Neler Yeni

Çözüldü✓ Donanım arşivi DA-C6 Kasayı aldım Ama ekran kartı bozuk geldi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
eren zeybek
Anakart: Gigabyte A620M H AMD AM5 DDR5 Micro ATX
İşlemci: AMD Ryzen 5 7500F 3.70 Ghz 6 Çekirdek 38MB AM5 5nm İşlemci
Ram: XPG Hunter 16 GB (2x8) 5200 MHz DDR5 CL38 AX5U5200C388G-SHTBK
ssd: AGI 2TB NVMe M.2 SSD 3500MB Okuma / 3100MB Yazma - DRAM CACHE
soğutucu: ID-COOLING SE-214-XT RGB 4Pin PWM 120mm İşlemci Soğutucu
güç kaynağı: FSP HYPER 80+ PRO H3-650 650 W Power Supply
ekran kartı: SAPPHIRE NITRO+ AMD RADEON™ RX 7800 XT GAMING OC 16GB GDDR6 DUAL HDMI

Merhaba bilgisayarın özellikleri bunlardır, İki adet sorum olacaktı eğer cevaplarsanız çok menmun kalırım.
1. sorum ekran kartının arkasında önerilen güç kaynağı 700w diyor Lakin video'da 650w güç kaynağı yeterlidir diyor bu bir sıkıntı oluşturur mu ?

22/09/2023 tarihinde ben bu sistemi sipariş ettim, ürün 05/10/2023 tarihinde elime ulaştı bugün bilgisayarcıya götürdüm ekran kartını taktırdım görüntü vermedi hiç bir şekilde başka bir ekran kartı denediğimizde gelen görüntü 7800xt takınca vermiyor.
gençer gaming'den alınma ürün ama adamlar çok geç dönüyor telefonlara, teknik servis diye bir wp numarasına yazı yazdırıyorlar oradan da dönüş almak baya bekleten bir işlem Kartı bugün geri gönderdim
firma şöyle bir şey dedi '' ürününüz tamir edilip sizlere gönderilir, veya iadesi yapılır'' Kim 0 aldığı bir ürünün tamir görmesini ister ki google yorumlarına baktım firmanın aynı sistemde 15/16 kişi aynı durumu yaşamış. 13 gün boyunca sistemi deneniyor ona göre yollanım yapılacaktır diyip geldiği gün ekran kartının bozuk olması ve aynı sorunu bir çok kişinin yaşaması kafamı karıştırdı. Şimdi boş yere 14 gün daha bekletecekler beni bu durumda ne yapmam gerekiyor ?

emreBeoa

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,507
İsim
Emre siyah
ürün bozuk gelidiyse göndermekten başka çareniz yok aslında

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,714
İsim
Oğuz
Gençer Gaming şaşırtmıyor. Değiştirmelerini iste olmuyorsa iade mecbur.

WhoCares

80+ Silver
alanlarda bazılarında şöyle bir sorun oldu sendede öylemi bilmiyorum güç geliyor fakat ekran kartı görüntü vermiyor sendede öyle bir sorun varsa eğer bios update i yaparken güncel sürümün değilde bir alt sürümünü yapinca düzeldiğini söylediler

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
eren zeybek
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
alanlarda bazılarında şöyle bir sorun oldu sendede öylemi bilmiyorum güç geliyor fakat ekran kartı görüntü vermiyor sendede öyle bir sorun varsa eğer bios update i yaparken güncel sürümün değilde bir alt sürümünü yapinca düzeldiğini söylediler
Ben bilgisayarcıya götürdüm direkt işlemleri o yaptı. evet ekran kartı'nın ışıkları fanları çalışıyordu sadece görüntü vermiyordu. (bana ramini sök tak/ işlemciyi çıkar tak gibi işlemleri yptım vs dedi) lakin ben çok anlamadığım için mecbur iade ettim fakat kargo süreleri ve gençer gaming'e ulaşım çok zor. Google yorumlarında herkes aynı konudan şikayetci
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gençer Gaming şaşırtmıyor. Değiştirmelerini iste olmuyorsa iade mecbur.
İade'sini yaptım umarım sıfır ürün yollar tutup tamir edillmiş bir ekran kartı değil. Daha kullanmadığım ürünün tamirli hali gelirse komple kasayla beraber iadesini yaparım

