Neler Yeni

din derslerinden muaf olmak

Realhas the Great

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,579
İsim
Nejat İşler
İlgilendiği Kategoriler
Gündem,siyaset,PC parçaları,konu dışı
Evet Allah = Hz. Ali.
Hz. Ali Allah'tır.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Biz Aleviler'de Müslümanlarda zorunlu olan şeyler zorunlu değil. Namaz kılmak vs. zorunlu değil bizde.
Ciddi mi diyon hocam bunu

Realhas the Great

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,579
İsim
Nejat İşler
İlgilendiği Kategoriler
Gündem,siyaset,PC parçaları,konu dışı
Ben öğrendiğimi, bildiğimi söylüyorum. Hem zaten hepinizden farklıyım niye uğraşayım ki.

Evet ciddiyim. Allah 14 (14 mü tam emin değilim) insanın kılığına girmiştir. Bunlardan biri de Hz. Ali'dir. Alevilikte biz Hz. Ali'yi Allah olarak görürüz. Yani bizim için
Allah = Hz. Ali.
Diğer 13 ü kim hcm

Bura.K

80+ Silver
Neden reddediliyor?
Diyanetin keyfine göre. Ülkedeki Müslüman oranını çok göstermeye çalışıyorlar. Normal şartlarda yeni Doğan bebeklere İslam damgası yapıştırmak bile dogru değil. Çoğu kişi Dinini değiştirmekle uğraşmak istemiyor. Bu yüzden Müslüman oranları %98.

Berke123

80+ Bronze
bilgisi olan olmayan herkes konuşmuş
Hocaya de ateistim belki sana özel bir şey yapabilir
yapmaz
Ver dilekce muaf olursun.
Yks de de ek felsefe sorulcak aklında bulunsun
imkanı yok dilekçe verip muaf olmasının
Ateistsen hoca kıyak geçer. Kral bende senin gibi Müslüman değilim. Aleviyim ben ama direkt giriyorum Din sınavına en az 85 geliyor.
muhtemelen 12 yaşında olduğun için din sınavına en az 85 geliyordur ve hoca kıyak falan geçemez
Din dersinden muaf olmak için Kimlik kartındaki Din ibaresini değiştirmen gerekiyor.
E-Devlet üzerinden başvuru yapıyorsun (evet saçma ama reddedilme şansı var), eğer kabul edilirse gidip yeni kimlik çıkarttırıyorsun. Sonra kimlikle Müdür beyi bulup, gerekli açıklamayı yapıyorsun.

Hristiyanlık ve benzeri dinler kabul olmayabilir. Ateizm din sayılmıyor. Musevilik zaten yapamazsın. Hristiyan yapıp bir şansını dene, ama karşında "biz karma din öğretiyoruz (tabi ki yalan, ama fiilen öyle)" deyip muaf tutmayabilirler.
hocam bi siz doğru bilgi vermişsiniz ayrıyeten kimlikte alevi olanlarda muaf tutuluyor

Hanaz

80+ Silver
Ansgakfbsk bizim eski hoca fetö davasından 4 duvarı boyladı, artist racon keserek dua öğretmeye çalışıyordu kendi sonu oldu.
Ya ben geçen ortaokul din hocamı gördüm adam çokmüş ya

🃏JOKER🃏

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
35,294
İsim
Mert Can Ergün
Ben öğrendiğimi, bildiğimi söylüyorum. Hem zaten hepinizden farklıyım niye uğraşayım ki.

Evet ciddiyim. Allah 14 (14 mü tam emin değilim) insanın kılığına girmiştir. Bunlardan biri de Hz. Ali'dir. Alevilikte biz Hz. Ali'yi Allah olarak görürüz. Yani bizim için
Allah = Hz. Ali.
Ya hocam uydurma yok öyle bir şey

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
966,120
Üyeler
152,617
Son üye
Handan Şahin
Top Bottom