Neler Yeni

Dün çıkan Forza Horizon 5 oyunu hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Fury35

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
252
İsim
Mansur
Vites geçişlerindeki sesler de çok iyi olmuş hocam, birde artık aracın hızlı gittiğini hissediyorsunuz diyor oynayan bir tanıdığım, fh4 te atıyorum 300 ile giderken 150 gibi hissettiriyordu
Aynen öyle olmuş araba hızlanınca motorun çıkardığı ses arabanın hızlı gittiğini açıkça belli ediyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İlerde araba gelecektir mutlaka güncellemelerle yeni arabaları getireceklerdir
Anlamadığım şey bir araba oyunundan daha ne bekliyorsunuz ki onu anlamadım nasıl bir yenilik bekliyorsunuz
Hocam yarı haklısınız bence bu tür oyunların piyasaya hakim olması için bizim aklımıza bile gelmeyecek türde yenilik yapmaları şart, tabi dediğiniz gibide artık ne getirebilirlerki diyede düşünüyor insan fakat ubisoftun araç oyunu gibi süraat teknesi, uçak veya motor getirebilirlerdi, sadece bu bile bu oyun için büyük bir değişiklik demek çünkü araç sürmeden sıkıldıysanız uçak uçurabilir ondan da sıkıldıysanız süraat teknesi kullanabilirdiniz.

Dahası  
Reaksiyon skoru
233
İsim
painkiller - ağrı kesici - ızdırap dindirici
Forza 4 oyununun zaten grafikleri harikaydı e böyle olunca yeni çıkardıkları oyununda da grafik açısından sadece bir tık arttırabiliyorlar
Sadece grafik olsa yine iyi. Yarış esnasındaki arayüz bile aynı gibi resmen.

Skynel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,735
İsim
Eren Yeager
Aynen öyle olmuş araba hızlanınca motorun çıkardığı ses arabanın hızlı gittiğini açıkça belli ediyor.

Hocam yarı haklısınız bence bu tür oyunların piyasaya hakim olması için bizim aklımıza bile gelmeyecek türde yenilik yapmaları şart, tabi dediğiniz gibide artık ne getirebilirlerki diyede düşünüyor insan fakat ubisoftun araç oyunu gibi süraat teknesi, uçak veya motor getirebilirlerdi, sadece bu bile bu oyun için büyük bir değişiklik demek çünkü araç sürmeden sıkıldıysanız uçak uçurabilir ondan da sıkıldıysanız süraat teknesi kullanabilirdiniz.
Tabii ki aslında motor gelebilirmiş ama işte hocam sonuçta oyun bir araba oyunu ve araba hissiyatini verebilecekleri en iyi şekilde verdikten sonra pek bir şey yapamazlar

Fury35

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
252
İsim
Mansur
Tabii ki aslında motor gelebilirmiş ama işte hocam sonuçta oyun bir araba oyunu ve araba hissiyatini verebilecekleri en iyi şekilde verdikten sonra pek bir şey yapamazlar
Doğru hocam haklısınız sonuçta sadece araba kısmına odaklandıkları için diğer şeyleri getirirlerse hespine aynı odaklanmak zor gelecektir, belki getirmiş olsalar bile sadece araba kısmında güncellemeler yayınlarlardı.

gamepass de 8 kasımda çıkıyor daha oynamadım oynucam
Ben 9 diye gördüm

erencavdarr

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
631
İsim
Eren Çavdar
Araçların sesleri vs. çok uğraşılmış bir oyun ama ben biraz daha güzel beklerdim benim beklentimi tam karşılayamadı eğer beklediğim gibi olsaydı direkt alacaktım şuanda indirimi bekleyebilirim FH4 çok aratmaz; Güzelim oyundan güncelleme desteğini falan kestiler oyunu oynayan o kadar azalmazdı yanlış yaptılar

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,479
İsim
Taha yücel
Doğru hocam haklısınız sonuçta sadece araba kısmına odaklandıkları için diğer şeyleri getirirlerse hespine aynı odaklanmak zor gelecektir, belki getirmiş olsalar bile sadece araba kısmında güncellemeler yayınlarlardı.

