Neler Yeni

DART1 SİSTEM HAKKINDA ÖNEMLİ YARDIMA İHTİYACIM VAR!!!

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mert Önder
https://www.itopya.com/dart1amd-ryzen-5-5600asus-geforce...

Arkadaşlar DART1 sistemini sipariş ettim fakat sonradan öğrendiğime göre PowerBoost kasa psu ile ilgili sıkıntılar olduğunu duydum ne kadar iyi kötü bilmıyorum herkes değiştirilmesi gerektiğini söylüyor patlıyormuş arıza verme riski yüksekmiş v.b.
Ne yapmalıyım kararsız kaldım varsa fikri olan söyliyebilirmi değiştirmem gerekiyorsa önerileriniz nedir yardımcı olursanız sevinirim.

SenbelyW

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
ismail şenbel
bende dart1 almayı düşünüyorum kararsızm ama larısam thermaltake s200 yapardım

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,310
İsim
Hakanbey
5-6 ayda bozulacak bir durum değil Sadece Sporcuya çürük yemekle besleyip olimpiyatlara çıkarmaktan farkı yok durumun 1-2 gün beslenmeyle performans düşmez ama uzun vadede sorun çıkarabilir böyle bak eğer paran yoksa 3-5 ay sonrada değiştirebilirsin.

şahin doğan

80+ Platinum
Kaliteli demiyorum ama değiştirilmesi gerektiğini de düşünmüyorum.

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,310
İsim
Hakanbey
Ben plooton hadron gibi markalı powerlar ile 5-6 ay sorunsuz RTX 3080 beslemiş biri olarak söyleyebilirimki Powerboost bu markalardan daha iyidir. He Şunu kesinlikle Yapmalısın AKım korumalı Priz ile Çalıştır bu sistemi ani elektrik kesintilerinde veya voltaj dalgalanmasında Power hiç güvenme 220 voltu direk iletir anakarta :) Önlemini al yeter.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mert Önder
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
5-6 ayda bozulacak bir durum değil Sadece Sporcuya çürük yemekle besleyip olimpiyatlara çıkarmaktan farkı yok durumun 1-2 gün beslenmeyle performans düşmez ama uzun vadede sorun çıkarabilir böyle bak eğer paran yoksa 3-5 ay sonrada değiştirebilirsin.
ilerde sıkıntı çıkarmasını istemiyorum 5 sene daha fazla kullanmak için gerekli imkanlar neyse yapmak isterim 1K daha ekleme yapabılırım eğer cidden sıkıntılı psu ysa değiştirmek isterim yani sipariş daha kargolanmadı montaj yapılıyor dedıler bugun bana imkan varsa yarın ararım değiştirmek istediğimi söylerım.
VARMİ Bİ KASA ÖNERİN

Thermaltake S200 TG İYİ DİYORLAR AMA​

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,310
İsim
Hakanbey
ilerde sıkıntı çıkarmasını istemiyorum 5 sene daha fazla kullanmak için gerekli imkanlar neyse yapmak isterim 1K daha ekleme yapabılırım eğer cidden sıkıntılı psu ysa değiştirmek isterim yani sipariş daha kargolanmadı montaj yapılıyor dedıler bugun bana imkan varsa yarın ararım değiştirmek istediğimi söylerım.
VARMİ Bİ KASA ÖNERİN

Thermaltake S200 TG İYİ DİYORLAR AMA​

Kasa olarak 3 aşağı 5 yukarı hepsi aynı boyutları dışında önemli olan Güç kaynağı bunu 80+gold 600w üzeri hangi marka olursa olsun 5 yıldan fazla götürecektir seni Bronze olanlar ise max 2-3 yıl sonrası şans

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mert Önder
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kasa olarak 3 aşağı 5 yukarı hepsi aynı boyutları dışında önemli olan Güç kaynağı bunu 80+gold 600w üzeri hangi marka olursa olsun 5 yıldan fazla götürecektir seni Bronze olanlar ise max 2-3 yıl sonrası şans
şöyle analtım 4 sene önce v2.5 sistemi almıştım
KASA PowerBoost VK G1006R
PSU
Thermaltake’in Litepower 450W
4 senesini doldurdu sıkıntısız şuan çalışıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

gold bronz olduğunu nasıl anlıyoruz peki

şahin doğan

80+ Platinum

hakan32

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,310
İsim
Hakanbey
şöyle analtım 4 sene önce v2.5 sistemi almıştım
KASA PowerBoost VK G1006R
PSU
Thermaltake’in Litepower 450W
4 senesini doldurdu sıkıntısız şuan çalışıyor

gold bronz olduğunu nasıl anlıyoruz peki
Kullandığın litepower 450w zaten Powerboost v.s gibi markalardan kat kat üstün bir psu Ancak Şuanda Kullanılan PC parçaları Güç tüketimi konusunda malesef düzgün akım gelmediği sürece güzel sonuçlar çıkaramıyor. Ve her geçen gün Bir önceki seneden 2 kat daha hızlı geliştiğimizi düşünürsek 5-10 yıl gibi Zamanlardan bahsediyorsak En kötü Gold sertifikalı bir PSU şart

Mesela ben Professional bir PC kullanıcısı olduğum için 10 yıl önce Aldığım Tam modüler gold sertifikalı 850w Psum şu aralar %25 lik performans düşüsü ile beni bazen korkutabiliyor. Sistem tam yükte çalıştığında 12 volt ihtiyaç duyan parçalara 11.870v güç verebiliyor Buda tam sınır noktasında bir durum 11.600 altına düştüğü vakit PC parçalarımda performans düşüşü yaşanıcak. Şuanda Platinum sertifikalı 1000w psu bakıyorum mesela :)

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Mert Önder
Kullandığın litepower 450w zaten Powerboost v.s gibi markalardan kat kat üstün bir psu Ancak Şuanda Kullanılan PC parçaları Güç tüketimi konusunda malesef düzgün akım gelmediği sürece güzel sonuçlar çıkaramıyor. Ve her geçen gün Bir önceki seneden 2 kat daha hızlı geliştiğimizi düşünürsek 5-10 yıl gibi Zamanlardan bahsediyorsak En kötü Gold sertifikalı bir PSU şart

Mesela ben Professional bir PC kullanıcısı olduğum için 10 yıl önce Aldığım Tam modüler gold sertifikalı 850w Psum şu aralar %25 lik performans düşüsü ile beni bazen korkutabiliyor. Sistem tam yükte çalıştığında 12 volt ihtiyaç duyan parçalara 11.870v güç verebiliyor Buda tam sınır noktasında bir durum 11.600 altına düştüğü vakit PC parçalarımda performans düşüşü yaşanıcak. Şuanda Platinum sertifikalı 1000w psu bakıyorum mesela :)
psu nunda önemini öğrenmiş oldum bu arada :) şöyle bi izlenim segilicem ozaman yarın arıcam değiştirme imkanı olursa

Thermaltake S200 TG 650W 80+ kasıyı seçicem olaki değişim olmassa gelen le idare ediyim akım korumalı priz alıyım ileride (5 6 ay sonra ) yüksek bi psu alıyım monte ederim
ilgilendğin için sağol​

TheShazZ

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
420
İsim
Eren Pestil
@hakan32 bu kasa-psu 1 sene süre idare eder mi hocam sonra satıp yenisini almayı planlıyorum bi sıkıntı olmazsa. VOK-BIRTHDAY sistemde kullanılan kasa, psu bronze sertifikalı
1685657456692.png

vinsanity1525

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
206
İsim
vinsanity1525
bütçesi yeten thermaltake kasaya geçsin bence

Top Bottom