Neler Yeni

Rehber DDU ile Sürücü Kaldırma Yöntemi

Display Driver Uninstaller (DDU), üst üste güncellenen sürücüleri, bozulan sürücüleri ve Windows güncellemelerin sebep olduğu sorunları çözmek için kullanılır.

DDU'yu indirmek için tıklayın.

Ön hazırlık;

DDU'yu indiriyoruz. Ardından zip'den çıkarız ve uygulamayı çalıştırıyoruz. Uygulama açılırken size birkaç uyarı da bulunacak "Tamam" deyip geçebilirsin. İlk uyarıdan sonra ayar menüsü açılacak burada otomatik sürücü yükleme ayarını devre dışı bırakmanızı öneriyorum.

1630180031725.png

Şimdi sürücü kaldırma işlemine geçelim.

Not:
Sürücü kaldırma işlemini Windows'u güvenli modda açıp yapmanızı öneriyorum.

1. Adım

• Cihazı seçin kısmından neyin sürücüsünü sileceğimizi seçiyoruz.

1630180147381.png

2. Adım

• Cihaz seçme kısmında "Ekran kartı" seçince sistemi ekran kartını da otomatik tanıdı. Tanımasaydı "GPU Cihazını Seç" bölümünden seçmemiz lazımdı.
  • Sisteminizde iki tane GPU varsa öncelikle harici GPU'nun sürücülerini halledin ondan sonra dahili GPU'yu halledin.
  • Her şey hazırsa yapmamız gereken son adım ise "Temizledikten sonra yeniden başlat" seçeneği seçip sürücüyü silmektir.

1630180348170.png

Uyarı;

• Bu işlem sırasında ekran git gel yapabilir ayrıca bazı uygulamalar çökebilir. Sıkıntı etmeyin normal bir durumdur.

Rehber bu kadardı. Sorularınız varsa sorabilirsiniz.

Diğer rehberlerim;

Son düzenleme:

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Elinize sağlık. Şık ve anlaşılır bir rehber olmuş.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

misfit

80+ Silver
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,584
İsim
misfit
Display Driver Uninstaller (DDU), üst üste güncellenen sürücüleri, bozulan sürücüleri ve Windows güncellemelerin sebep olduğu sorunları çözmek için kullanılır.

Ön hazırlık;

DDU'yu indiriyoruz. Ardından zip'den çıkarız ve uygulamayı çalıştırıyoruz. Uygulama açılırken size birkaç uyarı da bulunacak "Tamam" deyip geçebilirsin. İlk uyarıdan sonra ayar menüsü açılacak burada otomatik sürücü yükleme ayarını devre dışı bırakmanızı öneriyorum.

Alıntıyı görüntüle

Not:

1. Adım

Alıntıyı görüntüle

2. Adım

• Cihaz seçme kısmında "Ekran kartı" seçince sistemi ekran kartını da otomatik tanıdı. Tanımasaydı "GPU Cihazını Seç" bölümünden seçmemiz lazımdı.
  • Sisteminizde iki tane GPU varsa öncelikle harici GPU'nun sürücülerini halledin ondan sonra dahili GPU'yu halledin.
  • Her şey hazırsa yapmamız gereken son adım ise "Temizledikten sonra yeniden başlat" seçeneği seçip sürücüyü silmektir.

Alıntıyı görüntüle

Uyarı;

• Bu işlem sırasında ekran git gel yapabilir ayrıca bazı uygulamalar çökebilir. Sıkıntı etmeyin normal bir durumdur.

Diğer rehberlerim;
Elinize sağlık hocam.:blobdance::blobdance:

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5

Ön hazırlık;

Alıntıyı görüntüle

Not:

1. Adım

Alıntıyı görüntüle

2. Adım

Alıntıyı görüntüle

Uyarı;

Diğer rehberlerim;
Eline sağlık kedi abi

Banxtre

80+ Gold
En İyi Cevap
21
Dahası  
Reaksiyon skoru
18,043
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
E-Ticaret
Kısa ama etkili ,eline sağlık

Ek olarak da ekleyelim ,GPU değiştirdiğinizde veya sorunlu bir GPU driver sürümü geldiğinde sürüm değiştirmek için kullandığımız basit ama çok önem arz eden bir programdır kendileri.

Akiran

80+ Silver
Halihazırda DDU ile ilgili bir rehber vardı:

Hatta 'Spoiler: Rehber' kısmı birebir aynı.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Kısa ama etkili ,eline sağlık

Ek olarak da ekleyelim ,GPU değiştirdiğinizde veya sorunlu bir GPU driver sürümü geldiğinde sürüm değiştirmek için kullandığımız basit ama çok önem arz eden bir programdır kendileri.
Eline sağlık kedi abi
Teşekkür ederim. :peepokalp:

Bu ödülü kendime layık görüyorum :D

1630182137270.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Halihazırda DDU ile ilgili bir rehber vardı:

Hatta 'Spoiler: Rehber' kısmı birebir aynı.
Sonsuzluğa karışıyor, bulunmuyor. Bana DDU rehberi lazım olduğu için yaptım.

Top Bottom