Neler Yeni

DDR5 16GB notebook ram yanına 8GB ram daha eklesem sorun olur mu ?

Ren Geyi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emir Tekinaslan
Diğer konulara baktım ama herkes 8+8 veya 16 al vs diyerek kendi fikrini yazmış.
Laptopumun performansı iyi fakat 16gb yetmiyor ve saniyelik droplar yiyorum.
Sadece bellek arttırma amacıyla yapmak istiyorum performans artışının bi önemi yok.
Açıkçası çok para vermekte istemiyorum o yüzden 8GB düşünüyorum.
16 al vs gibi cevaplar yerine yanıtınızın *sebebiyle* sorumu yanıtlarsanız çok sevinirim.

Erayy29

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Eray
16 gb alsan bence daha iyi olur ama 8 gb almanında bir sorun yaratacağını düşünmüyorum. Youtubeda 2x8 vs 1x8 1x 16 kıyaslamaları var onlarada bakabilirsin. Rami alıyorken mhz ve cl değerlerini kontrol etmeyi unutma.

Dahası  
Reaksiyon skoru
179
İsim
samet
Diğer konulara baktım ama herkes 8+8 veya 16 al vs diyerek kendi fikrini yazmış.
Laptopumun performansı iyi fakat 16gb yetmiyor ve saniyelik droplar yiyorum.
Sadece bellek arttırma amacıyla yapmak istiyorum performans artışının bi önemi yok.
Açıkçası çok para vermekte istemiyorum o yüzden 8GB düşünüyorum.
16 al vs gibi cevaplar yerine yanıtınızın *sebebiyle* sorumu yanıtlarsanız çok sevinirim.
bütçe sorunu yoksa ileriye dönüklük açısından 16 alman daha iyi olur. Doğruluğundan emin değilim ama bir de dual channel çalışma konusunda sanırım sıkıntı olabiliyor.(https://forums.tomshardware.com/threads/3200mhz-16gb-8x2-ram-or-24gb-8-16-ram.3771398/) 16 alırsan bunu da garanti altına almış olursun. Onun dışında saniyelik droplar ram darboğazından ziyade sıcaklık kaynaklı da olabilir bundan da iyice emin olmalısın.

Son düzenleme:
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
974,180
Üyeler
154,012
Son üye
theefurkan
Top Bottom