Neler Yeni

Ders çıkardığınız Atasözleri ve Deyimler

Ozmanya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
706
İsim
Ozan
Arkadaşlar size başımdan geçen basit bir olayı anlatacağım:
Coğrafya ve Fizik sınavım vardı ve ben dün akşam saat 5 den 11 e kadar fizik çalışmıştım, ve kafamda şöyle planlar kurmuştum. '' 12 de yatıp, 4 de tekrar kalkıp 6.30'a kadar coğrafya çalışmalıyım. '' tam bu sırada ise aklıma alarm kurmak geldi fakat telefon uzakta olduğu için keyfimi bozmak istemedim, sonra kurarım dedim. Ve tahmin edeceğiniz üzere alarm kurmayı unutup saat 6'ya kadar mışıl mışıl uyudum ve yine tahmin edeceğiniz üzere sınavım rezalet geçti.
Yani kısaca Bugünün işinin yarına ertelenmemesi gerektiğini anladım.
Yani bu sadece başıma gelen kısa ve kötü bir olaydı. Sizide böyle etkileyip Deyimlerin veya Atasözlerin doğruluğunu kanıtlar nitelikte ufak anılarınız var mı ?

Ozmanya

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
706
İsim
Ozan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gülme komşuna gelir başına arkadaş. Ortaokulda düşük alan arkadaşlarıma gülüyordum, şimdi bana gülüyorlar. :D
Aynı durum bendede var biliyomusun :D Ortaokulda 70 alınca ağlayan ben şimdi sınıfı geçme hesaplamaları yapıyorum.

TamerKs

80+ Silver
Akıl yaşta değil baştadır. Küçükleri her zaman dinliyorum ve ciddiye alıyorum

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,984
İsim
HBE
Sır, saklarsan esirin, kaybedersen efendindir.

Birde şu var. Sık sık aklıma gelir;

Akıllı insan, akılsız insanın son yaptığını en başta yapar.

Furkan SıRR

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,335
İsim
Furkan Sır
Arkadaşlar size başımdan geçen basit bir olayı anlatacağım:
Coğrafya ve Fizik sınavım vardı ve ben dün akşam saat 5 den 11 e kadar fizik çalışmıştım, ve kafamda şöyle planlar kurmuştum. '' 12 de yatıp, 4 de tekrar kalkıp 6.30'a kadar coğrafya çalışmalıyım. '' tam bu sırada ise aklıma alarm kurmak geldi fakat telefon uzakta olduğu için keyfimi bozmak istemedim, sonra kurarım dedim. Ve tahmin edeceğiniz üzere alarm kurmayı unutup saat 6'ya kadar mışıl mışıl uyudum ve yine tahmin edeceğiniz üzere sınavım rezalet geçti.
Yani kısaca Bugünün işinin yarına ertelenmemesi gerektiğini anladım.
Yani bu sadece başıma gelen kısa ve kötü bir olaydı. Sizide böyle etkileyip Deyimlerin veya Atasözlerin doğruluğunu kanıtlar nitelikte ufak anılarınız var mı ?
Atasözü değil ama son pişmanlik fayda etmez

Top Bottom