Neler Yeni

Download Hızım 0.10 düşüyor

kthsndl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Tahsin DAL
Arkadaşlar Türk Telekom 24 mgbt internet bağlantısı kullanıyorum bulunduğum bölge dolasıyla alabileceğim en yüksek hızı kullanıyorum ama uzun zamandır DOWNLOAD HIZIM 0,10 0,15 lere düşüyor ama işin tuhaf yani ise upload hızımın değeri hiç değişmiyor modemimi sıfır modem ile bugün değiştir bilgisayarım cat6 kabloyla bağlı aynı sorunu Wi-Fi ile de yaşıyorum naısl bi yol izlemem gerekiyor acaba ? Wİ-Fİ kapatıp tek bilgisayar kullandığımda bile aynı sorunu yaşıyorum
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekran Alıntısı.JPG

leroxy

80+ Platinum
En İyi Cevap
24
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,886
İsim
Alp
İlgilendiği Kategoriler
İnternet Hizmetleri - Yayın Servisleri - Riot Games
Arkadaşlar Türk Telekom 24 mgbt internet bağlantısı kullanıyorum bulunduğum bölge dolasıyla alabileceğim en yüksek hızı kullanıyorum ama uzun zamandır DOWNLOAD HIZIM 0,10 0,15 lere düşüyor ama işin tuhaf yani ise upload hızımın değeri hiç değişmiyor modemimi sıfır modem ile bugün değiştir bilgisayarım cat6 kabloyla bağlı aynı sorunu Wi-Fi ile de yaşıyorum naısl bi yol izlemem gerekiyor acaba ? Wİ-Fİ kapatıp tek bilgisayar kullandığımda bile aynı sorunu yaşıyorum

Alıntıyı görüntüle
Hangi modemi kullanıyordunuz? Hangi modeme geçtiniz?

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,633
İsim
Yok

Alıntıyı görüntüle
Modem hat değerlerini paylaş.

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,633
İsim
Yok
CRC sorunu var internette. Bende de oluyordu ama çözümü nedir tam bilmiyorum. Bina içi kabloları yenilemen belki çözüm olabilir çünkü baya bir hat zayıflaması da var Download tarafında.

Geçici çözüm olarak modemden DSL kablosunu çıkartıp birdaha tak. 6 saat falan daha internetin hızlanır, en azından bende öyle oluyordu 😀

kthsndl

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
49
İsim
Tahsin DAL
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
CRC sorunu var internette. Bende de oluyordu ama çözümü nedir tam bilmiyorum. Bina içi kabloları yenilemen belki çözüm olabilir çünkü baya bir hat zayıflaması da var Download tarafında.
ben müstakil bi evde yaşıyorum dışarıda telefon direğinden gelen kablolar daha 5 6 ay önce yenilendi ne yaptıysak ne ettiysek telekomla bulamadık sorunu çözemedik yani

aynen öyle modeme reset atınca kendine geliyor sonra tekrar bir daha başlıyor

Paradox

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
76
İsim
muammer zeki
ben müstakil bi evde yaşıyorum dışarıda telefon direğinden gelen kablolar daha 5 6 ay önce yenilendi ne yaptıysak ne ettiysek telekomla bulamadık sorunu çözemedik yani

bendede oluyordu bi aralar bilgisayar harici tv falan bağlımı

Kartal34

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,633
İsim
Yok

Altyapı da iyi aslında hat zayıflaması olmasa 50Mbps bile alınır gibi bu altyapıdan. Bir yerde bir sorun var ama çözümünü ben de bilmiyorum. Bende en düşük 2-3Mbps oluyordu internet onu da geçici çözümle çözüyordum. Sonra eve Fiber geldi ona geçtik. Kısa süre kullandığım için çok üstüne gitmedim sorunun.

@alpolojix Bu sorunun çözümünü biliyor musun?

Top Bottom