Neler Yeni

DROP SEBEBI NEDIR

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,456
İsim
Adem
valla napicagimi bilmiyorum gecen yine butarz bi blog actim herkes RAM al diyordu cokta butcem yok
yaklaşık 1 yıl önce fivem oynuyordum ve 2 yıllık bir fivem geçmişim var 1 yıl boyunca yetkililik yaptım bu dönemde oynarken yaşadığın sorunu bende yaşıyorum sadece araba sürerken deli gibi fps drop yiyordum insanlar bana ram al diyorlardı ama sorun hddymiş ve ram alsaydım düzelmeyecekti bence güvenip ssd almalısın ama sana ssd aldırmakta ikna edip çözülmemesi durumunda üzülürüm bu yüzden sana al düzelir gibi net şeyler söyleyemem ama ben böyle çözdüm.

semihsn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Semih Sunman
Peki 8gb RAM kullanıyorum 2400mhz ben neden drop yaşamıyorum bunu açıklayabilir misin ?
peki ssd alsam 240 alabilirim en fazla butcem okadar sadece windowsu atsam yetemi yoksa gta ve fivem dahil atmammi gerekir

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,456
İsim
Adem
peki SSD alsam 240 alabilirim en fazla butcem okadar sadece windowsu atsam yetemi yoksa gta ve fivem dahil atmammi gerekir
windows fivem gtayı atman gerekiyor.bende bunlar varken 50gb felan boş yer vardı. SSD bütçeni 390tl felan uyarsa samsung 860evo serisini öneriyorum gerçekten kaliteli ssd 5yıl garantisi vs var

Sistemindeki işlemci ne kardeşim?
i3 7100

MEVbaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Musa Emre Varol
windows fivem gtayı atman gerekiyor.bende bunlar varken 50gb felan boş yer vardı. SSD bütçeni 390tl felan uyarsa samsung 860evo serisini öneriyorum gerçekten kaliteli SSD 5yıl garantisi vs var

i3 7100
Intel sistemden bahsediyorsun. Bende de Intel var , 4 GB ram var fakat drop filan yok. AMD sistemlerde iki kanal ram çok önemli, o yüzden ben ramdan kaynaklandığını düşünüyorum. Zira çoğu kişi de ram alınca düzeldiğini söylemişti

SariSapy

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
123
İsim
Akif AKTAŞ
GTA 5 FIVEM oynuyorum arkadaslar genellikle araba ile giderken felan drop yiyorum en yuksekte fpsim 50 felan ama saniyelik 15 20 bazen 7 5 felan oluyor drop yedigim zamanda sagda yazilar cikiyor
Sistem
inno3d gtx 1650 super 4gb
ryzen 5 1600
Corsair vengeace lpx 8 3000mhz RAM
biostar b450mh
segaete 1tb HDD

Benim tahminim RAM yetersizliginden sadece fivem 3500 mb felan kullaniyor
sebebi sizce nedir
Ram.

MEVbaba

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
142
İsim
Musa Emre Varol
Intel sistemden bahsediyorsun. Bende de Intel var , 4 GB RAM var fakat drop filan yok. AMD sistemlerde iki kanal RAM çok önemli, o yüzden ben ramdan kaynaklandığını düşünüyorum. Zira çoğu kişi de RAM alınca düzeldiğini söylemişti
Bu arada SSD filan kullanmıyorum, bence depolamayla alakası yok.

Oneomous

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,456
İsim
Adem
Bu arada SSD filan kullanmıyorum, bence depolamayla alakası yok.
Sorunun nedenlerinden 1 tanesi depolamayla alakalı ama bu sorun onla alakalı olmayabilir bilemiyorum o kadar
peki SSD alsam 240 alabilirim en fazla butcem okadar sadece windowsu atsam yetemi yoksa gta ve fivem dahil atmammi gerekir
En basiti şu arkadaşın varsa ramler uyumluysa gidip al tak dene uyumlu değilse senin tercihin.

semihsn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Semih Sunman
Top Bottom