Neler Yeni

Öneri DEATHADDDER V3 PRO yoksa kablolumu ?

Mosesque

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Emirhan A.
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve Teknoloji
Merhabalar şimdiden yazan herkese ve yardımcı olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Ben bir oyuncu mouse arıyorum ve 1 haftalık full araştırma sonucu en son karar olarak Deathadder V3 almaya karar verdim PRO veya KABLOLU arasında kaldım pek fark yok ama kablolu 8K verirken PRO 1K veriyor ve ekstra dongle almak gerekiyor oda yurt dışı en mantıklısı bana göre Kablolu gibi geldi 100 hz mouse ile Altındaki veya Novadaki adamları anca vurabiliyorum siz düşünün :LOL:... yeni farkettim 100 hz veya 125 hz kullandığımı ayarı yok yükseltme yok araştırdım artık eskidi bende yeni nesile geçiş yapmak istiyorum. Fikrimi belirteyim bence 4700 TL + Dongle parası vermek yerine, kablolu + 8k hz +3200 tl almayı tercih ederim bildiğiniz beleş bir fiyat ve dongle aldığınız zaman yakın tutmanız gerekiyor beni gıcık eder kablosuz şeyleri severim ama 4K kullanınca pil ömrü kablosuzda 24 saate iniyor diyorlardı ağırlık olarak kablolu 59 gram diğeri 64 gram bence en iyisi kablolu sırf bir kablosuz için para kıymak mantıklı gelmiyor kalan para elimde kalır daha iyi ;) benim işlemcim i5 10400f rahatlıkla 4K kaldırır diye umuyorum 8K aşar beni internetimde sorun yok Fiber var :D en iyi mouse diyorlar ve hayatımda ilk kez oyuncu mouse alacağım :kedi:Fingertrip tutuyorum 9.sınıf olmama rağmen elim gayet iyi 17 cm uzunluk, 8 cm genişlik var rahatça olacağını tahmin ediyorum hala büyüyor elim... bütçeden yana sıkıntım yok arkadaşlar.

Rotlive

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
44
İsim
Barış Zorbek
8K şu anda standartlaşmış bir teknoloji değil bazı oyunlarda desteği dahi yokken bazılarında da kasma donma yaşatabiliyor. 8K'da veya 4K'da kullandığında işlemcine de daha fazla yük binecektir, sisteminin bunu kaldırıp kaldıramayacağını da hesap etmelisin. 4K'da daha rahat kullanırsın büyük ihtimal. 100 HZ'den geçeceğin için iyi bir fark hissedersin ama şahsi fikrim 1K, 4K gibi poll rateler arasındaki milisaniye farkları insan evladı tarafından hissedilebilir değil bence. Bu noktada sadece "en yüksek HZ bende olsun" olarak değil de mouse'un diğer sensör teknolojilerini, el yapısına ve grip şekline uygunluğunu düşünerek karar vermek daha mantıklı olur bence. Ayrıca kablosuz mouse inanılmaz bir rahatlıktır, kablosuza geçtiğimde adeta zincirlerimi kırdığımı hissetmiştim gerçekten.

Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
muhammet emin çetinkaya
Kendim kablolu olanini yaklaşık 1 senedir kullanıyorum. sadece valo vs csde düzgün çalışıyor 8k. Bütçen varsa kablosuz al ben şarj ile uğrasmak istemediğimden kablolu aldim. Almadan önce Bu videoyu izlemeni tavsiye ederim.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,602
İsim
Hacı
O işlemci ile 4k bile zorlar ne 8k sı😅

Kablosuz al kablosuzunu kullandım dehşet bişi 🤣

Cavuskerem

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,067
İsim
Kerem Çavuş
12400f bile 4khz de sıkıntı yaşıyor haberin olsun

