Neler Yeni

Düşük Bütçeli Ryzen 9 7950x Sistem

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Hüseyin
Merhabalar,
Cpu Render işlerim için bir kaç tane R9 7950x Sistem toplamayı düşünüyorum. Benim için önemli olan işlemcinin tam performansta uzun süre çalışabilmesi. Sisteme ekran kartı almayacağım. Ram 64 gb rgbsiz düşük bütçeli olabilir. Soğutması için de anakartları kendimin yaptığı mobilyadan bir kutunun içine yerleştirerek klima gibi bir sistemle 5-10 derecelere sabitleyip kullanmayı düşünüyorum. Bilgisi olan arkadaşlar yorum yapabilirse çok memnun olurum. Ana konu olarak aklıma takılanlar şu şekilde ;

1-Sadece r9 7950x odaklı bir sistem için en düşük bütçeli önereceğiniz bir anakart var mı ? ( İlla x670 mi olmalı yoksa a620 veya b650 chipsetli anakartlar olabilir mi ) (anakartta 5 ghz ethernet portu olması iyi olabilir ama o kadar önemli değil.)(4 adet ram slotu olan micro veya mini atx de olabilir.) ( anakart + ları olarak söylenen ses çıkışları, wifi, pcl express slot sayısı vs hiç önemi yok benim için)

2-Ben 650 watt bir power supply iş görür diye düşünüyorum sizin yorumunuz ne olur ? (Sonuçta ekran kartı yok )

3-Ram olarak 2x32 gb takacağım ama anakartta 4 adet slot olmalı istediğimde 128 e çıkarabileyim. Marka olarak Transcent 32 gb ramler nasıl ram olarak öneriniz ne olur ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
911,404
Üyeler
141,442
Son üye
bitlis
Top Bottom