Neler Yeni

"Dosya virüslü olduğundan veya istenmeyecek yazılım içerdiğinden" hatası

nescute

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kutay Urcan
Selamlar arkadaşlar,

Monster Abra A7 model laptop bilgisayar kullanıyorum. Biliyorsunuz ki ömür boyu bakım hizmeti mevcut. Yaklaşık 1 senedir bakıma göndermemiştim, 11 Eylül tarihinde bilgisayarımı Monster yetkili servisine gönderdim, bugün geldi. Servise gönderirken istediklerim olarak iç temizliği ve format talep etmiştim, içerisindeki işime yarar dosyaları tamamen ayırdım, herşeyi silebilirsiniz dedim. Şimdi yaşadığım sorunla ilgili olarak öncelikle şunu söyleyebilirim, yüklü olan bir uygulamayı silmek istediğimde bana ekran görüntüsündeki gibi hata veriyor. Örneğin steam'i indiriyorum, valorantı indiriyorum, Logitech GHUB (mouse driver) dosyasını indiriyorum. Hangisini silmek istersem istiyim bu şekilde hata veriyor. Yani hatada belirttiği gibi virüs barındırması imkansız olan dosyalarda bu hatayı veriyor. Bilgisayarı gönderdiğim arayüz, dosyalar vs hepsi aynı şekilde duruyordu, yani bir format söz konusu değildi. Hatta sanki herşeyin kaynak dosyaları silinmiş, sadece launcher dosyaları kalmış gibiydi. Mesela o launcher dosyalarını silerken bu şekilde hata veriyordu. Bilgisayarda virüs olduğunu düşünmüyorum. Mesela Ayarlar > Gizlilik ve Güvenlik > Windows Güvenliği > Windows Güvenliğini Aç butonuna tıklayıp, koruma seçeneğini kaldırıp denemek istedim. O sayfayı da açmıyor, komple simsiyah kalıyor ekran. Örneğin steam i, valorantı, gforce experience uygulamasını indirdim, kurdum, PC yi yeniden başlattıktan sonra olan uygulamalar yine aynı şekilde kaynak dosyaları silinmiş, sadece iconsuz bir şekilde kaynağı olmayan bir dosya gibi duruyor. Açmaya çalışıyorum, silmeye çalışıyorum aynı hatayı veriyor. Kafayı yedim bunun bir çözümü olması lazım.

Ekler

• Dosya-viruslu-oldugundan-veya-istenmeyecek-yazilim-icerdiginden-hatasi.jpg
    Dosya-viruslu-oldugundan-veya-istenmeyecek-yazilim-icerdiginden-hatasi.jpg
    19.9 KB · Hit: 67

cagari

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
cagari
knk sanırım windows 7 kullanıyorsun bide o bilgisayarda windows 7 de olur böyle şeyler temiz kurulumla windows 11 kur en iyisi

cagari

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
cagari
o hatanın arayüzü windows 7 gibi ama
Mesaj otomatik birleştirildi:

neden öyle gözüküyor

nescute

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Kutay Urcan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Haklısın, hatayı google dan aldım buraya ekledim. Şu an ana pc den yazıyorum zaten, diğer laptopta bu sorunu yaşıyorum. O yüzden ordan ss alıp buraya aktarmakla uğraşmak istemedim

cagari

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
131
İsim
cagari
format atıklarından emin değilim diyosan windowsun kendi ayarlarından önemli dosyaları sakla falan diyerek sıfırlayıp göndermişler sanırım o zaman bu şekilde sıkıntılar çıkabiliyo yada kendileri kurcalamışlar dosyaları silmişler format attık ayağına 2 seçenekten biri olsa gerek elinde boş bi usb flash bellek varsa youtubeden rehberlere bakıp format atabilirsin basit bi işlem zaten

Top Bottom