Mosesque

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Emirhan A.
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve Teknoloji
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
8K şu anda standartlaşmış bir teknoloji değil bazı oyunlarda desteği dahi yokken bazılarında da kasma donma yaşatabiliyor. 8K'da veya 4K'da kullandığında işlemcine de daha fazla yük binecektir, sisteminin bunu kaldırıp kaldıramayacağını da hesap etmelisin. 4K'da daha rahat kullanırsın büyük ihtimal. 100 HZ'den geçeceğin için iyi bir fark hissedersin ama şahsi fikrim 1K, 4K gibi poll rateler arasındaki milisaniye farkları insan evladı tarafından hissedilebilir değil bence. Bu noktada sadece "en yüksek HZ bende olsun" olarak değil de mouse'un diğer sensör teknolojilerini, el yapısına ve grip şekline uygunluğunu düşünerek karar vermek daha mantıklı olur bence. Ayrıca kablosuz mouse inanılmaz bir rahatlıktır, kablosuza geçtiğimde adeta zincirlerimi kırdığımı hissetmiştim gerçekten.
ama gereksiz 1500 tl fark koyuyor bir de ekstra bir cihaz almamız gerekir 4k 8k için ben şahsen adam vurmak istiyorum 1k olsa bile kablosuz çok cihaz kullandım ama mouseda kullanmadım oyuncu kulaklığında kablosuz çok iyi ama mouse yanımızda götüremediğimizden dolayı ha yatağım burada mouse alır keyfime bakarım derim ama gözlüğüm var uyuyakaldığımda kırılabilri vs. çok senaryo var derine inmeyeyim :D en iyisi kablolu ve çok çerez ben fingertip kullanıyorum elim gayet geniş olduğunu düşünüyorum ve hala büyüme çağındayım işlemcim kaldıracağını planlıyorum sadece oyunlarda 4k kullanırım hayatımda hiç 1k hz veya 500 hz kullanmadım kullanmışımdır ama sadece 500 hz onunda modelini zar zor hatırlıyrorum bu benim için samsung S6 edgeden s23 Ultraya geçmek gibi bir hissiyat olacaktır dediğim gibi ekstra para vererek 4700 + kablosuz 8k'ya kadar destekleyen cihaz çok pahalıya patlar kendimi zorlamak istiyorum düşünün 125 hz zor gören mouse var 80 hz gibi bir şey abartı olmasın ama cidden öyle Altınları anca vuruyorum ve hiç bile...(Valo, CS vs.) para farketmez ama zaten ekstra v3 pro diğer cihazı TR'ye gelmedi bilemiyorum ali exprestte 1500 tl TR ye gelince o dongle daha ucuz olur ama gel gör ne zaman....
Mesaj otomatik birleştirildi:

hayır gayet 4k görür diye tahmin ediyorum çok zorlar ;) 12100f kullanan arkadaşım var işlemcilerimiz neredeyse aynı performans gibi gibi onda çok rahat kaldırıyor 6c ve 8t var onda bende ise 8c 12t var performans açısından Ghz 3.3 onunki benimki ise 2.9 sadece buradan kaybediyorum.

12400f bile 4khz de sıkıntı yaşıyor haberin olsun
hem valorant yama güncellemesi microsoft updatelerle düzeltildi hocam o sorun merak etmeyin kaldıracağını tahmin ediyorum bu cümlede açıklama yaptım zaten 1 hafta araştırdım
ama gereksiz 1500 tl fark koyuyor bir de ekstra bir cihaz almamız gerekir 4k 8k için ben şahsen adam vurmak istiyorum 1k olsa bile kablosuz çok cihaz kullandım ama mouseda kullanmadım oyuncu kulaklığında kablosuz çok iyi ama mouse yanımızda götüremediğimizden dolayı ha yatağım burada mouse alır keyfime bakarım derim ama gözlüğüm var uyuyakaldığımda kırılabilri vs. çok senaryo var derine inmeyeyim :D en iyisi kablolu ve çok çerez ben fingertip kullanıyorum elim gayet geniş olduğunu düşünüyorum ve hala büyüme çağındayım işlemcim kaldıracağını planlıyorum sadece oyunlarda 4k kullanırım hayatımda hiç 1k hz veya 500 hz kullanmadım kullanmışımdır ama sadece 500 hz onunda modelini zar zor hatırlıyrorum bu benim için samsung S6 edgeden s23 Ultraya geçmek gibi bir hissiyat olacaktır dediğim gibi ekstra para vererek 4700 + kablosuz 8k'ya kadar destekleyen cihaz çok pahalıya patlar kendimi zorlamak istiyorum düşünün 125 hz zor gören mouse var 80 hz gibi bir şey abartı olmasın ama cidden öyle Altınları anca vuruyorum ve hiç bile...(Valo, CS vs.) para farketmez ama zaten ekstra v3 pro diğer cihazı TR'ye gelmedi bilemiyorum ali exprestte 1500 tl TR ye gelince o dongle daha ucuz olur ama gel gör ne zaman....