Ben 9 diye gördüm
Screenshot_13.png

8 kasıma daha beklicez pazartesiye kadar

Fury35

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
252
İsim
Mansur
Araçların sesleri vs. çok uğraşılmış bir oyun ama ben biraz daha güzel beklerdim benim beklentimi tam karşılayamadı eğer beklediğim gibi olsaydı direkt alacaktım şuanda indirimi bekleyebilirim FH4 çok aratmaz; Güzelim oyundan güncelleme desteğini falan kestiler oyunu oynayan o kadar azalmazdı yanlış yaptılar
Yani, dediğiniz doğru zaten hali hazırda forza 4 oynayan kitle çoktu yeni oyun bekleyebilirdi, yeni oyun forza 4 oyunun kitlesine biraz zor yetişir diye düşünüyorum hem maddi kısmı hemde zaten oyunun önceki sürümünü oynayıp sıkılmış kitle var

Alıntıyı görüntüle
8 kasıma daha beklicez pazartesiye kadar
Ben 8 kasımda hemen deneyeceğim eğer beğenirsem oyunu yinede almam bu oyuna bu kadar parayı asla vermem ama indirimlerde iyi şekilde inerse fiyatlar alabilirim, black fridayda bir ihtimal yapabilirler ama oyun yeni çıktığı için büyük ihtimal yapmayabilirlede.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Forza horizon’un olayı bu. Beğenmeyen almak zorunda, oynamak zorunda DEĞİL. Ben 500₺ verdim premium edition aldım. Oynadıkça iyiki almışım diyorum. Oyun gayet güzel. Hatta 4’ten çok daha güzel.

TahaCel

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
9,479
İsim
Taha yücel
Yani, dediğiniz doğru zaten hali hazırda forza 4 oynayan kitle çoktu yeni oyun bekleyebilirdi, yeni oyun forza 4 oyunun kitlesine biraz zor yetişir diye düşünüyorum hem maddi kısmı hemde zaten oyunun önceki sürümünü oynayıp sıkılmış kitle var

Ben 8 kasımda hemen deneyeceğim eğer beğenirsem oyunu yinede almam bu oyuna bu kadar parayı asla vermem ama indirimlerde iyi şekilde inerse fiyatlar alabilirim, black fridayda bir ihtimal yapabilirler ama oyun yeni çıktığı için büyük ihtimal yapmayabilirlede.
bende almıcam gamepasim var ocağın bilmem kaçında bitiyor o zaman kadar oynarım sonra silerim

Fury35

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
252
İsim
Mansur
Forza horizon’un olayı bu. Beğenmeyen almak zorunda, oynamak zorunda DEĞİL. Ben 500₺ verdim premium edition aldım. Oynadıkça iyiki almışım diyorum. Oyun gayet güzel. Hatta 4’ten çok daha güzel.
Hocam bastıra bastıra söylemişsinizde sanki eleştiri hakkımız yokmuş gibi, dediğiniz gibi kimse almak oynamak zorunda değil fakat eleştirebiliriz herkesin zevki farklı aynı olsa bile fikir ayrılığına düşülen noktalar olabilir yani bu şekilde üstelemenize gerek yoktu.

Psyduck

80+ Platinum
En İyi Cevap
16
Hocam bastıra bastıra söylemişsinizde sanki eleştiri hakkımız yokmuş gibi, dediğiniz gibi kimse almak oynamak zorunda değil fakat eleştirebiliriz herkesin zevki farklı aynı olsa bile fikir ayrılığına düşülen noktalar olabilir yani bu şekilde üstelemenize gerek yoktu.
Aslında söylemek istediğim şey şu, ben 1. oyundan beri horizon oynarım. Oyunda zaten hemen hemen hiç bir şey değişmiyor. 1-2-3-4-5 hepsi hemen hemen birbirinin aynısı. Adamlar zaten farklı bir şey vaadetmiyor. Ona rağmen 5. Oyun ilginç bir şekilde çok yüksek puanlar aldı. Grafiksel olarak üzerine çok fazla şey koymuşlar. Harita desen gelmiş geçmiş en büyük horizon haritası. Oyun fizikleri şu an rakipsiz. Etkinlikler güzel, oyunda şu eksik diyebileceğimiz bir şey yok. Yani artık bunu da beğenmeyen varsa oynamamakta özgür. Yazdıktan sonra ben de farkettim biraz sert olmuş ama durum bu :kizginpeepo:

Top Bottom