Neler Yeni

Donanım arşivinden aldığım sistemde sıkıntı var yardım eder misiniz

Hard Kapitalizim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Hard kapitalist
İlgilendiği Kategoriler
Yönetim
Arkadaşlar merhaba
zamanında bunu almıştım ama oyunlarda takılmalar meydana geliyor Euro truck oynuyorum gpu kulanimi bir anda düşüyor farming oynuyorum bir anda düşüyor dead oynuyorum bir anda düşüyor ne yapsam düzelmedi bios kaynaklı dedim önceki biosa geçtim düzelmedi ramlerim sıkıntılıdır belki dedim tek tek çalıştırdım yine olmadı ddu ile sürücüleri sildim yükledim tık Yok ne yapacağım ben bu durumda başka bir çözüm kalmadı elimde

Ahmet Kocar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
409
İsim
Ahmet Kocar
Goodram i gskill ramlerle değiştir düzenlediğini göreceksin

Hard Kapitalizim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Hard kapitalist
İlgilendiği Kategoriler
Yönetim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ahmet Kocar

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
409
İsim
Ahmet Kocar
Peki elimde yok onlardan eski bilgisayarımda olanı taksam denesem nasıl olur
Mesaj otomatik birleştirildi:

Niye takılıyor olabilir ki bu kullandığım ramler sıkıntılı mı
Eski bilgisayarındaki ramler ddr4 ise takabilirsiniz

Hard Kapitalizim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Hard kapitalist
İlgilendiği Kategoriler
Yönetim
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sanırım değil bir bakicam

Peki niye böyle oluyor sebebini biliyor musunuz

Ram neden sebep olur ki buna yetmiyor mu yani anlamına geliyor

Ahmet hocam ram ise ciden hemen alicam fakat korkum tekrar etmesi ne yapabilirim

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,731
İsim
Emre Zengin
Arkadaşlar merhaba
zamanında bunu almıştım ama oyunlarda takılmalar meydana geliyor Euro truck oynuyorum gpu kulanimi bir anda düşüyor farming oynuyorum bir anda düşüyor dead oynuyorum bir anda düşüyor ne yapsam düzelmedi bios kaynaklı dedim önceki biosa geçtim düzelmedi ramlerim sıkıntılıdır belki dedim tek tek çalıştırdım yine olmadı ddu ile sürücüleri sildim yükledim tık Yok ne yapacağım ben bu durumda başka bir çözüm kalmadı elimde
CrsytalDiskMark adlı programı indirip SSD'ye yazma ve okuma hız testi yapar mısın?

Aquaman

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
87
İsim
Mert Balamut
Temiz kurulum tavsiye ederim. Temiz kurulumdan sonra depolama birimlerini crsytaldismak programı ile test et (YouTubeden bakabilirsin örneklerine) depolamalarin sorunsuz çıkarsa ve temiz kurulumdan sonra takılmalar droplar devam eder ise ramleri değiştir elindekileri satıp daha düzgün bilindik ramler tercih et. Bios konusunda biosu güncel hale getirdikten sonra biostan eğer yaptığın ayarlar var ise tekrardan kontrol ederek yap. Goodram ile sorun yaşayan çok insana hem burda hem gözümle çok şahit oldum. Bana da yüksek ihtimalle ram kaynakli gibi geliyor. Son olarak unutmadan Windows temiz kurulumdan sonra güç ayarini nihai performans olarak ayarla.

Hard Kapitalizim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Hard kapitalist
İlgilendiği Kategoriler
Yönetim
CrsytalDiskMark adlı programı indirip SSD'ye yazma ve okuma hız testi yapar mısın?
Screenshot_2024-05-25-21-37-07-22_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Temiz kurulum tavsiye ederim. Temiz kurulumdan sonra depolama birimlerini crsytaldismak programı ile test et (YouTubeden bakabilirsin örneklerine) depolamalarin sorunsuz çıkarsa ve temiz kurulumdan sonra takılmalar droplar devam eder ise ramleri değiştir elindekileri satıp daha düzgün bilindik ramler tercih et. Bios konusunda biosu güncel hale getirdikten sonra biostan eğer yaptığın ayarlar var ise tekrardan kontrol ederek yap. Goodram ile sorun yaşayan çok insana hem burda hem gözümle çok şahit oldum. Bana da yüksek ihtimalle ram kaynakli gibi geliyor. Son olarak unutmadan Windows temiz kurulumdan sonra güç ayarini nihai performans olarak ayarla.
Dostum çok sağol yardımlarınız için ben dediğiniz gibi satın alcam ram yakın zamanda disk testim ektedir zamanında yapmıştım SS elimde
Screenshot_2024-05-25-21-37-07-22_99c04817c0de5652397fc8b56c3b3817.jpg

Temiz kurulumu yaptım bu arada hemde 3 kere USB ile kurulum yaptım tık yok

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,731
İsim
Emre Zengin
Alıntıyı görüntüle

Dostum çok sağol yardımlarınız için ben dediğiniz gibi satın alcam ram yakın zamanda disk testim ektedir zamanında yapmıştım SS elimde Alıntıyı görüntüle

Temiz kurulumu yaptım bu arada hemde 3 kere USB ile kurulum yaptım tık yok
Bu M2 SSD testini zamanında yaptım derken ilk aldığın zaman mı yaptın?

Hard Kapitalizim

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
153
İsim
Hard kapitalist
İlgilendiği Kategoriler
Yönetim
Bu son dedikleriniz şu an sistemde aynen dediğiniz gibi o zaman katilimiz ram değil mi tüm oklar onu gösteriyor

Bu M2 SSD testini zamanında yaptım derken ilk aldığın zaman mı yaptın?
Hayır 2 gün önce

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,731
İsim
Emre Zengin
Bu son dedikleriniz şu an sistemde aynen dediğiniz gibi o zaman katilimiz ram değil mi tüm oklar onu gösteriyor

Hayır 2 gün önce
M2 SSD de sorun görünmüyor.

Top Bottom