Neler Yeni

DDR5 SİSTEM İÇİN ANAKART, İŞLEMCİ VE RAM ÖNERİSİ

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
Sercan GÖKALP
Bütçe
5
Arkadaşlar selamın aleyküm elimde MSI süprim x 3090 ve Corsair rm850x PSU var. DDR5 geçmek istiyorum işlemci olarka 7600x düşünüyorum ama anakart konusunda çok bilgisizim ve sizlerden öneri bekliyorum. Ramleri 6000mhz veya üstü alacağım bu AMD Expo olayı falan var galiba tam bilmiyorum ramlerle uyumlu bir anakart ve işlemci istiyorum. Mümkünse Asus değil MSI tavsiye istiyorum çünlü hazır sistemdeki önce ekran kartı sonra da anakart arıza yaptı 3 ay içinde. Birdaha Asus bileşen almayı pek düşünmüyorum. Bütçeyi öylesine yazıyorum siz tavsiyelerinizi yollayın

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,365
İsim
Emre siyah
en iyisi msiin b 650 anakartını almanız

Lost_Dragon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
769
İsim
Göksel Gündüz
RAM alırken anakartın RAM destek listesine bakın. Orada alacağın RAM'in ismi yoksa sistemin açılmaya bilir. Dikkat et ona. DDR5 sistemler yeni olduğu için sıkıntı çıkabiliyormuş.

slmslmslm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
slm
Bütçen yeterse

Yetmezse

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
Sercan GÖKALP
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
en iyisi msiin b 650 anakartını almanız
Tavsiyeler genelde o yönde. B650 çeşitleri var mı peki sizin bildiğiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bütçen yeterse

Yetmezse
Amazondan alınca garanti işi nasıl oluyor enişte?

RAM alırken anakartın RAM destek listesine bakın. Orada alacağın RAM'in ismi yoksa sistemin açılmaya bilir. Dikkat et ona. DDR5 sistemler yeni olduğu için sıkıntı çıkabiliyormuş.
Tamamdır bunu kontrol edecğeim

Anakart aklımda dursun çoğu kişi bu modeli önerdi

Bütçen yeterse

Yetmezse
Anakartım muhtemelen bu MSI olacak ama işlemci 7600x mi 7700x mi olacak ona karar vermem lazım karşılaştırmaları a bakıp

Son düzenleme:

slmslmslm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
slm
Amazondan alınca garanti işi nasıl oluyor enişte?
Onu söyleyemiyorum maalesef amazon hakkında daha bilgili arkadaşlar yazabilir ama ramler birçok kişiye önerdiğimiz ramlerdir yine de başka ramler istersen atarım çeşitlerini özellik muadili 2x fiyatlandırmada şu an

Anakartım muhtemelen bu MSI olacak ama işlemci 7600x mi 7700x mi olacak ona karar vermem lazım karşılaştırmaları a bakıp
7700X modeli FPS oyunlarında 7800x3D'yi bile geçiyor

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
Sercan GÖKALP
Onu söyleyemiyorum maalesef amazon hakkında daha bilgili arkadaşlar yazabilir ama ramler birçok kişiye önerdiğimiz ramlerdir yine de başka ramler istersen atarım çeşitlerini özellik muadili 2x fiyatlandırmada şu an

7700X modeli FPS oyunlarında 7800x3D'yi bile geçiyor
İşte bizim için garanti işi önemli ülke şartları böyle riskleri kaldıracak durumda değil. İşlemci karşılaştırmalarına bakacağım

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
Sercan GÖKALP
Hadi yok mu daha tavsiyesi olan

slmslmslm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
slm

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
682
İsim
Sercan GÖKALP
Anakart şunu almaya karar verdim Vatan card ile 8900 e düşüyor. En düşük Akakçe fiyatı da okadar zaten oralardan uğraşıcağıma gider direkt vatan dan alırım he online özelse eğer sipariş veririm en azından bir sorun olursa gidip herhangi bir vatan bayisine bırakabilirim. Bildiğim kadarıyla tomahawk serisi MSI en tepe modellerden zaten.

Ram büyük ihtimal corsair alırım çünkü Corsair hiçbir ürünüm kötü çıkmadı bu zamana kadar. Facebook grupların bikaç aylık Corsair dominator platinium ramler var kfg tam onlardan da bakacağım ama önce şu anakartı almam lazım. Nasıl sence anakart benim çok içime sindi

Son düzenleme:

Lost_Dragon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
769
İsim
Göksel Gündüz
Ram büyük ihtimal corsair alırım çünkü Corsair hiçbir ürünüm kötü çıkmadı bu zamana kadar. Facebook grupların bikaç aylık Corsair dominator platinium ramler var kfg tam onlardanda bakacağım ama önce şu anakartı almam lazım. Nasıl sence anakart benim çok içime sindi[/ICODE]
Bu RAM'ler anakartın RAM destek listesinde yok. İstersen oradaki görevliye sor takılıp takılamayacağını. Yada sana uygun bir RAM önersinler.

Şu listede var mesela.

slmslmslm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
825
İsim
slm

Kankam bence bunlara da bakmalısın @Kürşat Kütükçü müsaitse o da yardımcı olabilir anakart olarak ben kesin konuşamam

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
949,928
Üyeler
149,644
Son üye
Akavelisa
Top Bottom