Neler Yeni

é (") Tuşum Sadece Basılı Tutunca Çalışıyor

haryn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
Harun Ceylan
Instagram
harunceyl06
Steam
harynn
Discord
haryn
Arkadaşlar Esc tuşunun altındaki é yani " tuşum bikere basınca calısmıyor ama basılı tutunca çalışıyor laptopun kendi klavyeside böyle 3 farklı klavye denedim onlardada böyle bunun bir ayarı vs. var mı araştırdım bulamadım bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim bi sonraki donem kodlama derslerim başlayacak bu tuş önemli rahatsız edici şuanda.

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Agathe Shor
Arkadaşlar Esc tuşunun altındaki é yani " tuşum bikere basınca calısmıyor ama basılı tutunca çalışıyor laptopun kendi klavyeside böyle 3 farklı klavye denedim onlardada böyle bunun bir ayarı vs. var mı araştırdım bulamadım bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim bi sonraki donem kodlama derslerim başlayacak bu tuş önemli rahatsız edici şuanda.
İlk kez böyle bir şey duyuyorum

haryn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
Harun Ceylan
Instagram
harunceyl06
Steam
harynn
Discord
haryn
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Whattyu

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
geçici çözüm için yazılımda single quote (' ') veya ctrl+alt+i'nin sağındaki virgül tuşuna 2 defa basıp ` ` bunu kullanabilirsin
kalıcı çözüm içinse laptopun sitesinde klavye için driver varsa kur/güncelle olmazsa garanti

Dravdan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Mustafa Salih Akdemir
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
İlk defa duyuyorum, genelde fn komutları aktifken bağımsız klavye de taksanız değişen bir şey olmaz. Tuşun üzerinde herhangi bir fn komutu var mı?

haryn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
Harun Ceylan
Instagram
harunceyl06
Steam
harynn
Discord
haryn
geçici çözüm için yazılımda single quote (' ') veya ctrl+alt+i'nin sağındaki virgül tuşuna 2 defa basıp ` ` bunu kullanabilirsin
kalıcı çözüm içinse laptopun sitesinde klavye için driver varsa kur/güncelle olmazsa garanti
driverlarım güncel gözüküyor şuan ama cok sinir bozucu oldu bu durum. yinede teşekkürler

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Agathe Shor
bende hiç bi kaynakta hiç bişey bulamadım format atsam duzelir diye düşünüyorum ama çok üşeniyorum.
diske Linux vesaire kur ordan girmeyi dene, başka işletim sisteminde de oluyorsa bilgisayarında bir tuhaflık var demektir

haryn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
Harun Ceylan
Instagram
harunceyl06
Steam
harynn
Discord
haryn
İlk defa duyuyorum, genelde fn komutları aktifken bağımsız klavye de taksanız değişen bir şey olmaz. Tuşun üzerinde herhangi bir fn komutu var mı?
Hayır sadece é ve " var
fnlerin hepsi f1 f12 arasında
mesela size yazmak icin bastıgımda bisey olmuyor basılı tutuyorum 3-4 tane cıkıyor siliyorum öyle yapıyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

diske Linux vesaire kur ordan girmeyi dene, başka işletim sisteminde de oluyorsa bilgisayarında bir tuhaflık var demektir
tahminimce windowsumda bi sıkıntı var en son format atmadan once böyle bişey yoktu ama format atmadan halletmenin bi yolu yok mu diye sorayım dedim

Dahası  
Reaksiyon skoru
33
İsim
Agathe Shor
Hayır sadece é ve " var
mesela size yazmak icin bastıgımda bisey olmuyor basılı tutuyorum 3-4 tane cıkıyor siliyorum öyle yapıyorum.
karakterde Takılma gibi bir sorun var anladığım kadarıyla

Dravdan

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
137
İsim
Mustafa Salih Akdemir
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji
Hayır sadece é ve " var
Mesaj otomatik birleştirildi:

tahminimce windowsumda bi sıkıntı var en son format atmadan once böyle bişey yoktu ama format atmadan halletmenin bi yolu yok mu diye sorayım dedim
Asus marka laptopta buna benzer bir sorun yaşadım. Maalesef servise göndermek zorunda kaldım cihazı. 3 damla su döküldü diye birleştirme yapıyordu tuşlar

haryn

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
119
İsim
Harun Ceylan
Instagram
harunceyl06
Steam
harynn
Discord