Neler Yeni

EA FC24 UT İçin yardım!

lanwi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Okyanus Öztürk
Fifayı şu ana kadar sadece td kariyeri için oynadım, geçen seneki oyundaki her oyuncuyu ezbere biliyorum neredeyse. Bu sene oyunu aldım ve UT oynamak istiyorum, ama tam olarak UT'in olayını anlayamadım. Sizden açıklayıcı bir video paylaşmanızı ya da deneyimlerinizi aktarmanızı bekliyorum. Ayriyeten bir çok kişi aşırı kolay bir şekilde 30-40 bin coin kasarken ben 2 bin bile kasamadım, oyuna başlarken 1600 Yeşil coinden verdi. Bunlar ile ne yapmalıyım? Tavsiyelerinizi bekliyorum.

AEGON

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
780
İsim
YILDIRIM

lanwi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Okyanus Öztürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kanser olursun cebinden paran gider elinde bişey kalmaz kariyerden devam.
Hocam adamların potansiyellerinden tut hangi mevkide ne kadar geliştiğine kadar ezberledim, sıkıyor bir noktadan sonra

FutFlix

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,340
İsim
Çağatay
Fifayı şu ana kadar sadece td kariyeri için oynadım, geçen seneki oyundaki her oyuncuyu ezbere biliyorum neredeyse. Bu sene oyunu aldım ve UT oynamak istiyorum, ama tam olarak UT'in olayını anlayamadım. Sizden açıklayıcı bir video paylaşmanızı ya da deneyimlerinizi aktarmanızı bekliyorum. Ayriyeten bir çok kişi aşırı kolay bir şekilde 30-40 bin coin kasarken ben 2 bin bile kasamadım, oyuna başlarken 1600 Yeşil coinden verdi. Bunlar ile ne yapmalıyım? Tavsiyelerinizi bekliyorum.
UT modu aşırı rekabetçi bir mod. Eğer ortalama bir fifa- eafc oyuncusu isen buluşma çünkü karşındaki rakipler genel olarak bu oyunun her türlü pis gıcık yanını kullanan oyuncular oluyor. İyi oyuncuyum baya iyi oynuyorum bu oyunu diyorsan sana tavsiyem "Riv9" Emre Kayır ı izlemeni tavsiye ederim. Türkiyedeki ilk pro oyunculardan ve detaylı anlatımlar yapıyor. Efendi düzgün birisi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Burak MERCAN
Yeşil olan - Fifa Points, normalde parayla satılır. Ultimate sürüme sahip oyunculara EA veriyor, galiba ea pro'dan dolayı vs her ay 1600 olarak toplam 3 kere gelecek.
Fifa points paket açmak, draft atmak ve oyuncu geliştirmek için kullanılır. Harici olarak alınmasını önermem.
Sarı olan coins ise oyun içi ticaretin döndüğü ve oyuncu vs. almak için gerekli olan.
Oyun içerisinde açılan paketler satılamaz ve satılabilir olarak 2'ye ayrılıyor. Her oyun modunu oynayarak paket kasmak mümkün.

Başlangıç için öncelikle:
Dönüm noktalarında satılamaz paketler veren görevler yapılabilir:
Squad Battles modunda en kolay zorluk seviyesinde Plase gol atma, power şut gol atma, 250 gol atma, 400 asist yapma gibi görevlerin paketleri oldukça iyi ve içinden iyi oyuncular çıkarmak mümkün.
Moment olarak da geçen an'lar görevleri yapılabilir ve anlar mağazasından paketler alınabilir.
İlk hedef satılamaz paketleri alıp bu paketleri açmak olmalı.
İkinci adım oyundaki kadro kurma görevlerini önceki açılan paketlerden gelen oyuncularla yapmak ve paket açmak.
Bunlar bittikten sonra hatrı sayılır bir oyuncu ve başlangıç için orta seviye bir kadro kuracak kadar bir kadro oluşacaktır.

Daha sonra düzenli olarak division rivals oynamalı ve Weekend League olarak da bilinen hafta sonu ligine katılmak için puan biriktirmek gerekli.
Haftasonu ligi 6 Ekim'de başlıyor.
Ultimate Team'ın olayı büyük ölçüde gelişip iyi oyuncular yapıp hafta sonu ligi oynamak. Hafta içi çok vaktim olmadığı için ben genelde belli bir seviyeden sonra sadece hafta sonu ligi atıyorum ve division'da ödülleri garantilemek için gerekli 7 galibiyeti almaya bakıyorum.
Oyuna adapte olmak ve oyununu geliştirmek için başlangıçta düzenli division atmak şart.
Kafana takılan soru olursa buradan veya özelden yazabilirsin. Bol şans, açtığın paket walkout olsun :)

lanwi

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
53
İsim
Okyanus Öztürk
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yeşil olan - Fifa Points, normalde parayla satılır. Ultimate sürüme sahip oyunculara EA veriyor, galiba ea pro'dan dolayı vs her ay 1600 olarak toplam 3 kere gelecek.
Fifa points paket açmak, draft atmak ve oyuncu geliştirmek için kullanılır. Harici olarak alınmasını önermem.
Sarı olan coins ise oyun içi ticaretin döndüğü ve oyuncu vs. almak için gerekli olan.
Oyun içerisinde açılan paketler satılamaz ve satılabilir olarak 2'ye ayrılıyor. Her oyun modunu oynayarak paket kasmak mümkün.

