Neler Yeni

Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğuna karşı öneriler

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Mustafa Açıkgöz
Dikkatini odaklayamama sorunu nedeniyle şu an benim hazırlandığım dgs sınavına çalışmak basit problemleri yapmak dahi zulüm oluyor. Benim buna kendi çözümüm dikkat dağıtacak her şeyden kurtulmak ve güne başlangıçta dikkat gerektiren işleri yapıp eğlence gibi dikkat dağıtan ne varsa gün sonuna atmak oluyordu. Ancak şu son dönemde sınavada 1 ay kalmasından dolayı aşırı stresliyim ve bundan dolayı bu da çok işe yaramamaya başladı. İlaçta kullanmak istemiyorum. Dikkat dağınıklığını toparlamak için bir öneriniz var mı

José Mourinho

80+ Silver
Bende de aynı sorunlar var örneğin bir video izliyorum sonra kalkıyorum bir yerlerim tutuşmuş gibi zıplıyorum falan filan. Bir ilaç vardı fakat hatırlamıyorum dikkat eksikliği ilacı yaz çıkar belki

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
İlaç kullan.

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Mustafa Açıkgöz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yazımın içinde ilaç kullanmak istemediğimi açıkça yazdım arkadaşlar düzgün okuyun.

Juiclair0

80+ Silver
Yazımın içinde ilaç kullanmak istemediğimi açıkça yazdım arkadaşlar düzgün okuyun.
Bendede var kanka soru çözerken aklıma pat diye saçma bişey geliyor soru çözemiyorum :D

raFixed

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
345
İsim
Buğra Boyacı
sosyal medya detoksu yapabilirsin ben yaptım açık şekilde faydasını gördüm ayrıca hayal gücünü canlandıracak kitaplarla daha da iyi bir mental sağlığa ulaşabilirsin ders konusunda
sosyal medya detoksunun sebebi de hızlı akış sınırsız bilgi beynin o hıza alışıyor ve soru çözerken bunaltıyor seni -çünkü sorular yavaş geliyor, sosyal medyada çoğu metni tam okumuyoruz bile-
bilimsel değil sadece kendi düşüncem okuduğumu anlayamıyordum eskiden hızlı okuyacağım diye şimdi bu dediklerimi yaptım kafam gayet sakin ve rahatça odaklanıp okuyabiliyorum geçen yıl 70k yapmıştım msüde üstüne çok bi şey eklemeden bu yıl bi daha girdim 16k yaptım

DA-MD2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
İlaca karşı çok önyargılı olma, o ilacı ben kullanıyorum etkisini çok iyi bir şekilde hissediyorum. Zaten ilacı bazı testleri yapmadan vermiyorlar. Onun dışında omega 3 kapsülleri ve Solgar'ın bir kaç doğal ilacı var ancak Solgar'ın ilaçlarının etki etmesi için belirli bir süre var, 1 ayda etkili olur mi bilmiyorum. Bir de özellikle ambalajlı ürünleri yeme, tatlı falan da çok yeme onlar dikkat dağınıklığını arttırır. Yiyeceksen haftada bir ye, illa her gün yiyeceğim dersen dondurmacılardan ya da pastanelerden 1 top sade dondurma yiyebilirsin.

Dahası  
Reaksiyon skoru
83
İsim
Mustafa Açıkgöz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İlaca karşı çok önyargılı olma, o ilacı ben kullanıyorum etkisini çok iyi bir şekilde hissediyorum. Zaten ilacı bazı testleri yapmadan vermiyorlar. Onun dışında omega 3 kapsülleri ve Solgar'ın bir kaç doğal ilacı var ancak Solgar'ın ilaçlarının etki etmesi için belirli bir süre var, 1 ayda etkili olur mi bilmiyorum. Bir de özellikle ambalajlı ürünleri yeme, tatlı falan da çok yeme onlar dikkat dağınıklığını arttırır. Yiyeceksen haftada bir ye, illa her gün yiyeceğim dersen dondurmacılardan ya da pastanelerden 1 top sade dondurma yiyebilirsin.
İlacı ben de kullandım ve bana test yapmadan verdiler. Hem ritalin hem de concerta aldım. İlaç ilk 5 gün etki ettikten sonra etmemeye başlıyor ve daha fazla dozaj istiyor. Bunun sonu yok. Onun dışında solgar ilacını bilmiyordum multi vitamin hapları kullanmayı düşünüyorum belki etkisi olur diye

DA-MD2

80+ Platinum
En İyi Cevap
2
İlacı ben de kullandım ve bana test yapmadan verdiler. Hem ritalin hem de concerta aldım. İlaç ilk 5 gün etki ettikten sonra etmemeye başlıyor ve daha fazla dozaj istiyor. Bunun sonu yok. Onun dışında solgar ilacını bilmiyordum multi vitamin hapları kullanmayı düşünüyorum belki etkisi olur diye
Concertayı her gün kullanma zaten. Eğer o gün gerçekten ders yapacaksan kullanmalısın. Arada bir de ilaca ara vermelisin böylece ilaçdan maksimum etkiyi alırsın. Mesela sınavdan önceki 2-3 gün o ilacı alma ki sınavda maksimum performansını versin. O ilacı hergün kullanırsan vücudun ilaca alıştığı için etkisi olmaz. Bu arada ilacı bir kaç gün kullandıktan sonraki gün kullanmazsan da çok enerjik olursun.

PaLaaX

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,784
İsim
𝓐𝓭ı 𝓨𝓸𝓴 𝓝𝓪𝓶ı 𝓥𝓪𝓻
Discord
𝑃𝑎𝐿𝑎𝑎𝑋#7322
Banada tavsiye lazım.
Yks ye çalışamıyorum istek yok ve dikkatim çok dağınık.

Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Adem
Balık ye haftada en az bikere araogunlerde ceviz sebzelerden havuc tuketebilirsin sebze yemegi olarakda ispanak ozellik havuc suyunu tavsiye ederim hem tadi muthis

C vitamini demir omega besinleri iyi gelir dostum ek olarak spor pc basinda cok oturuyosan ondan kaynaklidir astigmatta olursun gozlerden

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
927,987
Üyeler
145,079
Son üye
Bozayıı
Top Bottom