WhoCares

80+ Silver
Ben bilgisayarcıya götürdüm direkt işlemleri o yaptı. evet ekran kartı'nın ışıkları fanları çalışıyordu sadece görüntü vermiyordu. (bana ramini sök tak/ işlemciyi çıkar tak gibi işlemleri yptım vs dedi) lakin ben çok anlamadığım için mecbur iade ettim fakat kargo süreleri ve gençer gaming'e ulaşım çok zor. Google yorumlarında herkes aynı konudan şikayetci
dediğim gibi biosla alakalı ekran kartında problem olmayabilir yapabiliyorsan kendin dediğim şekilde yaparsan çözülür diye düşünuyorum aynı sorunu yaşıyanlar oldu bu şekilde çözüldü

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
eren zeybek
ürün bozuk gelidiyse göndermekten başka çareniz yok aslındabelk
beelki bu sitede alıp aynı sorunu yaşayan olmuştur diye konu olarak açtım, iadesini yaptım fakat işte kargo süreleri çok uzun daha firmaya gidecek oradan distribütör'e gidecek oradan onay gelecek falan

dediğim gibi biosla alakalı ekran kartında problem olmayabilir yapabiliyorsan kendin dediğim şekilde yaparsan çözülür diye düşünuyorum aynı sorunu yaşıyanlar oldu bu şekild
Keşke İlk önce buraya konuyu açıp ondan sonra işlem yapsaydım google ve youtubede bu konuyu çok araştırdım ama buraya bakmak hiç aklıma gelmedi. Artık geri gönderdik gençer gamingin insafına kalıp 1 ay içerisinde gelir ve aynı sorunu yaşarsam burada ki adımları uygulayacağım Teşekkür ederim

Son düzenleme:

WhoCares

80+ Silver
beelki bu sitede alıp aynı sorunu yaşayan olmuştur diye konu olarak açtım, iadesini yaptım fakat işte kargo süreleri çok uzun daha firmaya gidecek oradan distribütör'e gidecek oradan onay gelecek falan

Keşke İlk önce buraya konuyu açıp ondan sonra işlem yapsaydım google ve youtubede bu konuyu çok araştırdım ama buraya bakmak hiç aklıma gelmedi. Artık geri gönderdik gençer gamingin insafına kalıp 1 ay içerisinde gelir ve aynı sorunu yaşarsam burada ki adımları uygulayacağım Teşekkür ederim
sağlık olsun umarım kısa zamanda eline ulaşır

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
eren zeybek
sağlık olsun umarım kısa zamanda eline ulaşır
Umarım size bir soru daha sorabilir miyim ?
Ekran kartının gönderirken Saat 14:00' gibi firmaya yazdım bu şekilde mi göndereyim, yoksa koli içinde mi diye.
15:30'a kadar cevap bekledim cevap gelmeyince orjinal kutusuna ben direkt aras kargo koli bandı çektim ağzına ve bir tur gövdesine. Üzerinede 'dikkat kırılır'' yazısı yapıştırdık.
15:45'de gençer gaming bir koliye koyun diye mesaj atmış ama iş işten geçmişti. Kargocuya tekrar gidip yapıştırdığım koli bantlarının bır kısmını söktüm ama baktım dışındaki ambalaj'a zarar veriyor ( yazıları söküyor) bu yüzden direkt koliye koydum bantlayıp yolladım. Bu durum bana bir sıkıntı açar mı ? iade/garanti kapsamında

WhoCares

80+ Silver
Umarım size bir soru daha sorabilir miyim ?
Ekran kartının gönderirken Saat 14:00' gibi firmaya yazdım bu şekilde mi göndereyim, yoksa koli içinde mi diye.
15:30'a kadar cevap bekledim cevap gelmeyince orjinal kutusuna ben direkt aras kargo koli bandı çektim ağzına ve bir tur gövdesine. Üzerinede 'dikkat kırılır'' yazısı yapıştırdık.
15:45'de gençer gaming bir koliye koyun diye mesaj atmış ama iş işten geçmişti. Kargocuya tekrar gidip yapıştırdığım koli bantlarının bır kısmını söktüm ama baktım dışındaki ambalaj'a zarar veriyor ( yazıları söküyor) bu yüzden direkt koliye koydum bantlayıp yolladım. Bu durum bana bir sıkıntı açar mı ? iade/garanti kapsamında
benim bildiğim kadari ile iadelerde ürünün ambalajına zarar gelince iade almiyor bazi firmalar gençer gaming i bilemiyorum arayip sorsanız daha iyi olur

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
906,896
Üyeler
140,720
Son üye
chenkov
Top Bottom