Neler Yeni

Düşük Cpu Kullanimi + Fps Sorunu

YusufShn01

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
636
İsim
Yusuf Emre Şahin
2133 mhz de kalmış teşekkürler açtım fps artışı oldu lakin yt deki testlerdrki gibi değil ve yine aynı sayılır.
İşlemcin ısınıyor olabilir, kaç derece oyun sırasında

Lightsoff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammed Enes Yavuz
İşlemcin ısınıyor olabilir, kaç derece oyun sırasında
50 derece civarları dolanıyo, lakin işlemci kullanımı %25 - 35 civarında. Voltaj vs ayar artırmak gerekir mi acaba anakart uygulamssından?

freygasm

80+ Gold
50 derece civarları dolanıyo, lakin işlemci kullanımı %25 - 35 civarında. Voltaj vs ayar artırmak gerekir mi acaba anakart uygulamssından?
Herhangi bir şeye dokunma, izlediğin videolarda fpsler genelde dmlerde gösteriliyor.DMde(skiller olmadığı için daha yüksek),birini izlerken,kişi sayısı azaldıkça daha yüksek fps verir.Ortalama fps de stabil fps değildir, izlediğim araştırdığım deneyimlediğim üzere herhangi bir sıkıntın yok, benim de işlemci kullanımım düşük.Taban fpsini en çok arttıran olay l3cache olayı bu yüzden 5800x3d canavarımsı fpsler sağlıyor zaten.Forumda bu konu haftada 4-5 kere açılıyor hepsinde de olay bu şekilde.Raund başı gözüken 300-400fpsi yalancı fps olarak düşün bi nevi..Fps testlerini sadece cpu bound oyunlarda test etmen yanlış, ekran kartını da kullanan oyunlarda test etmelisin.

Yusster

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Yusuf Ensar Uzunyol
Monitörün 360hz degilse kurcalamaa gerek yok

Lightsoff

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Muhammed Enes Yavuz
Herhangi bir şeye dokunma, izlediğin videolarda fpsler genelde dmlerde gösteriliyor.DMde(skiller olmadığı için daha yüksek),birini izlerken,kişi sayısı azaldıkça daha yüksek fps verir.Ortalama fps de stabil fps değildir, izlediğim araştırdığım deneyimlediğim üzere herhangi bir sıkıntın yok, benim de işlemci kullanımım düşük.Taban fpsini en çok arttıran olay l3cache olayı bu yüzden 5800x3d canavarımsı fpsler sağlıyor zaten.Forumda bu konu haftada 4-5 kere açılıyor hepsinde de olay bu şekilde.Raund başı gözüken 300-400fpsi yalancı fps olarak düşün bi nevi..Fps testlerini sadece cpu bound oyunlarda test etmen yanlış, ekran kartını da kullanan oyunlarda test etmelisin.
Cevap için teşekkürler, yakında aaa oyunlardada test edeceğim inşallah, lakin dediğim gibi fps oyunları çokca oynadığım için 280 hz nin üstünde kalmasını istiyorum fpsin. Raunt başı dediğiniz olay, bende oyunu kapa aç yapıp ilk girincr oluyor. Yani açıyorum yüksek fpslerden yavaş yavaş düşüyor ve ssbitleniyor, youtube testleri demişkende, bende onlar gibi dm de test ediyorum. Onlar gibi stabil alamadığım için biraz uğraşıyorum bu konuyla.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Monitörün 360hz degilse kurcalamaa gerek yok
değilde reis 280 hz, bende ortalama 300 320 alsam, fpsi sabitlesem yeter diye düşünüyorum, ani droplarla 260 - 270 e düşme durumlarına karşılık. Ki monitörden tam performans alayım.

Top Bottom