Neler Yeni

DDR 5 sistem cpu hatası

Yeni topladığım sistemi herşeyi kurdum güç verdim ve çalıştırdım ekran kartı güllü hızda çalşyı birkaç kere yeniden başladı ekran geldi Run setup dedim ve biosa attı eski m2 ssd nin içinde sistem kurulu diye ellemedim ama biosu kapattıktan sonra cpu kırmızı dram ise turuncu yandı kapattım tekrar açtım ekran kartı fanları son hız dönüp cpu ve d ram ışığı yakıyor
Alıntıyı görüntüle

Ekler

• IMG_0585.jpeg
    3.7 MB · Hit: 6
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Burhan Bey
Yeni toplanan sistemlerde bios kaynaklı hatalar sıklıkla olabiliyor, anakartın sitesinden kontrol ederek güncel bios varsa kurmanız faydalı olur. Ayrıca boot edecek ssd yi de okuyamamış olabilir, temiz bir kurulumu deneyebilirsiniz.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Yeni toplanan sistemlerde bios kaynaklı hatalar sıklıkla olabiliyor, anakartın sitesinden kontrol ederek güncel bios varsa kurmanız faydalı olur. Ayrıca boot edecek ssd yi de okuyamamış olabilir, temiz bir kurulumu deneyebilirsiniz.
Sistem açıldı msi center da kuruldu ama yeniden başlattığımda ekran kartı full hızda dönüyor cpu kırmızı D ram turuncu yanıyor ve görüntü gelmiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Burhan Bey
Biosu default ayarlarda kullanın, RAM için herhangi bir EXPO veya XMP profili seçmeyin. DDR5 li sistemlerde RAM sorunları çok sık yaşanıyor.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Biosu default ayarlarda kullanın, RAM için herhangi bir EXPO veya XMP profili seçmeyin. DDR5 li sistemlerde RAM sorunları çok sık yaşanıyor.
Sol üstteki gibi sanırım açtım mı yoksa kapalı mı bilmiyorum resim Google dan

Ekler

• IMG_0594.jpeg
    IMG_0594.jpeg
    61.1 KB · Hit: 1
Dahası  
Reaksiyon skoru
21
İsim
Burhan Bey
Kapalı görünüyor ama yine de çıkarken bi F10 veya F5 yapın. Default veya Optimum ayarlar olması lazım bu ikisinden biri.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
917,074
Üyeler
142,215
Son üye
xiumali
Top Bottom