Neler Yeni

Düz Lise İle Meslek Lisesi Farkı???

Basrii

80+ Bronze
Şuan herkes düz lise okuma derdinde. Ama çoğu öğrenci liseden mezun olunca iş bulamıyor. Yani kısaca üniversite okuması şart oluyor. Ben anadolu meslek okuyorum ve otomasyon programcılığı görüyorum. 11. Sınıfım ve mezun olduğumda net 5 6 bin lira maaşım var. Ve illaki üniversite okumak şart değil. Ailelerin çocuklarını meslek lisesine göndermemeye çalışmasını anlamıyorum. Bana kalırsa iyi bir meslek lisesi düz liseye bin basar. Ama meslek lisesinde tek sıkıntı atölye derslerine önem veriliyor. Kişi normal derslerdeki farkı kendi çalışıp kapatması gerek. Tek dezavantajı bu olabilir bana kalırsa. Düşüncelerinizi bekliyorum???

Basrii

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
5-6 bin lira maaşı nası garantiledin kanka çok iyimiş
Fabrikalardaki tüm otomatik veya yarı otomatik makinaların kodlarını yazıyoruz. Şemaları 3D program üzerinden oluşturup test yapıyoruz. Kullandığınız her üründe otomasyon makinalarının emeği var, bunların altyapısını hazırlayan bizleriz.

Araba

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,031
İsim
araba
Fabrikalardaki tüm otomatik veya yarı otomatik makinaların kodlarını yazıyoruz. Şemaları 3D program üzerinden oluşturup test yapıyoruz. Kullandığınız her üründe otomasyon makinasının emeği var, bunların altyapısını hazırlayan bizleriz.
kaç yaşında başladın

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10

Omnissiah

80+ Bronze
Okuduğun meslek lisesi önemli diye düşünüyorum. Bende meslekte okudum ama son sene özele geçtim. Ben kötü bir yerde okuduğumdan sevmemiştim. Keşke düz liseye geçiş yapıp devam etseydim diyordum çünkü cidden matematik olsun fen olsun türkçe olsun meslek lisesinde adam akıllı ders dinleyemiyordum. Öğretmen anlatıyor ama sınıf bildiğiniz gece külübü gibi sesliydi. Mat hocası berbattı hatta bak bizim mat hocamız birisini tahtaya çıkartır eline kitap verir bütün ders boyunca telefonuyla ilgilenir sonra yazma bitince tahtaya çıkar 5 dk bile sürmeden üstünkörü anlatır dersi bitirirdi. Diğer hocalarda öyleydi yani büyük kayıp yaşadım ders anlamında. Şu an ikinci üniversiteme hazırlanıyorum (ilkini yarıda bıraktım) mat dersini özellikle en temelden alıyorum onlar bitsin temelden fen bilimleri kitaplarını bitirip ortadan başlayıp full soru çözeceğim.

Leonidax

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
901
İsim
Batuhanefe Özer
İlgilendiği Kategoriler
Anime
baya iyimiş olum bune biz niye sürünüyoruz liselerde :D

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR