Neler Yeni

Yardım Devamlı Drop Yiyorum

yusufcek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yusuf ÇEKİRGE
arkadaşlar ben ryzen 3 1200 ve gtx 1650 bir sistem topladım işlemci tarafımdan sistemim darboğaz yedi burda konu açtım ne yapmam gerektiği hakkında sağolsun abdullah yardımcı oldu cpu yükselt dedi bende gittim ryzen 5 3600 güçlü bir işlemci aldım r5 3600 ve gtx 1650 kullanıyorum fps çok yükseldi ama şuan daha fazla ve uzun süreli droplar yemeye başladım çözümü varmı kime sorsam yazılımsal win sürümünü düşür vb öneriler geldi sizce ne yapmam lazım cs go valorant gibi oyunlarda drop yiyorum r5 3600 ve gtx 1650 gibi donanımlar ile çok komik geliyo gerçekten acil yardıma ihtiyacım var fikri olan var mı? ...

PokemonTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
511
İsim
Salih ÇARDAK
arkadaşlar ben ryzen 3 1200 ve gtx 1650 bir sistem topladım işlemci tarafımdan sistemim darboğaz yedi burda konu açtım ne yapmam gerektiği hakkında sağolsun abdullah yardımcı oldu cpu yükselt dedi bende gittim ryzen 5 3600 güçlü bir işlemci aldım r5 3600 ve gtx 1650 kullanıyorum fps çok yükseldi ama şuan daha fazla ve uzun süreli droplar yemeye başladım çözümü varmı kime sorsam yazılımsal win sürümünü düşür vb öneriler geldi sizce ne yapmam lazım cs go valorant gibi oyunlarda drop yiyorum r5 3600 ve gtx 1650 gibi donanımlar ile çok komik geliyo gerçekten acil yardıma ihtiyacım var fikri olan var mı? ...
Aynı sorunu FPS'i 200 e sabitleyerek çözdüm

melihv48

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Melih Özcan
Ne gibi drop bunlar biraz daha açıklarmısınız 100 den 40-30 a düşme gibi mi ?

yusufcek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yusuf ÇEKİRGE
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

melihv48

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
223
İsim
Melih Özcan
Evet 350 FPS alırken 10 20 lere kadar düşüyor tekrar yükseliyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sabitleme işlemi nasıl yaptın
MSI Afterburner tarzı uygulamalarla sıcaklık takibi yaptınız mı ? Oyunlarda Thermal throttling yeme şansınız olabilir. Termal macun sorunu veya heatsink tam oturmamış olabilir bi ihtimal.

PokemonTR

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
511
İsim
Salih ÇARDAK
Evet 350 FPS alırken 10 20 lere kadar düşüyor tekrar yükseliyor

Sabitleme işlemi nasıl yaptın
Oyun içi görüntü ayarlarından FPS i her zaman kisitla seçeneğini aktif edip hemen altına 200 yazıp çıkıp girdim 200 e sabitlendi

john

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
john
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar.
1- önceden drop yiyor muydun ? bu şekildeki gibi
2-disklerinde sorun olabilir veya şöyle bir şey söyliyim ben csgo yu hdd ye kurduğumda feci şekilde drop yiyordum ama hdd sağlıklıydı 180 di felan hızı sabit sonrasında ssd alınca ona kurdum bu sorun kayboldu.(bütün oyunlarım hdd de birtek csgo da böyle bir sorun yaşadım)
3-format atabilirsin en son ihtimal.

yusufcek

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
8
İsim
Yusuf ÇEKİRGE
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
MSI Afterburner tarzı uygulamalarla sıcaklık takibi yaptınız mı ? Oyunlarda Thermal throttling yeme şansınız olabilir. Termal macun sorunu veya heatsink tam oturmamış olabilir bi ihtimal.
Sıcaklık değerlerim normal termal macunu yeni sürdüm hocam malesef ya anlam veremiyorum

1- önceden drop yiyor muydun ? bu şekildeki gibi
2-disklerinde sorun olabilir veya şöyle bir şey söyliyim ben csgo yu hdd ye kurduğumda feci şekilde drop yiyordum ama hdd sağlıklıydı 180 di felan hızı sabit sonrasında ssd alınca ona kurdum bu sorun kayboldu.(bütün oyunlarım hdd de birtek csgo da böyle bir sorun yaşadım)
3-format atabilirsin en son ihtimal.
Evet pcyi ilk aldigimda da drop yiyordum bide bende HDD yok ssd var her şey SSD de

• Beğen
Reaksiyonlar: john

john

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
john
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar.
Sıcaklık değerlerim normal termal macunu yeni sürdüm hocam malesef ya anlam veremiyorum

Evet pcyi ilk aldigimda da drop yiyordum bide bende HDD yok ssd var her şey SSD de
hd tune ve harddisk sentiel kullandın mı ?

john

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
612
İsim
john
İlgilendiği Kategoriler
Sıcak Fırsatlar.
Top Bottom