Neler Yeni

Durduk yere kapanıyor

Sqwegell

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ali Yılmaz
Arkadaşlar merhaba;

Elimde bulunan biraz eski bir laptop var. Önceden oyun oynarken kapanıyordu, sordum ettim termal macun değiştir dediler. Gittim Zalman, Zm-Stc8 aldım. Dün sürdüm yaydım, genel temizlik de yaptım fan felan. Kapanmamasını beklerken şimdi normal çalışırken de kapanıyor. Youtube'da bir şey izliyorum çat ediyor. Desem ki sıcaklıktan dolayı ama fan hızlı dönmüyor, sessizce veriyor havasını. Açıp süremedim mi diye kontrol ettim, biraz daha ekledim ama yine kapandı.

Sebebi nedir, iyice ölmüş müdür laptop yoksa benim mi hatam var? Şimdiden teşekkürler

En İyi Cevap
7
Şarj aletini kontrol edin. Çünkü pc güç kesiyor, ya anakartta yada adaptör de sorun var. Adaptörün avometre ile voltajı ölçülmesi lazım.

Sqwegell

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ali Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Şarj aletini kontrol edin. Çünkü pc güç kesiyor, ya anakartta yada adaptör de sorun var. Adaptörün avometre ile voltajı ölçülmesi lazım.
Yok, şarj aletinde sorun yok. Dediğim gibi macun yenilemeden önce sadece oyunlarda fan aşırı hızlı dönerken kapanıyordu. Yeniledikten sonra youtube'da takılırken bile kapanıyor. Anakartta ne tür sorun olabilir?

G0KHAN

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
90
İsim
Gökhan Ceylan
Leptopun markası ne bu sorun genelde hp laptoplarda çok oluyor

En İyi Cevap
7
Yok, şarj aletinde sorun yok. Dediğim gibi macun yenilemeden önce sadece oyunlarda fan aşırı hızlı dönerken kapanıyordu. Yeniledikten sonra youtube'da takılırken bile kapanıyor. Anakartta ne tür sorun olabilir?
Macunu çok mu yoksa az mı sürdün ve nereye sürdün? Ayrıca Şarj aletin de sorun olmadığını nereden biliyorsun, ölçtün mü?

Sqwegell

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
2
İsim
Ali Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Leptopun markası ne bu sorun genelde hp laptoplarda çok oluyor
grundig
Mesaj otomatik birleştirildi:

Macunu çok mu yoksa az mı sürdün ve nereye sürdün? Ayrıca Şarj aletin de sorun olmadığını nereden biliyorsun, ölçtün mü?
macunu ekran kartı ve işlemciye sürdüm. şarj aletinde sorun olsaydı zannımca macun yenilemeden önce de normal şekilde kapanırdı

Top Bottom