Neler Yeni

Doların Düşüşü

Berat123

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,586
İsim
Berat
Eğer Koronavirüsü yine patlak vermezse yada TSK Ypg nin içinden geçmezse öyle yükselmez.

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Yüklü miktar derken Milyar dolarları kastettim. Sürekli basılıyor fakat halka ekonomi paketi açıkladıkları zaman basılacağı konuşuluyordu.
Öyle kolay değil. Para bastıkça paranın değeri azalıyor. Kafalarına göre basamazlar. Bu durum sadece 1 dolar için geçerli değil. Karşılıksız para o.

Lergoooon

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,872
İsim
Hüseyin Akbal
Öyle kolay değil. Para bastıkça paranın değeri azalıyor. Kafalarına göre basamazlar. Bu durum sadece 1 dolar için geçerli değil. Karşılıksız para o.
Değeri azaldığını biliyorum bizim işimize geleceği için sordum. Sadece bizim değil dünya genelinde dolar değersizleşecek. Ama yüksek bir miktar basılacağını duymuştum.

Lergoooon

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,872
İsim
Hüseyin Akbal
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
eren hapsu
Direnişe devam bağımsız america boyun eğme 6,20 altına düşmez

muratsoner

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
353
İsim
Murat Soner
Zaten bildiğim kadarıyla para basman için merkez bankasında altın rezervin olması gerekiyor. Yani 1m tl altının var ise 1m basabilirsin. Normalde sistem budur. Fakat iş Amerika ya geldiğinde herkes elindeki doları verip bankadan altın istediğinde bu iş imkansız hal alıp çıkmaza giriyor. Çünkü altına oranla parası çok ama çok fazla.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Zaten bildiğim kadarıyla para basman için merkez bankasında altın rezervin olması gerekiyor. Yani 1m TL altının var ise 1m basabilirsin. Normalde sistem budur. Fakat iş Amerika ya geldiğinde herkes elindeki doları verip bankadan altın istediğinde bu iş imkansız hal alıp çıkmaza giriyor. Çünkü altına oranla parası çok ama çok fazla.
Bu çoğu ülkede 1 e 1 değildir fakat denk altını fazla olan ülkelerin ileride daha rahat edeceğini düşünüyorum.

Berat123

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,586
İsim
Berat

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Zaten bildiğim kadarıyla para basman için merkez bankasında altın rezervin olması gerekiyor. Yani 1m TL altının var ise 1m basabilirsin. Normalde sistem budur. Fakat iş Amerika ya geldiğinde herkes elindeki doları verip bankadan altın istediğinde bu iş imkansız hal alıp çıkmaza giriyor. Çünkü altına oranla parası çok ama çok fazla.
Paranın değeri o ülkenin sahip olduğu kıymetli metaller belirliyor. Benim bildiğim kadarıyla para miktarı / değerli metal, tarzı bir olay ile değeri belirleniyor. Tabi daha birçok unsur var paranın değerini belirleyen.

Top Bottom