Neler Yeni

DisplayPort İle Bağlıyken Görüntü Gidiyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Aziz Arda Tuç
Evet, her şeyi yaptım. 1 tanesi sertifikalı olmak üzere toplamda 3 tane DisplayPort kablosu değiştirdim, ardından BIOS güncellemesi ve DDU ile driver silip yeniden kurulum işlemi yaptım. Baktım çare olmuyor sistemi komple servise gönderdim. Arıza bulunamadı deyip geri gönderdiler. Tekrardan gönderdim bu sefer 21 saatlik bir test aşamasından geçti ve yine sistemde ekran kartında herhangi bir sorun olmadığı söylendi. Monitörümü ayrı sistemde denedim ayrı sistemde gayet de düzgün çalışıyor idi monitörüm. O zaman ne sorun var da DisplayPort ile yaptığım bağlantıda sürekli görüntü gidip geliyor da HDMI ile bir sıkıntı olmuyor? Delireceğim arkadaş ayrı bir monitörü kendi sistemimde deneme fikri geliyor aklıma ama kendi monitörüm başka sistemde düzgün çalıştıktan sonra bu fikir kulağa saçma geliyor.

• ASUS Dual RX 6700 XT.
  • R5 5600.
  • B550M-K
  • Cougar 600W 80+

Shaco

80+ Bronze
Evet, her şeyi yaptım. 1 tanesi sertifikalı olmak üzere toplamda 3 tane DisplayPort kablosu değiştirdim, ardından BIOS güncellemesi ve DDU ile driver silip yeniden kurulum işlemi yaptım. Baktım çare olmuyor sistemi komple servise gönderdim. Arıza bulunamadı deyip geri gönderdiler. Tekrardan gönderdim bu sefer 21 saatlik bir test aşamasından geçti ve yine sistemde ekran kartında herhangi bir sorun olmadığı söylendi. Monitörümü ayrı sistemde denedim ayrı sistemde gayet de düzgün çalışıyor idi monitörüm. O zaman ne sorun var da DisplayPort ile yaptığım bağlantıda sürekli görüntü gidip geliyor da HDMI ile bir sıkıntı olmuyor? Delireceğim arkadaş ayrı bir monitörü kendi sistemimde deneme fikri geliyor aklıma ama kendi monitörüm başka sistemde düzgün çalıştıktan sonra bu fikir kulağa saçma geliyor.

• ASUS Dual RX 6700 XT.
  • R5 5600.
  • B550M-K
  • Cougar 600W 80+
Yaşadığın sorun masaüstünde yada tarayıcıda gezerken gerçekleşiyor mu?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Aziz Arda Tuç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,513
İsim
Emre Zengin

• ASUS Dual RX 6700 XT.
  • R5 5600.
  • B550M-K
  • Cougar 600W 80+
Ekran kartının üstündeki diğer DP portlarını denedin mi?

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,615
İsim
Yavuz
Ekran kartını başka bi sistemde dene. Dp girişiyle. Yine aynı şey olursa ekran kartı dp girişinde sıkıntı vardır.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Aziz Arda Tuç
Ekran kartının üstündeki diğer DP portlarını denedin mi?
Hepsini denedim
Ekran kartını başka bi sistemde dene. Dp girişiyle. Yine aynı şey olursa ekran kartı dp girişinde sıkıntı vardır.
ekran kartını başka sistemde denemek evet mantıklı ama teknik servis sistemde herhangi bir sorun olmadığını ekran kartının tüm çıkışkarından sorunsuz görüntü aldıklarını belirttiler o zmn monitöründe sıkıntı var derseniz ise monitörümü ayrı bir sistemde denedim herhangi bir sorun olmuyor

MrBilgin

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,615
İsim
Yavuz
Hepsini denedim

ekran kartını başka sistemde denemek evet mantıklı ama teknik servis sistemde herhangi bir sorun olmadığını ekran kartının tüm çıkışkarından sorunsuz görüntü aldıklarını belirttiler o zmn monitöründe sıkıntı var derseniz ise monitörümü ayrı bir sistemde denedim herhangi bir sorun olmuyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

Evet
Ya hocam pek servislere güvenme belki unutmuş olabilirler veya hiç yapmamista olabilirler. Kendin dene bide zarar gelmez.

HacıSOFU

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,626
İsim
Hacı
Wattman mı yiyorsunuz?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular