Neler Yeni

Düşük gpu ve cpu kullanımı

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Burak Mutlu
3070 Tİ lı bir laptopa sahibim
csgo da 150 üzeri fps göremiyorum.
Ekran kartı kullanımı da düşük!
Arada bir 40 olunca fps 200 e fırlıyor ama hem işlemci hem gpu da 40 ın üzerini göremedim.
Yardım edebilir misiniz?
Mesaj otomatik birleştirildi:

3070 Tİ lı bir laptopa sahibim
csgo da 150 üzeri fps göremiyorum.
Ekran kartı kullanımı da düşük!
Arada bir 40 olunca fps 200 e fırlıyor ama hem işlemci hem gpu da 40 ın üzerini göremedim.
Yardım edebilir misiniz?
https://www.hepsiburada.com/acer-ni...ilir-bilgisayar-nh-qgley-002-pm-HBC00004DG339 laptopum bu arkadaşlar

xTURANN

80+ Bronze
CS2 oynuyorsan 150 FPS Falan ortalama sayılır. Zaten 400 - 500 üstünü doğru düzgün kimse göremiyor.
CS1 oynuyorsan işlemcin nedir ? Kaç GB Ram'in var ?

chary

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
𝔖𝔞𝔪𝔢𝔱
İlgilendiği Kategoriler
Sistemsel Sorunlar / Ekipman
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Burak Mutlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sistem tek ram 16GB mı? çift kanal değilse FPS düşüklüğü ve droplar olur.
fps düşüklüğünü anlarım da 110 larda gezmesi normal mi veya gpu kullamının 25-30 larda dolaşması? bilmediğimden soruyorum

chary

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
𝔖𝔞𝔪𝔢𝔱
İlgilendiği Kategoriler
fps düşüklüğünü anlarım da 110 larda gezmesi normal mi veya gpu kullamının 25-30 larda dolaşması? bilmediğimden soruyorum
CS:GO GPU kullanımı yüksek bir oyun değil işlemci tabanlı. Ayrıca çift kanal ram olursa gpu kullanımı daha da iyileşir fps artar.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Burak Mutlu
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
CS:GO GPU kullanımı yüksek bir oyun değil işlemci tabanlı. Ayrıca çift kanal ram olursa gpu kullanımı daha da iyileşir fps artar.
cpu kullanımı da 40 ı geçmedi usta. Çift ram yapmak lazım onu anladım da bilemedim.

xTURANN

80+ Bronze
CS GPU Kullanan bir oyun değil. %30 ila %50 arası GPU kullanır gerisi CPU ve RAM. Ram'in slot sayısı önemli. 2X8 ise Bir yerlerde sorun vardır. Donanımsal, yazılımsal. CS için dosya doğrulaması yap belki bir şeyler olur. Başlatma seçeneklerinde bir şeyler varsa sil.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Burak Mutlu
Oyun içerisindeki Çoklu CPU kullanımı ayarı aktif mi?
etkin reis. Oyun içi ayarların hepsi doğru 2 şekilde de denedim. Düşük ve Yüksek olmak üzere. Pc de 1660 superim vardı onda 300 fazla fps alıyordum laptop 3070ti ile yanına bile yaklaşamadım

chary

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
𝔖𝔞𝔪𝔢𝔱
İlgilendiği Kategoriler
etkin reis. Oyun içi ayarların hepsi doğru 2 şekilde de denedim. Düşük ve Yüksek olmak üzere. Pc de 1660 superim vardı onda 300 fazla fps alıyordum laptop 3070ti ile yanına bile yaklaşamadım
Başlatma seçeneklerine -high yazıp dene birde. Bi tek CS:GO'da böyle ise oyun dosyalarını doğrula yap veya oyun sil yükle yap. Ekran kartı 4090 dahi olsa fps ni işlemci yükseltir CS:GO'da.

Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Burak Mutlu
Başlatma seçeneklerine -high yazıp dene birde. Bi tek CS:GO'da böyle ise oyun dosyalarını doğrula yap veya oyun sil yükle yap. Ekran kartı 4090 dahi olsa fps ni işlemci yükseltir CS:GO'da.
cpu kullanımı lolde de 19 üstünü görmedi. Benchmark yaptığımda işlemci gayet iyiydi. Ne dediyseniz yaptım olmadı iade mi etsem? Üniversite için almıştım. Bu kadar kötü mü yoksa bende mi sıkıntı var bilemedim.

Top Bottom