Neler Yeni

Definasyon önerisi ve beslenme

Doom333

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa
Selamlar. 8-9 aydır yaklaşık spor yapıyorum. Bulk yaptım kirli temiz karışık şekilde kütle alsam da yağlandım. 20 -22 civarında yag oranımın olduğunu düşünüyorum. Aşağıdada da formum mevcut. 1 aylık bir definasyon önerisi yapar mısınız%2 %3 yağ oranı düşürmek istiyorum. Sonrasında tekrar kütle koymak için kalori fazlası yaratıcam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Up

Ekler

• Screenshot_2024-07-24-22-23-09-570_com.miui.gallery-edit.jpg
    Screenshot_2024-07-24-22-23-09-570_com.miui.gallery-edit.jpg
    665.7 KB · Hit: 27

yenigeldim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
640
İsim
icardi
300 civarı kalori açığı ver. proteini biraz artırabilirsin. off günlerde kardiyo yaparsan iyi olur.

ibrahimcancl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
633
İsim
ibrahim can
Instagram
ibrahimcancl
fat secret indir ordan yediklerini gir normalde kaç lkalori alıyosan 300 eksiğini al kilo vermeye başlicaksın sonra kilo vermen durduğunda veya yavaşladığında 400 kalori azını al yani 1 1 bucuk haftada bir kaloriyi kıs karbonhidratı indir

Doom333

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
fat secret indir ordan yediklerini gir normalde kaç lkalori alıyosan 300 eksiğini al kilo vermeye başlicaksın sonra kilo vermen durduğunda veya yavaşladığında 400 kalori azını al yani 1 1 bucuk haftada bir kaloriyi kıs karbonhidratı indir
Kastan umarım vermem belli bir kas kütlesi aldığımı düşünüyorum.

300 civarı kalori açığı ver. proteini biraz artırabilirsin. off günlerde kardiyo yaparsan iyi olur.
300 kalori açık verip 1 ay bu şekilde uygularsam yani 2.2 2.5 k civarları bir kalori alırsam 1 ay sonunda simit bölgemde azalma görür müyüm? Ve şu an ki form için ne önerebilirsin kankam

ibrahimcancl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
633
İsim
ibrahim can
Instagram
ibrahimcancl

300 kalori açık verip 1 ay bu şekilde uygularsam yani 2.2 2.5 k civarları bir kalori alırsam 1 ay sonunda simit bölgemde azalma görür müyüm? Ve şu an ki form için ne önerebilirsin kankam
%12 13 yağ oranına geldiğinde kastan vermeye başlar vücut şimdilik proteini çok az almadığın sürece kastan vermezsin merak etme

kaç kilosun

Doom333

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
%12 13 yağ oranına geldiğinde kastan vermeye başlar vücut şimdilik proteini çok az almadığın sürece kastan vermezsin merak etme

kaç kilosun
81 82 arası bir şeyim hocam. 1 ay içinde yağ yakımı gerçekleştirip tekrardan normal kalori alımında kütle koymak istiyorum.

gunesss

80+
ya hocam bilmediğiniz konular hakkında kulaktan dolma youtube üzerinden öğrenilmiş bilgiler ile niye insanlara yol gösteriyorsunuz 300 kalori açığı neye göre 300? kime göre 300 şimdi twitterdaki elemanlar gibi rage atıcam ya

bu forumda bu konuların hepsini sadece okuyup gülüp geçiyordum ama artık burama kadar geldi ahladhffdshklmsfdkmlgh
kardeşim önce bi internetten araştır, illa yabancı kaynaklara yönelme, fityemek, doğru hatırlıyorsam ağırsağlam gibi kanalların websitelerinde aşağı yukarı sana yağ oranını söyleyecek bir ölçüm sistemi/gömülü programı var

