Neler Yeni

DJI mini pro 3 karga saldırısı yaşadım

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
hamza ilkaya
işim gereği aktif olarak drone uçuruyorum. Bugün drona karga musallat oldu kaçmak için sport moduna alıp kaçmaya çalıştım. Ancak çıkardığı sesten bile korkmadan karganın teki dronu kovaladı epey bi süre. En son drona bi fiziksel temasta bulundu drone dengesini kaybetti ama düşmeden tekrar havada toparladı kendini. Bu kuş saldırıları için böyle ince sinyal gibi ses gönderici cihaz mihaz yokmu ne yapmam lazım 30k lık drone korkuyorum uçurmaya.

heraishere

80+ Bronze
işim gereği aktif olarak drone uçuruyorum. Bugün drona karga musallat oldu kaçmak için sport moduna alıp kaçmaya çalıştım. Ancak çıkardığı sesten bile korkmadan karganın teki dronu kovaladı epey bi süre. En son drona bi fiziksel temasta bulundu drone dengesini kaybetti ama düşmeden tekrar havada toparladı kendini. Bu kuş saldırıları için böyle ince sinyal gibi ses gönderici cihaz mihaz yokmu ne yapmam lazım 30k lık drone korkuyorum uçurmaya.
Bende de DJI Phantom 4 RTK vardı. Dış çekimler için kullanıyordum yakın zamanda bende benzer bir sorunu yaşayınca sattım.

Yusufx

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,067
İsim
Yusuf
İlgilendiği Kategoriler
İç donanımlar , Toplama Bilgisayar Tavsiye
Şaka gibi bir olay ya geçmiş olsun

HmzaY

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,082
İsim
Hamza Y
İlgilendiği Kategoriler
Little Bit Everything
kuşlar sese duyarlıdır, avcı kuş sesi çıkartabilecek bir mini hoparlör koyarsan sorun çözülür. Tabi karga kafa koyduysa insan olsan bile musallat olur. Karga bu :D

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
hamza ilkaya
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kuşlar sese duyarlıdır, avcı kuş sesi çıkartabilecek bir mini hoparlör koyarsan sorun çözülür. Tabi karga kafa koyduysa insan olsan bile musallat olur. Karga bu :D
kanka drone spor modunda ani manevralar yapınca 30m yüksekte sesi bana geliyor o derece ses cıkarıyor allahın kargası gözünü karartmıs benim drona iş oluyor :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir çözümü yok bende yapıyordum bu işi kuzenimle birlikte. Daha sonrasında bizim dronea da kuş saldırınca satma kararı verdik. Sadece fotoğraf makinasıyla çekim yapıyoruz artık.
hocam bana drone şart işte :/

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
923,981
Üyeler
143,930
Son üye
MiralayBozkurt
Top Bottom