Neler Yeni

DİSPLAYPORT KABLOSU İLE BİOS'A GİREMİYORUM?

GévaudaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Kaan Yener Yılmaz
HDMI kablosu takınca BIOS'a ulaşabiliyorum fakat DisplayPort kablosu ile BIOS'a girmeye çalışınca görüntü yok diyor BIOS güncellemeside yaptım problemim düzelmedi bir bilgisi olan var mı?

Anakart: MSI B450M PRO VDH-Plus

GévaudaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Kaan Yener Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

GévaudaN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Kaan Yener Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bağırma birader ben bağırıyor muyum? Konuya yaz o zaman masaüstüne ulaşabiliyorum diye.
:D :D estağfirullah ne bağırması CAPS açık kalmış
Mesaj otomatik birleştirildi:

Önce HDMI ile 1 kere biosu açman gerekiyor olabilir öyle okumuştum

Önce HDMI ile 1 kere biosu açman gerekiyor olabilir öyle okumuştum.
Gene kurtarmadı çok ilginç ya

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Serkan USLU
Konu üzerinden zaman geçmiş ama belki bundan sonra sorun yaşayanlara yardımcı olur diye çözümü buraya yazayım :)

DP kablosu ile monitöre görüntü aktarıyorsak eğer ve bios’a giremiyorsak (Windows üzerinden de shift’e basıp yeniden başlat diyerek te bios’a girilmiyor DP kablo ile.) Önce hdmi ile bağlantı yaparak bilgisayarı açıp bios’a girmeliyiz.

Ardından Bios içerisinde BOOT menüsünden > BOOT\CSM seçeneğini seçerek Launch CSM’yi Enable yapıyoruz.

Sonra yine BOOT menüsünden BOOT\SECURE BOT başlığından OS TYPE sekmesini Other OS’u seçiyoruz.

F10 diyerek değişiklikleri kaydediyoruz.

Daha sonra monitörümüzden HDMI kabloyu çıkartıp DP kablo ile bağlantı yapıyoruz. Bu şekilde bilgisayar açılış anında çıkan anakart logosunu ve F2 – Del tuşuna basarak bios’a girebilirsiniz şeklinde yazan uyarıları görebilirsiniz ve biosa girebilirsiniz. Bilgisayar tamamen açıldığında Shifte basılı tutarak başlat menüsüne sağ tıklayıp yeniden başlat dediğimizde de bios'a girebilirsiniz.

Kolay Gelsin :)
HDMI kablosu takınca BIOS'a ulaşabiliyorum fakat DisplayPort kablosu ile BIOS'a girmeye çalışınca görüntü yok diyor BIOS güncellemeside yaptım problemim düzelmedi bir bilgisi olan var mı?

Anakart: MSI B450M PRO VDH-Plus

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
991,840
Üyeler
156,847
Son üye
cabirplastik
Top Bottom