hayır gayet 4k görür diye tahmin ediyorum çok zorlar ;) 12100f kullanan arkadaşım var işlemcilerimiz neredeyse aynı performans gibi gibi onda çok rahat kaldırıyor 6c ve 8t var onda bende ise 8c 12t var performans açısından Ghz 3.3 onunki benimki ise 2.9 sadece buradan kaybediyorum.
.

Kendim kablolu olanini yaklaşık 1 senedir kullanıyorum. sadece valo vs csde düzgün çalışıyor 8k. Bütçen varsa kablosuz al ben şarj ile uğrasmak istemediğimden kablolu aldim. Almadan önce Bu videoyu izlemeni tavsiye ederim.
hard oynamak istiyorum o zaman farkeder bir de monitörün hz i konusunda tek kötü ekipmanım mouse 1000 hz pro versiyonumu yoksa kablolu 2k 4k mı

ve 8K kullanacağım diye bir şey demedim :mad:

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
muhammet emin çetinkaya
R5 5600g işlemcim var. 4k rahat kaldırıyor. 8k da kaldırıyor ancak cpu kullanımını%10-%15 arttırıyor. Eğer kablosuz olması senin için önemli değilse ve 4k falan oynamak istiyorsan kabloli al. Ben tercihimi hem daha ucuz hemde şarj olayından dolayı kablolu olandan kullandım.

Mosesque

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Emirhan A.
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve Teknoloji
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Arkadaşlar sağolun kararımı verdim DA V3 PRO alacağım. yada bekle

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Faruk
kablosuz gereksiz ben aldım arada cok fiyat farkı varsa alma çünkü razer zaten speedflex kablo kullanıyor kablo yok gibi oluyor zaten fıyatı uygun olanı tercih et

Mosesque

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Emirhan A.
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve Teknoloji
R5 5600g işlemcim var. 4k rahat kaldırıyor. 8k da kaldırıyor ancak cpu kullanımını%10-%15 arttırıyor. Eğer kablosuz olması senin için önemli değilse ve 4k falan oynamak istiyorsan kabloli al. Ben tercihimi hem daha ucuz hemde şarj olayından dolayı kablolu olandan kullandım.
i5 10400f yeter mi 4k için ailem kızmaya başladı sürekli karar değiştiriyorum

kablosuz gereksiz ben aldım arada cok fiyat farkı varsa alma çünkü razer zaten speedflex kablo kullanıyor kablo yok gibi oluyor zaten fıyatı uygun olanı tercih et
tamamdır
aynı performansı alıyor gibiyiz 12 çekirdek ikimizinde
sen 3 fps ile alıyorsun :D

Arkadaşlar sağolun kararımı verdim DA V3 PRO alacağım.
.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
125
İsim
muhammet emin çetinkaya
İşlemciden pek anlamadığım için kaldırıp kaldırmıyacağı hakkında pek bir şey söyleyemem ancak kaldirmasa bile 2k farkla pro modelini almaktan daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. O para ile kendine kral bi mousepad çekersin

Mosesque

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Emirhan A.
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve Teknoloji
İşlemciden pek anlamadığım için kaldırıp kaldırmıyacağı hakkında pek bir şey söyleyemem ancak kaldirmasa bile 2k farkla pro modelini almaktan daha avantajlı olduğunu düşünüyorum. O para ile kendine kral bi mousepad çekersin
aynen öyle mousepadim var güzeldir sağol seninki 8k kaldırırsa benimkide kaldırır gibi ama anca

V3 al ben kullanıyorum kablosu yok denilecek gibi hafif bir mouse çok iyi birde kablo tutucu al canavar
canavar kral tabiiki karar verdik artık umarım..

Top Bottom