Neler Yeni

dlss 3.5 amdyi tokatladı kanıtlı

RoyPien09

80+ Bronze
Videoda şu sahnenin yanlış yorumlandığını düşünüyorum
Alıntıyı görüntüle
Alan zaten çok parlak olduğu için ızgranın görünmesi imkansız ama buna bir hata gözüyle bakılmış sanki evde yanan ampule bakınca ampulün üzerindeki ayrıntılar görülebiliyor.

Hata varsaydığı bu sahneyi anlatırken ızgara olduğunu göstermek için de bu sahneyi gösteriyor
Alıntıyı görüntüle
"Kamyonun camları arasından ızgaraları tekrar görür hale geldik, yani görüntü oluşturulurken yine arada kararsızlık sorunları söz konusu, bunları net bir şekilde görebiliyoruz, teknoloji ilerledikçe umarım nvidia bunları da düzeltecektir" diyor ama problem şu ki bu bir hata değil ve cam karartılı olduğundan dolayı artık ayrıntılar fark edilebilir oluyor

Bunları anlamadan, fark etmeden video çekmesi çok saçma. Hadi sen anlamadın, ofiste de mi kimseye sormadın, kimse demedi mi abi o olay öyle değil diye, anlam veremedim.

Video güzel güzel akarken bu sahneleri gösterip bu şekilde yorumlaması komiğime gitti açıkçası.

Şu videoyu izle aynı ızgara yansıması var ne kadar bir etki ediyor bu özellik gör mesela

Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran görüntüsü 2023-09-24 173714-min.png

Herucane

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,156
İsim
Canberk pala
videoda da gördüğümüz gibi dlss 3.5 resmen ray tracing açılan oyunlarda bırakın amdyi normal nvidia 3000 serisini bile tokatlıyor resmen ayrı bir oyun ve muazzam görüntüler sunuyor. bazı akıllılar ise rtx 4070-4070ti almak yerine gidip 7700xt 7800xtli sistemleri överek aldılar :D 10 15 fps için vaz geçtiğiniz teknolojilerin yeri asla dolmayacak amd bunu asla yapamayacak çünkü dlss 3.5 yapay zeka destekli fsr 2 veya çıkacak olan 3.0 ise yine yazılım destekli saçma sapan bir şey olacak.. amdciler üzgün.
LAŞDLALDÖAÖDÖSŞSÖAŞXLŞ

Shyankh

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
578
İsim
Anonim Ankh
Şu videoyu izle aynı ızgara yansıması var ne kadar bir etki ediyor bu özellik gör mesela

Mesaj otomatik birleştirildi:

Alıntıyı görüntüle
Igara yansıması ne dostum, ray tracing zaten bu yansımalar çok kaliteli ve gölge düşecek yeri gölge düşmeyecek yeri çok iyi belirleyip oluşturuyor, ben sana ışık kaynağının üstündeki ayrıntıları söylüyorum sen bana gölge atmışsın
Technopat'ın videosunda her şey olması gerektiği gibi ama hata demiş

RoyPien09

80+ Bronze
Igara yansıması ne dostum, ray tracing zaten bu yansımalar çok kaliteli ve gölge düşecek yeri gölge düşmeyecek yeri çok iyi belirleyip oluşturuyor, ben sana ışık kaynağının üstündeki ayrıntıları söylüyorum sen bana gölge atmışsın
Technopat'ın videosunda her şey olması gerektiği gibi ama hata demiş
Ben RR açıkken ızgaranın gözükmemesi burda'olsa bile attığım video'da RR açıkken daha da güzel gözüküyor alternatif olarak attım attığın şeye cevap vermedim

ekmek17

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
12
İsim
furkan kaya
bende onu anlamıyorum fsr 3 ile kıyasla diyorlar da fsr 3 dediğiniz teknoloji ray tracing bazlı değil ki normal fps arttırıyor :D ayrıca yazılım üzerinden gtx 1060da bile kullanılacak bir şeyden nasıl kalite beklersiniz? nvidia 4000 serisine özel olarak donanım ve yapay zeka bazlı yaptı bu teknolojiyi fsr ne kadar yanına yanasabilecek :D ayrıca nvidia 2024 ilk çeyreği için 5000 serisini duyurursa dlss 4.0 da duyurur ve bundan çok daha iyi şeyler getirir kısacası kıyas bile yapılamaz nvidia tokatlar
İnşallah yine bütün rtx serilerine gelir dlss 4.0

Top Bottom