öncelikle doğru kilonu, boyunu ve yağ oranını öğren, sonrasında her hafta kalori deficit yani kalori açığını yavaş yavaş arttıracağın şekilde düzenle
ağırlık antrenmanlarını ve kardiyoları asla aksatma, her antrenman sonunda mutlaka 10-20 dakika da olsa mutlaka kardiyo yap ve imkanın olan off günlerinde kardiyo yapmayı dene, evde olabilir dışarıda koşu yapabilirsin, bisiklet sürebilirsin hepsi olur
açığını her hafta artacak şekilde oluştururken BMR'ın altına düşme,, kalitesiz glikojen kaynaklarından uzak durmayı, bolca sıvı tüketmeyi, diyetinden yeşillik ve benzeri şeyleri eksik etmemeyi, eğer eksiğin varsa vitaminlerini ve en önemlisi de doğru ve yeterli miktarda proteinini tüketmeyi unutma

daha fazla bir bilgi paylaşırsam para kazandığım kişilere yazık, mesleğim bu benim lütfen böyle saçma yorumlara takılarak ne diyetini ne de programını düzenleme

ibrahimcancl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
633
İsim
ibrahim can
Instagram
ibrahimcancl
81 82 arası bir şeyim hocam. 1 ay içinde yağ yakımı gerçekleştirip tekrardan normal kalori alımında kütle koymak istiyorum.
2100 veya 2200kaloriyle başla diğer hafta 20gr karb kıs mesela ya burdan cok bir şey diyemem sen kendi vücuduna formuna kilo verme hızına göre bunu ayarlicaksın

ya hocam bilmediğiniz konular hakkında kulaktan dolma youtube üzerinden öğrenilmiş bilgiler ile niye insanlara yol gösteriyorsunuz 300 kalori açığı neye göre 300? kime göre 300 şimdi twitterdaki elemanlar gibi rage atıcam ya

bu forumda bu konuların hepsini sadece okuyup gülüp geçiyordum ama artık burama kadar geldi ahladhffdshklmsfdkmlgh
kardeşim önce bi internetten araştır, illa yabancı kaynaklara yönelme, fityemek, doğru hatırlıyorsam ağırsağlam gibi kanalların websitelerinde aşağı yukarı sana yağ oranını söyleyecek bir ölçüm sistemi/gömülü programı var

öncelikle doğru kilonu, boyunu ve yağ oranını öğren, sonrasında her hafta kalori deficit yani kalori açığını yavaş yavaş arttıracağın şekilde düzenle
ağırlık antrenmanlarını ve kardiyoları asla aksatma, her antrenman sonunda mutlaka 10-20 dakika da olsa mutlaka kardiyo yap ve imkanın olan off günlerinde kardiyo yapmayı dene, evde olabilir dışarıda koşu yapabilirsin, bisiklet sürebilirsin hepsi olur
açığını her hafta artacak şekilde oluştururken BMR'ın altına düşme,, kalitesiz glikojen kaynaklarından uzak durmayı, bolca sıvı tüketmeyi, diyetinden yeşillik ve benzeri şeyleri eksik etmemeyi, eğer eksiğin varsa vitaminlerini ve en önemlisi de doğru ve yeterli miktarda proteinini tüketmeyi unutma

daha fazla bir bilgi paylaşırsam para kazandığım kişilere yazık, mesleğim bu benim lütfen böyle saçma yorumlara takılarak ne diyetini ne de programını düzenleme
aynen öyle

gunesss

80+
2100 veya 2200kaloriyle başla diğer hafta 20gr karb kıs mesela ya burdan cok bir şey diyemem sen kendi vücuduna formuna kilo verme hızına göre bunu ayarlicaksın

aynen öyle
neye göre 2100 kime göre 2100 vallahi makarasın kankam

Doom333

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa

Bmr'im 1900 lerde gibi bir şey hocam. Normalde günlük 2900 3200 kalori gibi bir şey alınması gerekiyor diyor internette. Bunu ortalama 2.5 k kalori alırım diye düşündüm. 1 ay boyunca 2.5 k kalori simit ve karın kısmında yağ oranı azalınca da tekrar eski kaloriden kütle eklemeye yani temiz bulka geçerim diye düşünüyorum

ibrahimcancl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
633
İsim
ibrahim can
Instagram
ibrahimcancl
neye göre 2100 kime göre 2100 vallahi makarasın kankam
her türlü vericek zaten adam profesyonelde değil o kadar kasmasına gerek yok normal bir birey evet tamam haklısınızda eğer bu sporu pek önemsemiyorsa 4/4lük yapmaz

RONALDINHO

80+ Silver
bu eşcinselleri bırak dinleme. gece yatmadan 3 bardak soğuk su. aç karna. 3 hafta sonra teşekkür edersin. iyi çalışmalar.

ibrahimcancl

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
633
İsim
ibrahim can
Instagram
ibrahimcancl
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri