Neler Yeni

Diş Teli Hakkında Merak Ettiklerim

Ellie Williams

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,408
İsim
Meriç erbay
Diş teli kullananlar deneyimlerini anlatabilirmi ? Diş telinin zorlukları varmı ? Yaptırmak için gereken koşullar varmı ? fiyat aralığı hakkında bilgi sahibi olan varmı ?

bariskarali

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,885
İsim
Barış Karalı
Diş teli mevzusu durumna göre değişir. Kimisinin ki kolay olur 1 yılda çıkar. Kimisinin diş yapısına göre 3-4 yıla kadar uzayabiliyor.

isikt11

80+ Gold
En İyi Cevap
11
Yiyebileceğin şeyler kısıtlanıyor. Asitli içecekler, çerez, cips gibi şeyler tüketmen yasak. En azından doktor bana öyle demişti.

Temizlik açısından da zorluyor biraz. Küçük bir şey yesen bile arasına sıkışıyor ve istemesen bile dişlerini fırçalamak zorunda kalıyorsun ama bu da bi' noktada sana diş fırçalama alışkanlığı kazandırmış oluyor.

Alışması da kolay olmuyor, ben de olmadı yani, 1-2 hafta garipseyeceksin fakat belli bir süre sonra hissetmeyeceksin bile.

Fiyat konusu ise değişiyor ama çift taraflılar (hem alta hem üste takılanlar) ortalama 6000-9000 lira oluyor.

(Özel hastanelerden bahsediyorum fiyat konusunda.)

Denizgezen

80+ Gold
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
En İyi Cevap
1
Özel bir hastanede yaptırırsan epey masraflı oluyor onu biliyorum.

bir arkadaşım 8000 TL tuttuğunu söylemişti.
Devlette çok uzun vadelerde randevu alabiliniyor . Tanıdık vs. yoksa. Banada 2026 dendi. Benim o zaman sigortalı olmam gerekiyor aile devletten kullanamıyorum.
Bende gidip özelde yaptırdım 1 2 aya çıkacak.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Diş teli kullananlar deneyimlerini anlatabilirmi ? Diş telinin zorlukları varmı ? Yaptırmak için gereken koşullar varmı ? fiyat aralığı hakkında bilgi sahibi olan varmı ?
Devlette çok uzun vadeler var. Benim dişçim 5000tek fiyat dedi 3 diş çekildi . 2 sene 1 ay oldu önce sonra yapamadım sadece 1.senesinde olan resim var ve şuanda olan var.
Herkes normal atlatamıyor benim diş üstünden diş geldi ilk 1 2 ay ağır atlattım üst takıldı gene 1 ay ağır oldu

Diş telinde devlet için tanıdık vs. yoksa acayip zor olur benden demesi

Ellie Williams

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,408
İsim
Meriç erbay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Diş teli mevzusu durumna göre değişir. Kimisinin ki kolay olur 1 yılda çıkar. Kimisinin diş yapısına göre 3-4 yıla kadar uzayabiliyor.
Teşekkür ederim bilgilendirmen için

Özel bir hastanede yaptırırsan epey masraflı oluyor onu biliyorum.

bir arkadaşım 8000 TL tuttuğunu söylemişti.

hocam profiliniz niye kapalı ya o.O2

Yiyebileceğin şeyler kısıtlanıyor. Asitli içecekler, çerez, cips gibi şeyler tüketmen yasak. En azından doktor bana öyle demişti.

Temizlik açısından da zorluyor biraz. Küçük bir şey yesen bile arasına sıkışıyor ve istemesen bile dişlerini fırçalamak zorunda kalıyorsun ama bu da bi' noktada sana diş fırçalama alışkanlığı kazandırmış oluyor.

Alışması da kolay olmuyor, ben de olmadı yani, 1-2 hafta garipseyeceksin fakat belli bir süre sonra hissetmeyeceksin bile.

Fiyat konusu ise değişiyor ama çift taraflılar (hem alta hem üste takılanlar) ortalama 6000-9000 lira oluyor.

(Özel hastanelerden bahsediyorum fiyat konusunda.)
Teşekkür ederim bilgilendirmen için 😎😎

Devlette çok uzun vadelerde randevu alabiliniyor . Tanıdık vs. yoksa. Banada 2026 dendi. Benim o zaman sigortalı olmam gerekiyor aile devletten kullanamıyorum.
Bende gidip özelde yaptırdım 1 2 aya çıkacak.

Devlette çok uzun vadeler var. Benim dişçim 5000tek fiyat dedi 3 diş çekildi . 2 sene 1 ay oldu önce sonra yapamadım sadece 1.senesinde olan resim var ve şuanda olan var.
Herkes normal atlatamıyor benim diş üstünden diş geldi ilk 1 2 ay ağır atlattım üst takıldı gene 1 ay ağır oldu

Diş telinde devlet için tanıdık vs. yoksa acayip zor olur benden demesi
Teşekkür ederim bilgilendirmen için 😎😎😎

Denizgezen

80+ Gold
Bu Kullanıcının Doğum Günü!
En İyi Cevap
1

hocam profiliniz niye kapalı ya o.O2

Teşekkür ederim bilgilendirmen için 😎😎

Teşekkür ederim bilgilendirmen için 😎😎😎
İsterseniz özelden öncesi sonrası atabilirim . Dişçime kaç kere başkalarını önerdim genelde beğendiler

Ellie Williams

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,408
İsim
Meriç erbay
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR