Neler Yeni

Dizüstü bilgisayarım için ram alacağım uyumluluk sorunu olur mu ?

Ex1nox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
CK
Başlıktada belirttiğim üzere laptop için ram alacağım şu an hali hazırda 8gb 2666 mhz sk hynix marka ram mevcut üstünde bu ram yanına mhz aynı ama başa bi marka bi ram taksam sorun olur mu cl değerlerinden dolayı uyumsuzluk yapar mı mevcut ram ss olarak bıraktım galiba cl 19 değerine sahip ram ama tamda emin değilim bilenler varsa cevap verirsiniz sevinirim iyi forumlar.
edit: aynı markanın ramini buldum fakat kendi ramimin cl değerini tam bilemediğim için alıp almamakla kararsız kaldım

Ekran görüntüsü_20230112_190416.png
Ekran görüntüsü_20230112_190512.png

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,578
İsim
Emre Zengin
Başlıktada belirttiğim üzere laptop için ram alacağım şu an hali hazırda 8gb 2666 mhz sk hynix marka ram mevcut üstünde bu ram yanına mhz aynı ama başa bi marka bi ram taksam sorun olur mu cl değerlerinden dolayı uyumsuzluk yapar mı mevcut ram ss olarak bıraktım galiba cl 19 değerine sahip ram ama tamda emin değilim bilenler varsa cevap verirsiniz sevinirim iyi forumlar.
edit: aynı markanın ramini buldum fakat kendi ramimin cl değerini tam bilemediğim için alıp almamakla kararsız kaldım

Alıntıyı görüntüle Alıntıyı görüntüle
Cl 19 2666 MHz bir tane RAM alabilirsin. Laptobunun tam modelini yazabilir misin acaba?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,578
İsim
Emre Zengin
hocam foruma yeni girebildim geç oldu ama acer nitro 5 an515-54 modeli
Dediğim gibi RAM alabilirsin. RAM'lerini maksimum 16+16 (32GB) olacak şekilde yükseltebilirsin. Aynı RAM'i almak istiyorsan Amazon yurtdışında var ve Türkiye'ye getirtmek isteyince 783 TL tutuyor. Belleğin kendisi 447 TL, nakliyat ücreti 300 TL. https://www.amazon.com/Hynix-PC4-21...MA81GS6CJR8N-VK/dp/B07JP4C1PD?ref_=nav_signin
Ekran Görüntüsü (208).png

Bunları buldum hocam.

Ex1nox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
CK
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dediğim gibi RAM alabilirsin. RAM'lerini maksimum 16+16 (32GB) olacak şekilde yükseltebilirsin. Aynı RAM'i almak istiyorsan Amazon yurtdışında var ve Türkiye'ye getirtmek isteyince 783 TL tutuyor. Belleğin kendisi 447 TL, nakliyat ücreti 300 TL. https://www.amazon.com/Hynix-PC4-21...MA81GS6CJR8N-VK/dp/B07JP4C1PD?ref_=nav_signinAlıntıyı görüntüle
Bunları buldum hocam.
hocam teşekkür ederim marka farkından uyumsuzluk sorunu vs olmaz değil mi sonuç olarak cl değeri ve mhz değeri aynı olacağı için problem yaşanmaz diye düşünüyorum doğru düşüncede miyim ?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
18
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,578
İsim
Emre Zengin
hocam teşekkür ederim marka farkından uyumsuzluk sorunu vs olmaz değil mi sonuç olarak cl değeri ve mhz değeri aynı olacağı için problem yaşanmaz diye düşünüyorum doğru düşüncede miyim ?
Yok hocam problem yaşamazsın. Ben evdeki laptobumada farklı marka aynı MHz ve CL değeri olan RAM'ler taktım 2-3 sene önce bir problem çıkarmadılar. Önemli değil.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
973,953
Üyeler
153,971
Son üye
xmythh
Top Bottom