Neler Yeni

Dns bir türlü değişmiyor.

porento54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Furkan Aydın
Arkadaşlar internet arızasından sonra pingim tüm online oyunlarda baya bir yükseldi. Örneğin cs2 faceit alman sunucusunda 82-83 alıyorum eskinde 45-50 alırdım. Türktelekom kullanıyorum. Sorunun dnsden olduğunu düşündüm. Bunun nedeni discord kapandıktan sonra Ccloudflare Wwarp programını kullandım ve cs de 20 ping civarı düşüş yaşadım. Fakat Cloudflare Warp da ip ve yönlendirmede değiştiği için çok fazla kayıp oluyor. Şimdi sıkıntı şurada :

- Eskiden direkt ağ ayarlarından dns değiştirdiğimde internet git gel yapardı ve dns değişirdi. Şimdi ağ ayarları yada modem üzerinden değiştirsem de hiç bir değişiklik olmuyor. Bunun bir çözümü var mı ?

Modem : Kneetic Carrier DsL
ISS : Türk Telekom.

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,220
İsim
Selim
Buradan DNS değişip değişmediğini anlarsın warp on veya off yazar. Eğer değişmiyorsa veya değiştiği halde çalışmıyorsa goodbyedpi kullanmayı deneyebilirsin.
Githubda release kısmından beta sürüm olan 0.2.3rc3 sürümü indirip şu kodu goodbyedpi içindeki herhangi bir bat dosyasını düzenle diyip değiştir. Ve yönetici olarak çalıştır. Unutma 0.2.3rc3 sürüm olacak ttkom için.
Sorunun çözülürse mesajımı rapor et diyip en iyi cevap seçmeyi unutma :)
Kod:
@ECHO OFF
PUSHD "%~dp0"
set _arch=x86
IF "%PROCESSOR_ARCHITECTURE%"=="AMD64" (set _arch=x86_64)
IF DEFINED PROCESSOR_ARCHITEW6432 (set _arch=x86_64)

echo This script should be run with administrator privileges.
echo Right click - run as administrator.
echo Press any key if you're running it as administrator.
pause
sc stop "GoodbyeDPI"
sc delete "GoodbyeDPI"
sc create "GoodbyeDPI" binPath= "\"%CD%\%_arch%\goodbyedpi.exe\" -5 --dns-addr 1.1.1.1 --dns-port 53 --dnsv6-addr 2606:4700:4700::1111 --dnsv6-port 53 "" start= "auto"
sc description "GoodbyeDPI" "Passive Deep Packet Inspection blocker and Active DPI circumvention utility"
sc start "GoodbyeDPI"

POPD

Son düzenleme:

porento54

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
97
İsim
Furkan Aydın
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Buradan DNS değişip değişmediğini anlarsın warp on veya off yazar. Eğer değişmiyorsa veya değiştiği halde çalışmıyorsa goodbyedpi kullanmayı deneyebilirsin.
Githubda release kısmından beta sürüm olan r0.3.2 sürümü deneyip şu kodu herhangi bir bat dosyasını düzenle diyip değiştir. Ve yönetici olarak çalıştır. Unutma r0.3.2beta sürüm olacak ttkom için.
Sorunun çözülürse mesajımı rapor et diyip en iyi cevap seçmeyi unutma :)
Kod:
@ECHO OFF
PUSHD "%~dp0"
set _arch=x86
IF "%PROCESSOR_ARCHITECTURE%"=="AMD64" (set _arch=x86_64)
IF DEFINED PROCESSOR_ARCHITEW6432 (set _arch=x86_64)

echo This script should be run with administrator privileges.
echo Right click - run as administrator.
echo Press any key if you're running it as administrator.
pause
sc stop "GoodbyeDPI"
sc delete "GoodbyeDPI"
sc create "GoodbyeDPI" binPath= "\"%CD%\%_arch%\goodbyedpi.exe\" -5 --dns-addr 1.1.1.1 --dns-port 53 --dnsv6-addr 2606:4700:4700::1111 --dnsv6-port 53 "" start= "auto"
sc description "GoodbyeDPI" "Passive Deep Packet Inspection blocker and Active DPI circumvention utility"
sc start "GoodbyeDPI"

POPD
Tamamdır bu işlemi deneyeceğim. Verdiğiniz linkten baktığımda warp off gözüküyor. İşlemi yaptıktan sonra geri dönüş yapacağım şimdiden teşekkürler.

Top Bottom