Neler Yeni

Destekleme ve yetiştirme kursuna (DYK) gitmek mantıklı mı?

Yasin Çınar

80+ Bronze
Arkadaşlar merhaba. 11.sınıfa geçiyorum dershaneye gitmiyorum az önce haber geldi dyk kursu açılıyormuş sizce gitmek mantıklı mı? Okuldan sonra genelde çok yoruluyorum zaten son derslerde kafa gidiyor. Sizce gitmeli miyim?

• Beğen
Reaksiyonlar: Che_
Tabikide mantıklı mesela ben de bu sene 11. sınıf okuyacağım , okul + etüt + dershane şeklinde olucak akşam 9 gibi evde olucam yani iyi bir başarı elde etmek istiyorsan gitmelisin.

AGUMBA

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
658
İsim
Sercan GÖKALP
Kardeşim en azından bir dene baktın seni çok yoruyor bırakırsın

Yasin Çınar

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Tabikide mantıklı mesela ben de bu sene 11. sınıf okuyacağım , okul + etüt + dershane şeklinde olucak akşam 9 gibi evde olucam yani iyi bir başarı elde etmek istiyorsan gitmelisin.
peki ben yazılsam sonra gitmesem ne olur herhangi bir cezası olur mu?

Yasin Çınar

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
hocaların kalitesine bağlı zaman kaybına da donusebilir
Mesaj otomatik birleştirildi:

hayir olmaz atilirsin en fwzla
tamam teşekkürler deneyeceğim bakalım umarım faydalı olur

HamsiKraker

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,346
İsim
Emre Yılmaz
Okuldan sonra eve gelince çalışamıyorsan belki kursta çalışırsın. Ben 12. sınıfta evde çalışamıyorum diye dersaneden çıkmıyordum. Dersim olmayan günde dersanenin çalışma salonuna gidiyordum. Eve gidince yorgunluktan uykum geliyordu çalışamıyorum. En azından çalışan insanları görünce daha iyi oluyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa Gövercin
Destekleme ve yetiştirme kursları (E-klavuzda) belirtildiği gibi bu yıl bazı değişiklikler yapıldı. Geçmişte 6.7. ve 8. sınıf ortaokul öğrencileri yararlanırken bu yıl ortaokul öğrencilerinden sadece 8. sınıflar yararlanacaktır.

Liselerden ise 11. ve 12. sınıf öğrencileri ile lise mezunları alınacaktır. Aynı zamanda her okul da DYK açılmayacaktır. İlçe genelince belirli okullarda yer alacaktır. Kaynak: Kaynak: https://www.yayginegitim.net/destekleme-ve-yetistirme-kurslari/

Bunu neden belirtiyorum? Katılacağın kurs kendi okulun değil de çevre okullardan birinde ve farklı öğretmenlerce gerçekleşebilir. Bu durumda farklı bir öğretmen ile dershane mantığında eğitim alabilirsin.

Ücretsiz, yıl boyu eğitim fırsatını kaçırmamalısın. Ailenin bütçesine de katkı sağlamış olursun.

Yasin Çınar

80+ Bronze
Destekleme ve yetiştirme kursları (E-klavuzda) belirtildiği gibi bu yıl bazı değişiklikler yapıldı. Geçmişte 6.7. ve 8. sınıf ortaokul öğrencileri yararlanırken bu yıl ortaokul öğrencilerinden sadece 8. sınıflar yararlanacaktır.

Liselerden ise 11. ve 12. sınıf öğrencileri ile lise mezunları alınacaktır. Aynı zamanda her okul da DYK açılmayacaktır. İlçe genelince belirli okullarda yer alacaktır. Kaynak: Kaynak: https://www.yayginegitim.net/destekleme-ve-yetistirme-kurslari/

Bunu neden belirtiyorum? Katılacağın kurs kendi okulun değil de çevre okullardan birinde ve farklı öğretmenlerce gerçekleşebilir. Bu durumda farklı bir öğretmen ile dershane mantığında eğitim alabilirsin.

Ücretsiz, yıl boyu eğitim fırsatını kaçırmamalısın. Ailenin bütçesine de katkı sağlamış olursun.
Normal bakıldığında çok iyi bir sistemde hocalar fazladan maaş alıyormuş herhalde ben ortaokul yıllarımda gidiyordum hoca elimize test verip ders bitene kadar öyle bırakıyordu test dediğimde 10-15 soruluk internette olan konuyu pekiştirme testleri son derece basit testler yani böyle de bir anlamı kalmıyordu hoca fazladan para alabilmek için duruyordu yani. Şuanda da böyle bir şey olursa kursu bırakırım fakat bıraktıktan sonra hocalar çok laf ediyor kurs sınıfı kapanmasın diye duyduğuma göre işi müdüre taşıyanlar vs. de varmış. Yine de büyük ihtimalle yazılacağım kursa umarım beklediğim gibi olur.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Mustafa Gövercin
Normal bakıldığında çok iyi bir sistemde hocalar fazladan maaş alıyormuş herhalde ben ortaokul yıllarımda gidiyordum hoca elimize test verip ders bitene kadar öyle bırakıyordu test dediğimde 10-15 soruluk internette olan konuyu pekiştirme testleri son derece basit testler yani böyle de bir anlamı kalmıyordu hoca fazladan para alabilmek için duruyordu yani. Şuanda da böyle bir şey olursa kursu bırakırım fakat bıraktıktan sonra hocalar çok laf ediyor kurs sınıfı kapanmasın diye duyduğuma göre işi müdüre taşıyanlar vs. de varmış. Yine de büyük ihtimalle yazılacağım kursa umarım beklediğim gibi olur.
Yeni düzenleme ile müdürler, DYK kurslarında görev alamayacaklar. Kurs merkezleri sınırlı olacak ve daha az öğretmen görev alabilecek, bu yönü ile bakıldığında görev alacak eğitmenler biraz daha dikkatli ve özverili olacaklardır.

Yasin Çınar

80+ Bronze
ben katılacaktım 8 bin TL istediler devlet kursu bizden neden para istedi anlamadım.
Bizim de geçen sene 10.sınıfa başladığımda direk ayrı bir sınıf açtılar kurs sınıfı adı altında isteyen o sınıfa geçti oraya geçenler normal dersini görüp sonra hiç ara vermeden okulun devamıymış gibi kurs gördüler. Normalde açılmadan önce ücretsiz adı altında yaptılar sonra kitap masrafı vs. diyip 5 bin TL istemişler. Kitaplar o kadar eder mi sanmam maksimum 150 TL'di bir test kitabı.

Top Bottom