Neler Yeni

Dolar düştü fiyatlar niye düşmüyor

Robin Buckley

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,507
İsim
Çağrı
Instagram
balcikcagri
Steam
1152560674
Discord
Çağrı#6760
Fiyatlar düşmeyecekse dolar tekrar yükselsin. Nasıl olsa öyle de böyle de düşmüyor fiyatlar. Böyle fırsatçıların iflas etmesi elzemdir.
Ya 2 senedir bir bilgisayar alamadım. Sorumlu olan herkes umarım cezasını çeker

Akiran

80+ Silver
Fiyatlar öyle ya da böyle düşecek. Önemli olan stokların yenilenmesi ki 17 TL'lik kurdan alınan ürünün zararına satılması beklenemez.

Dahası  
Reaksiyon skoru
65
İsim
MuratFurkan
Fiyatlar öyle ya da böyle düşecek. Önemli olan stokların yenilenmesi ki 17 TL'lik kurdan alınan ürünün zararına satılması beklenemez.
O zaman neden dolar 10ken aldıklarını 14 olunca ona göre sattılar şimdide düşükten satmak zorundalar

Arthur♛Morgan

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,583
İsim
sefa korkmaz
İlgilendiği Kategoriler
Red Dead Redemption ve Rockstar ile ilgili her şeye ilgim var
Instagram
sfakorkmaz
Düşer düşer biraz sabır

umutbeedir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Umut BEDİR
İlgilendiği Kategoriler
Tasarım ve Oyun
Instagram
chox.ia
Steam
https://steamcommunity.com/id/untiliwin/
Discord
umt.bdr
Bu işin çok basit bir açıklaması var. Adam diyor ki ben dolar 15 iken getirdim malları, neden zararına 10'ken indirimli satayım.

Hayır. Teknoloji alımı dolar üzerinden olur ve dolar satılır yani yüksekten aşağıdan alım diye bir şey olmaz sizi böyle kandırıyorlar
peki o teknoloji alımını yapmak için vereceği doları evde mi basar? gider o günkü kurdan TL bozar usd alır. çünkü ticaret TL. 1000 usd lik bir ekran kartını almak için atıyorum 17,5 tan 1000 usd alsa 17500 lirasını harcamış olacak. karını falan geçtim. sırf dolar 12 ye düştü diye 12000 liraya mı satması lazım yani?

bozkan

80+ Bronze
Bunun en temizi firmalarin dogrudan dolar ile urunleri listelemesi ama bunun islerine gelecegini sanmiyorum. Gunluk kur cevirerek satarlarsa rahat rahat adam kaziklamalari mumkun olmaz

Dahası  
Reaksiyon skoru
37
İsim
Erdem
Bu işin çok basit bir açıklaması var. Adam diyor ki ben dolar 15 iken getirdim malları, neden zararına 10'ken indirimli satayım.
Malları dolar 15 veya 17 iken almış bile olsalar (ki ben inanmıyorum) dolar 10 kuruş hatta 5 kuruş yükseldiğinde bile anında fiyatlara bindirdiler.

E şimdi ben sorarım.. dolar 17 iken aldığın (dediğim gibi bu fiyattan alıp almadıkları bile muamma ben daha düşükten aldıklarını düşünüyorum) malın fiyatını, 17,05 olduğunda bile anında arttırıyorsun da, 6 buçuk hatta 7 lira birden düştüğünde niye indirmiyorsun?

Cevabı ben söyleyeyim. Çünkü bunu yapanlar fırsatçı ahlak yoksunudur. Bunların ahlaklı davranış yapmaları beklenmez. Dolayısıyla bu işin üstesinden ancak ve ancak devlet gelir.

Bakın dolar an itibariyle 11,34. Gidin bir fiyatlara bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız.

Son düzenleme:

umutbeedir

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
216
İsim
Umut BEDİR
İlgilendiği Kategoriler
Tasarım ve Oyun
Instagram
chox.ia
Steam
https://steamcommunity.com/id/untiliwin/
Discord
umt.bdr
Malları dolar 15 veya 17 iken almış bile olsalar (ki ben inanmıyorum) dolar 10 kuruş hatta 5 kuruş yükseldiğinde bile anında fiyatlara bindirdiler.

E şimdi ben sorarım.. dolar 17 iken aldığın (dediğim gibi bu fiyattan alıp almadıkları bile muamma ben daha düşükten aldıklarını düşünüyorum) malın fiyatını, 17,05 olduğunda bile anında arttırıyorsun da, 6 buçuk hatta 7 lira birden düştüğünde niye indirmiyorsun?

Cevabı ben söyleyeyim. Çünkü bunu yapanlar fırsatçı ahlak yoksunudur. Bunların ahlaklı davranış yapmaları beklenmez. Dolayısıyla bu işin üstesinden ancak ve ancak devlet gelir.

Bakın dolar an itibariyle 11,34. Gidin bir fiyatlara bakın ne demek istediğimi anlayacaksınız.
fırsatçı oldukları için böyle yapıyorlar :)

bozkan

80+ Bronze
bizim sark kurnazi yerli firmalar dolarin yukseldigi 1 ayda butun stoklari yuksek kurdan doldurduklarini iddia ediyor cunku. Amazon TR ne zaman US,UK veya Almanya'dan ithal hazir sistem satmaya baslayacak acaba, sabirsizlaniyorum bizim kurnazlarin 2 saatte fiyatlari guncellemelerini ama kimsenin kendilerini yine de tercih etmemeleri icin :) tum kurnazlari kara listeye atin arkadaslar, ticaretten para kazanmayi hak etmeyen adamlara bir kurus koklatmayin. 1 haftadir 10-11 civarinda seyreden kura ragmen fiyatlari guncellememeis tum firmalar dahildir bu boykota.

Batuw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,085
İsim
Batuhan
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları
herkes fırsatçı :/

Top Bottom