Neler Yeni

Discord kapanacak mı?

Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Cihan Kurubaş
Son olaylardan sonra bazı kaynaklara göre Discord'un kapanacağı yönünde iddialar var. Bu konu hakkında bir bilginiz var mı?

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
60,427
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi
Roblox, Instagram kapandıysa bunun hayli hayli kapanması lazım, şer yuvası. DC'de allaha kitaba milli değerlere söven elemanlar yüzünden olan bize olacak demeyin başka uygulamamı kalmadı haberleşecek. Bu uygulamanın kapanması elzemdir acilen kapatılmalı. Yasaklamak çözüm değil diyenlere de şunu diyim zaten fazla özgürlükten başımıza geliyor bunlar.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Cihan Kurubaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Roblox, Instagram kapandıysa bunun hayli hayli kapanması lazım, şer yuvası. DC'de allaha kitaba milli değerlere söven elemanlar yüzünden olan bize olacak demeyin başka uygulamamı kalmadı haberleşecek. Bu uygulamanın kapanması elzemdir acilen kapatılmalı.

Peki sürekli böyle onu bunu yasaklamak yerine daha gerçekçi şeyler yapsalar daha iyi olmaz mı? Mesela yaptırım gibi veyahut yapan kişilere ağır cezalar verilmesi gibi. Böyle orayı burayı kapatmakla iş çözülmez gibi.

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Roblox, Instagram kapandıysa bunun hayli hayli kapanması lazım, şer yuvası. DC'de allaha kitaba milli değerlere söven elemanlar yüzünden olan bize olacak demeyin başka uygulamamı kalmadı haberleşecek. Bu uygulamanın kapanması elzemdir acilen kapatılmalı.
Discord'u yasaklamak çözüm mü sence? Discord'u yasaklarlar ve bu sefer de "başka uygulama mı kalmadı haberleşecek" dediğin uygulamalarda aynı faaliyetlere devam edecekler. Toplumsal sorunları yasaklarla çözemezsin. Bunlar kısa vadede işe yarar, uzun vadede daha büyük sorunlara yol açar. Bu ülkeye reformlardan başka bir şey gerekli değil.

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
60,427
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
Peki sürekli böyle onu bunu yasaklamak yerine daha gerçekçi şeyler yapsalar daha iyi olmaz mı? Mesela yaptırım gibi veyahut yapan kişilere ağır cezalar verilmesi gibi. Böyle orayı burayı kapatmakla iş çözülmez gibi.
Discord'u yasaklamak çözüm mü sence? Discord'u yasaklarlar ve bu sefer de "başka uygulama mı kalmadı haberleşecek" dediğin uygulamalarda aynı faaliyetlere devam edecekler. Toplumsal sorunları yasaklarla çözemezsin. Bunlar kısa vadede işe yarar, uzun vadede daha büyük sorunlara yol açar. Bu ülkeye reformlardan başka bir şey gerekli değil.
Hayır bu ülkenin insanına yeterli olmaz bu. Bunları yapanlar ve ifşa olanlar bir kaç gruptan oluşuyor. Bunlar en ağır şekilde cezalandırılmalı zaten lakin ifşa olmayan bu gibi bir ton grup ve insan var bunlar insanları zehirlemeye devam edecek. O yüzden süreli ya da süresiz, kapanması lazım. Discord Tr temsilcisiyle görüşüp durumu anlatmalı ve ağır şartlar sunulmalı aksi takdirde uygulamalarını Türkiye'de kullanamayacaklarını anlamalı. Uygulamayı kapatmanın nedeni de bu zaten ciddi olduğumuzu göstermek. Ekstra olarak Telegram'a da aynı tarife uygulanmalı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
45
İsim
Cihan Kurubaş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hayır bu ülkenin insanına yeterli olmaz bu. Bunları yapanlar ve ifşa olanlar bir kaç gruptan oluşuyor. Bunlar en ağır şekilde cezalandırılmalı zaten lakin ifşa olmayan bu gibi bir ton grup ve insan var bunlar insanları zehirlemeye devam edecek. O yüzden süreli ya da süresiz, kapanması lazım. Discord Tr temsilcisiyle görüşüp durumu anlatmalı ve ağır şartlar sunulmalı aksi takdirde uygulamalarını Türkiye'de kullanamayacaklarını anlamalı. Uygulamayı kapatmanın nedeni de bu zaten ciddi olduğumuzu göstermek. Ekstra olarak Telegram'a da aynı tarife uygulanmalı.

Ülkede en temelde adalet ve hukuk olmadığı sürece istediği yeri kapatsın, hiçbir fayda etmez. Baştan aşağı çürümüş bir ülke.

