancak sende öyle kullanırsın. yarın pce 6.0 çıkar 8000-9000 mhz ramler çıkar... o işler bios güncellemesiyle olacak işler değil. arsa almıyorsun anakart alıyorsun
Yani hocam
Daha İyi Bir İşlemci Fakat Sistem Güncellemesi İçin Ryzen 5 - 7600 Mantıklı Seçim Olur .
Bende bir tık sistem güncellemesi için yeni bir sokete geçmek istiyorum hocam o yüzden tam karar veremedim siz geçin derseniz geçerim ama bekle değmez derseniz geçmem yani. M2 SSD AM5 anakartına taktığım zaman çalışır dimi bide onun içinde ayriyetten para vermek istemiyorum :D

Gif Man

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,629
İsim
Batuhan
Yani hocam

Bende bir tık sistem güncellemesi için yeni bir sokete geçmek istiyorum hocam o yüzden tam karar veremedim siz geçin derseniz geçerim ama bekle değmez derseniz geçmem yani. M2 SSD AM5 anakartına taktığım zaman çalışır dimi bide onun içinde ayriyetten para vermek istemiyorum :D
M.2 Ne Alaka Hocam Onun Soketi Değişmiyorki :)
Değmez oyun performansları aşağı yukarı aynıdır 8. nesilde am5 e şans verirsiniz.
Hocama Katılıyorum Performans Açısından 58003XD Gayet İyi Bir İşlemci .

Bütçen El Veriyorsa AMD Ryzen 7 7800X3D Yaparsın ;)

RinDoChi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
329
İsim
Murat Cemal
Yani hocam

Bende bir tık sistem güncellemesi için yeni bir sokete geçmek istiyorum hocam o yüzden tam karar veremedim siz geçin derseniz geçerim ama bekle değmez derseniz geçmem yani.
labaratuvarlarda 9000 mhz deneniyor, pce 6.0 yolda ekran kartları belleklerinde gddr7 yolda... 1-2 sene boyunca ne alırsanız teklonoji şirketlerine gelecek yatırımı olur. üst seviye profesyonel değilsen tavsiye etmem. 6000 mhz cl 30 bile 2 sene içinde 2400mhz ddr4 ram muamelesi görür. x86 mimarisi artık yolun sonuna geldi bir donanım alıp uzun vade kullanmayı zaten beklemeyin
Mesaj otomatik birleştirildi:

bu x128'in anakarta takıldığı çıkıntı kısmı eğer işlemci tarafına yakınsa m2 soğutucuya falan değiyor daha önce kullandım. vida ile kilitlemeli modeller bakılmalı.

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
346
İsim
Mert Camran

O zaman hiç masrafa gerek yok 5800x3D işlemcisinden devam yani hocam :D

Mert Camran

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
346
İsim
Mert Camran
labaratuvarlarda 9000 mhz deneniyor, pce 6.0 yolda ekran kartları belleklerinde gddr7 yolda... 1-2 sene boyunca ne alırsanız teklonoji şirketlerine gelecek yatırımı olur. üst seviye profesyonel değilsen tavsiye etmem. 6000 mhz cl 39 bile 2 sene içinde 2400mhz ddr4 ram muamelesi görür. x86 mimarisi artık yolun sonuna geldi bir donanım alıp uzun vade kullanmayı zaten beklemeyin

bu x128'in anakarta takıldığı çıkıntı kısmı eğer işlemci tarafına yakınsa m2 soğutucuya falan değiyor daha önce kullandım. vida ile kilitlemeli modeller bakılmalı.
Gerçekten öyle şuan ne alsak yarın başka bi şey çıkartıyolar İphone'den örnek verecek olursak aynı şekil telefon çıkartıyolar 2 özellik değiştiriyolar aslında aynı özellik ama fark etmediğimiz için yani teknolojiden iyi anlamayan insanlar aa özellikleri değişmiş diyerek alıyolar PC bileşenleri içinde öyle bugün ne alsak yarın başka bi şey çıkartıcaklar yeni almış olduğumuz ekran kartı veya diğer bileşenler gözümüzde eskimiş gibi görünecek.

8.Nesil Beklemeye Değer Sistemin Kötü Değil .
Rtx 4060 Ti var r7 5800x3D var 32GB 3600MHz Ram var hocam Samsung 970 evo M.2 SSD ve Kixoia Exceria Pro 1 TB M.2 SSD var şükür sistemim iyi bi anlık hani insana gelir para harcama hevesi o yüzden ondan oldu bana bugün hocam hahaha :D

labaratuvarlarda 9000 mhz deneniyor, pce 6.0 yolda ekran kartları belleklerinde gddr7 yolda... 1-2 sene boyunca ne alırsanız teklonoji şirketlerine gelecek yatırımı olur. üst seviye profesyonel değilsen tavsiye etmem. 6000 mhz cl 30 bile 2 sene içinde 2400mhz ddr4 ram muamelesi görür. x86 mimarisi artık yolun sonuna geldi bir donanım alıp uzun vade kullanmayı zaten beklemeyin

Sökülmesi biraz uğraştırıyor hocam x128 soğutucunun yani şuan benim kasamda herhangi bir yere dokunmuyor o yüzden böyle rahatlıkla kullanıyorum

Son düzenleme:
Top Bottom