Neler Yeni

ekran gidiyor kasa çalışmaya devam ediyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Muhammed Çevik
arkadaşlar bu sorun ara sıra başıma geliyor. genelde oyun oynarken ekran bir anda gidiyor ancak kasa çalışmaya devam ediyor. monitöre görüntü gelmiyor. kasaya reset attıktan sonra pc baştan açılıyor ancak o zaman görüntü geliyor. Sizce sorun ne ve sistemsel olarak bilgisayara zarar verir mi? Teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

++++++++

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Ahmet Emir Yağcı
Aynı sorunu ben de rx5600xt ile yaşıyorum. Pc açıldığında beklenmeyen bir sistem arızasından dolayı varsayılan wattman ayarları geri yüklendi diye bildirim geliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Muhammed Çevik
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bana öyle bir uyarı gelmiyor ancak reset atınca ekrana görüntü geliyor.

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Muhammed Çevik

Monaarch

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Ömer
Biraz açar mısınız durumu hocam?
Bende bundan 2 ay önce filan bi sistem topladım RX 570 armor aldım. Aynı senin dediğin hatayla karşılaştım sade ben de değil nette bir çok kişide bu hata var büyük ihtimal senin görüntün gittiğinde de ekran tek bir renk oluyor gri siyah yeşil kahverengi gibi. Sadece de reset atınca düzeliyor. Google da RX 570 tek renk sorunu diye arat bir çok kişi aynı şeyleri anlatıyor hocam. Çok araştırdım edindiğim bilgiler özetle şöyle. Buna yazılımsal diyen de var ekran kartı arızalı diyen de var. Her iki grubunda mantıklı sebepleri var. Benim kanaatime gelince yazılımsal değil. Defalarca format attım farklı işletim sistemleri kurdum farklı driver sürümlerini kurdum düzelmedi. Kartı garantiye gönderip iade verdim yerine Gigabyte RX 570 aldım 3 haftadır filan kullanıyorum öyle bir sıkıntı olmadı. Sürücü de aynı sürücü. Yazılımsal diyenler şuna aldanıyor bence bu görüntü gitme olayı nasıl oluyorsa sürücü güncellemeleriyle filan bazen süresi uzuyor her zaman olmuyor onlarda yazılımsal zannediyor. Tavsiyem garantisi varsa o karttan kurtul hocam çok değişik bir sıkıntı bazen günde 2-3 defa oluyor bazen 4-5 günde bir defa oluyor. Garantideki adam bana 3 gündür deniyorum bir şey olmadı dedi mesela neyse ki ilk denediklerin de olmuştu da o şekil ikna edebildim adamları. Kartta hatada bulamadıkları için arızası yok diyorlar ama nasıl oluyorsa fabrika çıkışımıdır nedir bazı kartlar da oluyor bu sıkıntı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Muhammed Çevik
Anladım hocam. Ekran kartını değiştirsem sorun büyük ihtimalle çözülecek anladığım kadarıyla. Biraz daha araştırıp en son kartı garantiye gönderirim olmadı. çok teşekkür ederim değerli bilgilerin için. eline sağlık

Monaarch

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
173
İsim
Ömer
Anladım hocam. Ekran kartını değiştirsem sorun büyük ihtimalle çözülecek anladığım kadarıyla. Biraz daha araştırıp en son kartı garantiye gönderirim olmadı. çok teşekkür ederim değerli bilgilerin için. eline sağlık
Rica ederim hocam eğer değişme imkanı varsa gerekirse üste para verip GTX 1650S almanı tavsiye ederim. Bu RX ler çok sorunlu her gün konu açılıyor yok watman hatası yok görüntü gitti yok ısındı sesli çalıştı filan bi ton sıkıntı. Bakma 300-400 liradan kaçtım bende yine RX 570 aldım ama içim çok da rahat değil ya bi hata olursa yine diye. Dün gaming gecesinde GTX 1650 Süper 1450 yemi ne düşmüştü acelen yoksa öyle kampanya filan kovalayıp RX 570 parasına GTX 1650S al çok daha mantıklı.

TheFaLcoN

80+ Bronze
Sizde de bu sorun var demi ? PC ilk power tuşuna bastığımda klavye mouse monitöre elektrik gelmiyor. Lakin restart tuşuna bastıktan sonra pc açılıyor. Bu sorunu 1 aydır yaşıyorum ve kimse cevabını bulamadı.

mltoprak

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Melih
arkadaşlar bu sorun ara sıra başıma geliyor. genelde oyun oynarken ekran bir anda gidiyor ancak kasa çalışmaya devam ediyor. monitöre görüntü gelmiyor. kasaya reset attıktan sonra PC baştan açılıyor ancak o zaman görüntü geliyor. Sizce sorun ne ve sistemsel olarak bilgisayara zarar verir mi? Teşekkür ederim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

++++++++
Merhabalar. Sorununuz düzeldi mi? Rx 5600 xt ekran kartım var ve bugün aynı sorunu yapmaya başladı. Sorunu çözdüyseniz yardımcı olursanız sevinirim.

Dahası  
Reaksiyon skoru
107
İsim
Muhammed Çevik
Merhabalar. Sorununuz düzeldi mi? Rx 5600 xt ekran kartım var ve bugün aynı sorunu yapmaya başladı. Sorunu çözdüyseniz yardımcı olursanız sevinirim.
Hocam ara sıra oluyor ama eskisi kadar sık sık olmamaya başladı.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Tolga Korkmaz
@Ordinaryus Hocam konunun üzerinden 2 yıl geçmiş ama sorunun aynısını kendim yaşıyorum. Bilgisayar çalışırken bir süre sonra görüntü gidiyor ama kasa, klavye, mouse hepsi çalışıyor komple resetlemeden gelmiyor görüntü geri. Ne yaptıysam çözemedim eğer sen çözdüysen bana da söyler misin ?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
915,261
Üyeler
141,958
Son üye
Albay22
Top Bottom