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Hayır bu ülkenin insanına yeterli olmaz bu. Bunları yapanlar ve ifşa olanlar bir kaç gruptan oluşuyor. Bunlar en ağır şekilde cezalandırılmalı zaten lakin ifşa olmayan bu gibi bir ton grup ve insan var bunlar insanları zehirlemeye devam edecek. O yüzden süreli ya da süresiz, kapanması lazım. Discord Tr temsilcisiyle görüşüp durumu anlatmalı ve ağır şartlar sunulmalı aksi takdirde uygulamalarını Türkiye'de kullanamayacaklarını anlamalı. Uygulama kapalı olmasının nedeni de bu zaten ciddi olduğumuzu göstermek. Ekstra olarak Telegram'a da aynı tarife uygulanmalı.
Dediğim gibi sorunun Discord'un kendisiyle bir alakası yok. Bu insanlar toplanıp aynı faaliyetlere başka uygulamalardan da devam edebilirler. Uygulamalara yasak getirilmesi sorunları çözmeyeceği gibi toplumsal huzursuzluğu ve siyasi istikrarsızlığı arttırır. Ayrıca Discord bu tür suçlarda kullanıcı verilerini devletlerle paylaşıyor diye biliyorum. Eğer böyleyse Discord'u yasaklamak gibi bir durum zaten söz konusu bile olmaz.

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
60,427
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
Ülkede en temelde adalet ve hukuk olmadığı sürece istediği yeri kapatsın, hiçbir fayda etmez. Baştan aşağı çürümüş bir ülke.
Dediğim gibi sorunun Discord'un kendisiyle bir alakası yok. Bu insanlar toplanıp aynı faaliyetlere başka uygulamalardan da devam edebilirler. Uygulamalara yasak getirilmesi sorunları çözmeyeceği gibi toplumsal huzursuzluğu ve siyasi istikrarsızlığı arttırır. Ayrıca Discord bu tür suçlarda kullanıcı verilerini devletlerle paylaşıyor diye biliyorum. Eğer böyleyse Discord'u yasaklamak gibi bir durum zaten söz konusu bile olmaz.
Yok ne derseniz deyin ben bunlara gelemiyorum gerçekçi de bulmuyorum ister yobaz diyin ister anti humanist deyin ben bilmem bu ülkede fazla özgürlük var hep bu yüzden oluyor zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

+ olarak Telegram ve Tiktok'a bu yaptırımı uygulamak lazım şunları nasıl egiteceksin ya

20241007_014607.jpg

Son düzenleme:

Marshal

80+ Silver
En İyi Cevap
3
Yok ne derseniz deyin ben bunlara gelemiyorum gerçekçi de bulmuyorum ister yobaz diyin ister anti humanist deyin ben bilmem bu ülkede fazla özgürlük var hep bu yüzden oluyor zaten.
Dostum ben de fazla özgürlük istediğimden değil, daha kışkırtıcı cezaları ve devletin daha fazla denetlemesini savunuyorum. Savunduğun fikir gerçekten çözüm olsa eyvallah ama değil yani. Bu ülkede Youtube, Twitter, Facebook, Instagram, Wikipedia, Ekşi Sözlük gibi tonla platform yasaklandı. Toplumsal refah anlamında elimize bir şey geçti mi? Bu ülkenin insanına yeterli olmaz bu diyorsun ama bu ülkenin insanının bu halde olmasının en büyük sebebi zaten ülkedeki siyasi atmosfer. Ekonomik kriz sadece ülke ekonomisini değil, halkın psikolojisini de çökertiyor dolaylı olarak. Dünyada kriz yaşanan hangi ülkeye bakarsan bak hep benzer olaylar yaşanıyor.

A.Arif

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
432
İsim
Arif
Mesaj otomatik birleştirildi:

+ olarak Telegram ve Tiktok'a bu yaptırımı uygulamak lazım şunları nasıl egiteceksin ya

Alıntıyı görüntüle
Bu tür şeylere gelememen normal. Ama bu işin çözümü bir şeyleri kapatmak değil birileri bir şeyleri yeterki yapmak istesin gidip başka yerlerde de yaparlar. Asıl mesele caydırıcı bir yaptırım olur ama maalesef bununla da uğraşan bir hükümet yok. Bu paylaşımı yapan aptllara gelince de asıl suç bunlarda değil bunların tek suçu aptl olmaları. Asıl sıkıntı ailede başlıyor. Aile bazı şeyleri denetlemeyip çocuğu kendi başına bırakınca ortaya her türlü sonuç çıkabiliyor.

mfimmel

80+ Silver
Roblox, Instagram kapandıysa bunun hayli hayli kapanması lazım, şer yuvası. DC'de allaha kitaba milli değerlere söven elemanlar yüzünden olan bize olacak demeyin başka uygulamamı kalmadı haberleşecek. Bu uygulamanın kapanması elzemdir acilen kapatılmalı. Yasaklamak çözüm değil diyenlere de şunu diyim zaten fazla özgürlükten başımıza geliyor bunlar.
Platform kapanınca zihniyet değişecek mi sanıyosun discord olmaz başka yer olur ne saçma bi düşünce bu

Top Bottom