Neler Yeni

Düz Lise İle Meslek Lisesi Farkı???

Basrii

80+ Bronze
İlim öğrenmek yerine meslek öğrenmeyi tercih edip memnun olduğunuzu belirtmişsiniz garipsedim o yüzden Ya bırak. Düz lise okuyup bir baltaya sap olabilecek miyim demiyor, ilim öğrenmek yerine meslek öğrenmeyi seçmişler diyor. Düz liseye karşı başarılı meslek öğrencileri her zaman 1-0 önde bunu unutma... sen düz lise okuyup mezun olduğunda iş bulamayıp mecbur üniversite okuman gerekecek, ama biz rahatlıkla üniversite okumadan mesleğimiz olduğu için iş bulabileceğiz. Işte o zaman keşke diyeceksin...

Pişmaniye

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,823
İsim
Can BOZKURT
Meslek lisesi okuyorum ben memnunum + ları da düz liselere göre meslek anlamında daha öndesin ve iş bulma olanağın daha çok, liseden mezun olunca Euro pass ve iş yeri açma belgelerine sahip oluyorsun.

samet4747

80+ Platinum
Yanlış düşünüyorsunuz şuan meslek liselerine yığılım var, zamanın da anadolu liselerine olduğu gibi. Yani bizim ülkemiz de durum hep böyle, şuan meslek ihtiyacı var bu yüzden meslek liselerine yığılım oluyor 5 6 seneye meslek lisesi mezunları işsiz kalacak. Üni mezunları gibi...

MrBeast

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,438
İsim
Utku
İlgilendiği Kategoriler
Girişimcilik , e-ticaret , print on demand , shopify , saatler , arabalar , bilgisayar

MahanN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
MahanN Emadi
Fabrikalardaki tüm otomatik veya yarı otomatik makinaların kodlarını yazıyoruz. Şemaları 3D program üzerinden oluşturup test yapıyoruz. Kullandığınız her üründe otomasyon makinalarının emeği var, bunların altyapısını hazırlayan bizleriz.
hangi okul

Dahası  
Reaksiyon skoru
56
İsim
Ahmet Yıldız
Discord
all eyez on me'#2673
kuzenim meslek lisesinden mezun oldu(elektrik elektronik) 1 2 sene iş bulamadı şuan ise asgari ücretle bi fabrikada çalışıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
101
İsim
talha turp
Şuan herkes düz lise okuma derdinde. Ama çoğu öğrenci liseden mezun olunca iş bulamıyor. Yani kısaca üniversite okuması şart oluyor. Ben anadolu meslek okuyorum ve otomasyon programcılığı görüyorum. 11. Sınıfım ve mezun olduğumda net 5 6 bin lira maaşım var. Ve illaki üniversite okumak şart değil. Ailelerin çocuklarını meslek lisesine göndermemeye çalışmasını anlamıyorum. Bana kalırsa iyi bir meslek lisesi düz liseye bin basar. Ama meslek lisesinde tek sıkıntı atölye derslerine önem veriliyor. Kişi normal derslerdeki farkı kendi çalışıp kapatması gerek. Tek dezavantajı bu olabilir bana kalırsa. Düşüncelerinizi bekliyorum???
Meslek lisesi ortamı kötü oluyor o yüzden istemiyorlardir ve ailelerde olan en iyi eğitimi alsın en iyi üniversitelere girsin en zor eğitimleri tamamlasın vs takintisindan hem ortam olarak hemde zorlama derecesi olarak Anadolu ve fen liseleri daha güzel gözüküyor onlara

Top Bottom