Neler Yeni

Dershane Kaydı Silinebilir Mi?

Reves9

80+
Kapasiteden -1 yazıyorlar ve yıl boyunca kazanacakları ücreti aldık sayıyorlar. 5 Dakikalık bir görüşme ile sonuca varır zaten ne olacağı konusunda git bir görüş.
Hocam dediğim gibi görüşmeden önce haklarımı ve bilmem gerekenleri bilmek istiyorum. Malum hakkınızı bilmediğiniz zaman hakkınızı yemeye çalışıyorlar.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam yukarıda da arkadaş söylemiş benim kuzenim ailevi sebeplerden dolayı taşındığını söyleyip çalışacağını söylemişti rica etti kaydını sildirdi sözleşme imzaladığı halde yardımcı oldular biraz inisiyatiflerine de bağlı
Hocam bende öyle diyeceğim. Zaten gerçekten çalışacağım, taşınacağımı söylerim birde.

şahin doğan

80+ Platinum
Hocam dediğim gibi görüşmeden önce haklarımı ve bilmem gerekenleri bilmek istiyorum. Malum hakkınızı bilmediğiniz zaman hakkınızı yemeye çalışıyorlar.
Sözleşmeyi okumadan haklarını tam anlamıyla bilemezsin. Her yer aynı şekilde çalışmıyor olabilir ama sen onlara bir garanti verdiğin için iptal durumunda yarısını alıp iptal ediyorlar diye biliyorum ben. İnisiyatif kişiye bağlı olduğu için o konuda bir şey diyemem.

Reves9

80+
Sözleşmeyi okumadan haklarını tam anlamıyla bilemezsin. Her yer aynı şekilde çalışmıyor olabilir ama sen onlara bir garanti verdiğin için iptal durumunda yarısını alıp iptal ediyorlar diye biliyorum ben. İnisiyatif kişiye bağlı olduğu için o konuda bir şey diyemem.
Dediğim gibi sözleşmenin nüshasını vermemişler. O yüzden okuyup bakamıyorum maalesef.

şahin doğan

80+ Platinum

Patates Köftesi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
304
İsim
Batın Köse
Daha başlamadan git paranı verirler geri birde parayı ödemedin büyük ihtimal çok sıkıntı çıkarsa ödemem de zaten uğraşmak istemezler.

brsokcu

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
560
İsim
Barış Okçu
yapman gereken tam olarak şu gidiyorsun oraya sözleşmeyi istemeden. Önce düzgün şekilde konuşuyorsun baktın yan çiziyorlar sözleşmeyi istersin hatta sen kaydolurken bir nüshasını sana verme zorunluklarıda vardır. Sözleşmeden genelde eğitim başlamadan 1 ay içerisinde sözleşme tek taraflı feshedilebilir gibi ifadeler yer alır. Okursun sakince ona göre bir orta yol bulursun

Kanicry

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Eren
dershaneyi iptal edemeyip gitmeyi düşünürsen ismi F ile baslayan bir kurum ise ne yap ne et iptal ettir

Mechanist

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,126
İsim
Sarp Yılmaz
Merhabalar, yüksek puanlı bir bölüm isteyerek dershaneye kayıt oldum. Sonrasında hedefimi başka yöne çevirdim ve istediğim üniversiteye zaten rahat bir şekilde girebilirim. Bu yüzden dershaneden kaydımı sildirmek istiyorum. Herhangi bir hizmet almadım henüz, 20 Ağustos tarihinde başlayacak. Aynı şekilde ödemeye de 20 Ağustos tarihinde başlayacaktım. Herhangi bir hizmet almadım ve ödeme yapmadım. Dershaneden kaydımı sildirme hakkım var mı?
Sözleşme imzaladıysanız maalesef ödemek durumundasınız.
fakat idare ile konuşun genelde yardımcı oluyorlar fakat %100 silebilirsiniz diyemeyiz tamamen onların insafına kalmış.

Reves9

80+
yapman gereken tam olarak şu gidiyorsun oraya sözleşmeyi istemeden. Önce düzgün şekilde konuşuyorsun baktın yan çiziyorlar sözleşmeyi istersin hatta sen kaydolurken bir nüshasını sana verme zorunluklarıda vardır. Sözleşmeden genelde eğitim başlamadan 1 ay içerisinde sözleşme tek taraflı feshedilebilir gibi ifadeler yer alır. Okursun sakince ona göre bir orta yol bulursun
Hocam dediğim gibi nüshası tarafımıza verilmedi. Dediğiniz gibi orta yolu bulmaya çalışacağım. Hiç yoksa 5 bin lira civarı ödeme yapıp kurtulabilirsem gene iyi.

dershaneyi iptal edemeyip gitmeyi düşünürsen ismi F ile baslayan bir kurum ise ne yap ne et iptal ettir
Hocam Ataşehir de, O... F.... B.... şeklinde ismi.

Sözleşme imzaladıysanız maalesef ödemek durumundasınız.
fakat idare ile konuşun genelde yardımcı oluyorlar fakat %100 silebilirsiniz diyemeyiz tamamen onların insafına kalmış.
Hocam düştük ellerine. Bakalım orta yol bulup sildirmeye çalışacağım.

Top Bottom