Neler Yeni

Dinler hakkında kafam çok karışık

EneX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Enes Tilki
Niye tartışma konusu açıyorsun o zaman değişik adam? Hem ayranım dökülmesin hem... Bilimsel kanıt diyorum: EVRİM!
ama sen burada bana yardımcı olmuyorsun sadece kendi inandığını bana söylüyorsun böyle olmaz yani sadece böyle düşüncelerden kurtulmak istiyorum o kadar.

AliFe

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Ali Efe Kaliber
bence ''SaTanİsTlik ab'' diyen kızlar veya erkekler var
Mesaj otomatik birleştirildi:

ama sen burada bana yardımcı olmuyorsun sadece kendi inandığını bana söylüyorsun böyle olmaz yani sadece böyle düşüncelerden kurtulmak istiyorum o kadar.
arkadaşın var mı inanmayan

EneX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Enes Tilki
bence ''SaTanİsTlik ab'' diyen kızlar veya erkekler var
Mesaj otomatik birleştirildi:

arkadaşın var mı inanmayan
birçok hatta müslüman arkadaşım 1 yada 2 ama nedense müslüman arkadaşlarım en iyi arkadaşlarım çevremde ateistten tut deizim .

Dahası  
Reaksiyon skoru
511
İsim
E.C.
Sen neyin kafasını yaşıyorsun kardeşim? İnanmadığım yere mi yönlendireyim seni, ne istiyorsun? Herhangi bir tanrı inancım yokken sana tanrıyı mı kanıtlayayım?

Bilimsel kanıt diyorsun sana bilim yolunu gösteriyorum işte. E V R İ M. Biyoloji diyorum.

DoğuamaBatı

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,264
İsim
........
merhaba arkadaşlar şu an 15 yaşındayım ve bir dönemden geçiyorum bir şeyleri sorguluyorum kafam çok karışık şu an müslümanım ve bu dinler ile alakalı uzun bir araştırmadayım ve çok korkuyorum dinden çıkmak istemiyorum ve daha kötüsü bu yaşadığım dinin gerçek olmasını istiyorum çünkü gerçektende hayatın boyunca bir yalan üzerinde yaşıyorsun düşünsenize kendimi şu an namaza çok veriyorum ama kalbime bu şüphe sanki dahada şiddetleniyor ne yapacağımı bilmiyorum ve adeta bir savaş içinde gibiyim eğer kaybedersem müslümanlıktanda çıkacam ama şu ana kadar müslümanlıkta bir kusur bulamadım ve sürekli Allaha dua ediyorum beni imanlı canımı al diye neyse ne yapmam gerek böyle bir durumda dinimi değiştirmek istemiyorum ve lütfen cevaplarınızda benim beynimi daha fazla bulandırmayın yok neymiş bir dine inanmak aptallıkmış felan bana güzellikle yardım edin abilerim yada ablalarım yada yaşıtlarım lütfen kafam Allak bullak şu an bir kur'a meali aldım ve okumaya başlıyacam sizde bana bu konularda ne yapmam gerektiğini söyleyin lütfen...
tüm kitapları baştan sona anlayarak oku araştır yorumla hangisi sana doğru geliyorsa o dine yönel araştırmadan sorgualamak değişik bişey

EneX

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
Enes Tilki
Sen neyin kafasını yaşıyorsun kardeşim? İnanmadığım yere mi yönlendireyim seni, ne istiyorsun? Herhangi bir tanrı inancım yokken sana tanrıyı mı kanıtlayayım?

Bilimsel kanıt diyorsun sana bilim yolunu gösteriyorum işte. E V R İ M. Biyoloji diyorum.
evrimin bir kanıtı vardımıdır hala bir çok yerde teori diye geçiyor TEORİ

Dahası  
Reaksiyon skoru
511
İsim
E.C.
Teorinin anlamını bile bilmiyorsun ve bilimsel kanıt diyorsun. Lütfen araştır. Lütfen.

Teori veya kuram, bilimde bir olgunun, sürekli olarak doğrulanmış gözlem ve deneyler baz alınarak yapılan bir açıklamasıdır.

Sürekli olarak doğrulanmış diyor, deney diyor, gözlem diyor.

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
merhaba arkadaşlar şu an 15 yaşındayım ve bir dönemden geçiyorum bir şeyleri sorguluyorum kafam çok karışık şu an müslümanım ve bu dinler ile alakalı uzun bir araştırmadayım ve çok korkuyorum dinden çıkmak istemiyorum ve daha kötüsü bu yaşadığım dinin gerçek olmasını istiyorum çünkü gerçektende hayatın boyunca bir yalan üzerinde yaşıyorsun düşünsenize kendimi şu an namaza çok veriyorum ama kalbime bu şüphe sanki dahada şiddetleniyor ne yapacağımı bilmiyorum ve adeta bir savaş içinde gibiyim eğer kaybedersem müslümanlıktanda çıkacam ama şu ana kadar müslümanlıkta bir kusur bulamadım ve sürekli Allaha dua ediyorum beni imanlı canımı al diye neyse ne yapmam gerek böyle bir durumda dinimi değiştirmek istemiyorum ve lütfen cevaplarınızda benim beynimi daha fazla bulandırmayın yok neymiş bir dine inanmak aptallıkmış felan bana güzellikle yardım edin abilerim yada ablalarım yada yaşıtlarım lütfen kafam Allak bullak şu an bir kur'a meali aldım ve okumaya başlıyacam sizde bana bu konularda ne yapmam gerektiğini söyleyin lütfen...
iraden zayıf değilse bir şey olmaz nasıl anlarsan sonunda dinden çıkmışsan iraden zayıftır
ama zannetmiyorum bunun farkındasın

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,449
Üyeler
156,492
Son üye
merababenberat
Top Bottom