Başlangıç için öncelikle:
Dönüm noktalarında satılamaz paketler veren görevler yapılabilir:
Squad Battles modunda en kolay zorluk seviyesinde Plase gol atma, power şut gol atma, 250 gol atma, 400 asist yapma gibi görevlerin paketleri oldukça iyi ve içinden iyi oyuncular çıkarmak mümkün.
Moment olarak da geçen an'lar görevleri yapılabilir ve anlar mağazasından paketler alınabilir.
İlk hedef satılamaz paketleri alıp bu paketleri açmak olmalı.
İkinci adım oyundaki kadro kurma görevlerini önceki açılan paketlerden gelen oyuncularla yapmak ve paket açmak.
Bunlar bittikten sonra hatrı sayılır bir oyuncu ve başlangıç için orta seviye bir kadro kuracak kadar bir kadro oluşacaktır.

Daha sonra düzenli olarak division rivals oynamalı ve Weekend League olarak da bilinen hafta sonu ligine katılmak için puan biriktirmek gerekli.
Haftasonu ligi 6 Ekim'de başlıyor.
Ultimate Team'ın olayı büyük ölçüde gelişip iyi oyuncular yapıp hafta sonu ligi oynamak. Hafta içi çok vaktim olmadığı için ben genelde belli bir seviyeden sonra sadece hafta sonu ligi atıyorum ve division'da ödülleri garantilemek için gerekli 7 galibiyeti almaya bakıyorum.
Oyuna adapte olmak ve oyununu geliştirmek için başlangıçta düzenli division atmak şart.
Kafana takılan soru olursa buradan veya özelden yazabilirsin. Bol şans, açtığın paket walkout olsun :)
Öncelikle harika anlatımından dolayı teşekkür ederim. Kadromda ortalama altın oyuncular bulunmaya başladı, bazıları biraz daha iyi sanırım(Süle falan). Anlardan görev yaparak 60 yıldız kastım, onlarla bir paket açtım. Kadronun resmini koydum. Kadro kurma görevlerini anlamadım, sadece geçen sene biraz ut girdim onun dışı sıfır :d

Ekler

• Ekran görüntüsü 2023-09-29 140049.png
    Ekran görüntüsü 2023-09-29 140049.png
    2.1 MB · Hit: 34

boeasy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
343
İsim
Batuhan Ölçer
Her sene FİFA alır oynarım. Ama bana göre UT saçmalık. Çok para harcaman gerekiyor. Para basan iyi kadroyu kurar parasız belli bir yere kadar gelebilirsin. İconları parayı basıp falan bir şekilde çıkarman gerekiyor. Bazı oyuncuların kartlarını ultra abartı yapıyorlar ne yaparsan yap oyunda tutamıyorsun vs. Her sene sıfırdan kadro kurmak sıfırdan para vermekte ayrı saçmalık oyuna zaten her sene para veriyoruz her sene birde UT kadrosu için para dökmek gerekiyor. Ben sezon oynuyorum 1. klasmana çıkarım kendi oyuncumu oluşturup bir takıma katılıp arkadaşlarla oynarım vs. UT bulaşmam bile. Ayrıca bu sene iyice saçma olmuş. Kadın oyuncularla erkek oyuncuları karıştırmışlar fizik olarak düşük gözüken bir kadın kart 90 diyelim Haaland falan tutuyor gerçek hayatta dünyanın en iyi kadın defansını getirsen bir erkek forveti zor tutar. Burada gerçeklikte vasatlaşmış. Oynarken de görünüş ve fizik açıdan komik duruyor. Geçtiğimiz seneler kadın oyuncu olayı yoktu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
85
İsim
Burak MERCAN
Öncelikle harika anlatımından dolayı teşekkür ederim. Kadromda ortalama altın oyuncular bulunmaya başladı, bazıları biraz daha iyi sanırım(Süle falan). Anlardan görev yaparak 60 yıldız kastım, onlarla bir paket açtım. Kadronun resmini koydum. Kadro kurma görevlerini anlamadım, sadece geçen sene biraz ut girdim onun dışı sıfır :d
Rica ederim, Fifa benim için keyif işi anlatırken de oynarken de keyif alıyorum :D
Bazı oyuncular daha iyi, bazıları sadece kimya için mecbur oynatılıyor kadrolarda, tabii ki amaç keyif alarak oynanabilecek iyi kadroyu kurmak (en azından benim için)
Futbin, fut gg gibi sitelerde kadro kurma görevlerinin yapılışı için oyuncular var ama tavsiyem önce bedavaya alınabilecek tüm paketleri alıp oyuncu biriktirmek. Bu sitelerde genelde sbcler normalde kendi yaptığından daha pahalı olabilir, anlık oyuncu fiyatları yanlış gösterildiği için.
Fazla coins harcamamaya dikkat etmek lazım. Onun dışında adı üstünde kadro kurma görevi, bulmaca aslında. İstenilen türde oyuncuları ve kimyayı tamamlayabileceğin gelişmiş bulmacalar.
Akşam 8 gibi promo gelecek (oyundaki kartların özel versiyonları), yıl boyuncu bir sürü promo olur UT'de. Malum ea aslında parayı oyundan değil oyun içi sattığı fifa points'den kazanıyor.
Tavsiyem fifa points'e hiç bulaşmadan düzgün bir şekilde coins kasarak ilerlemek.
Ayrıca küçük de bir not düşeyim, UT'de para harcamadan kasmak mümkün olduğu gibi ban yemeden coins satarak para da kazanılabilir.
Ben her sene oyun parasını çıkarıyorum son 3 yıldır :) Coins almak ve satmak yasaktır ve ban riski vardır, bunu yukarda arkadaş para dökmek gerekiyor dediği için belirttim sadece.
Para dökmek gerekmiyor, oynayarak da kasılabilirsin. %100 istediğin oyuncuları alamayabilirsin, başkalarının çok daha iyi kadroları da olabilir ama para harcamak zorunda değilsin :)

Top Bottom