Neler Yeni

Drift Kart projesi için 48v li-ion batarya nasıl şarj edilir?

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Sinan çil
Bütçe
1500
Merhaba, herkese iyi günler dilerim. Antalyada bulunmaktayım ce üzerinde bulunduğum bir araç projesi var. Taxi garage youtube kanalındaki drift kart projesini gerçekleştirmek istiyorum ve başladımda. 7 gün 12 saat bir restoranda çalışarak bir ön sermaye oluşturdum ve bu projeye atıldım. Gerekli kaynak ustası vb. Kişileri zorda olsa buldum. Gerekli şasi tasarımları araştırarak ortaya net bir şekil koyduk. Kaynak işleri vs. Tamam ama tek bir sıkıntım var, elektrik motoru kullanıyorum, motoru çalıştıracak kontrol beyinide tamam, ama batarya yok. İnternette baktığım zaman 48v 20ah li ion hazır bataryalar var ve bu akım değerleri kontrol beyini için uygun değil. Kendim bms devresi alıp pilleride hesaplanan değerdeki adet kadar alıp bataryayı yapmayı düşündum ama şarj edeceğimi bilemiyorum. İnternete baktım ama kafam hala karışık. Akü fiyatlarına baktım Allah kerim dedirtti. Bana bu sorunun nasıl çözüleceği ve neler gerektiğini bilen varsa yazabilir mi? Projede kullanılacak kontrol beyini fotosunu atacağım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca bütçe pil için, onun dışında bms önerileri alabilirim ve şarj aleti vs.

Ekler

• Screenshot_20230813_040928_Hepsiburada.jpg
    Screenshot_20230813_040928_Hepsiburada.jpg
    552.7 KB · Hit: 43
  • Screenshot_20230813_040939_Hepsiburada.jpg
    Screenshot_20230813_040939_Hepsiburada.jpg
    462.5 KB · Hit: 46
  • 20230811_165833.jpg
    20230811_165833.jpg
    915.5 KB · Hit: 43

keremgencer_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Kerem Gencer
İnternette baktığım zaman 48v 20ah li ion hazır bataryalar var ve bu akım değerleri kontrol beyini için uygun değil.
Kontrol beyni 48 volt ile çalışıyorsa, 48 volt 20 amperlik bir batarya ile direkt kullanılabilir. Eğer beslemek istediğiniz parçanın çekeceği amper değeri güç kaynağının amper değerinden fazla ise sorun çıkarır fakat güç kaynağının verebileceği amperin beslenen parçanın çektiği amperden fazla olması bir sıkıntı oluşturmaz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Sinan çil
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Onda sıkıntı yok, kontrol beyini'nin çektiği akım 40 amper, en az 80-120A bir batarya yapmam lazım ama şarj olayı sıkıntılı. Bataryayı nasıl şarj edeceğim tam olarak bilmiyorum. 1 li ion pili şarj 1s şarj modülü ile şarj edebilirsin ama burada yüksek gerilim ve kapasite söz konusu.

keremgencer_

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
486
İsim
Kerem Gencer
Onda sıkıntı yok, kontrol beyini'nin çektiği akım 40 amper, en az 80-120A bir batarya yapmam lazım ama şarj olayı sıkıntılı. Bataryayı nasıl şarj edeceğim tam olarak bilmiyorum. 1 li ion pili şarj 1s şarj modülü ile şarj edebilirsin ama burada yüksek gerilim ve kapasite söz konusu.
48 volt 40 amper için 2 tane 48 volt 20 amper bataryayı paralel bağlayabilirsin ama hem cebini yakar hem de şarj konusu sıkıntı çıkarır. Benim de çok bir bilgim yok o konularda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Enes
İnternette isteğe özel pil hazırlayan kişiler var. Özellikle elektrikli bisiklet için kullanıyorlar ama siz onlara söyleyip özel hazırlatabilirsiniz şarj aletinide yapacaklardır size büyük bir kolaylık sağlar örek olarak pillibisiklet youtube kanalı yada internet sitesinden ulaşabilirsiniz. Böyle yerlerden pilinizi kendiniz yaptırırsanız size özel ölçülerde hazırlayıp şarj aletinide vereceklerdir iyi günler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,867
Üyeler
156,532
Son üye
Aarass
Top Bottom